Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
MaraB3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od MaraB3 »

Ahoj..Mam u B5 (rv99,1,9 Tdi) problem s piskanim novych brzd..v servisu tam dali bosch (kotouce i desticky )..druhej den to zacalo piskat...za par dni me to uz tak lezlo na nervy ze sem to sel reklamovat..dali tam zase uplne novou sadu (ferodo)..no a druhej den uz to piskalo zase...tak nevim...davat tam treti sadu je asi blbost..vypada to na problem jinde ne ? jeste me napada.. v pneuservisu si mechanik vsimnul..ze pri te oprave nekdo zapomnel prisroubovat brzdovy kotouc na levem kole..tak jsem do toho servisu zase zajel a tam zase rikaji..ze brzdovy kotouc drzi na sroubech kola a nemusi byt pridelany..nemuze to byt nahodou zdroj toho piskani ???? diky za radu..m

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od marcel110 »

Skus zrazit hrany na tych destickach. Staci to zobrat brusnym papierom.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od ameron »

treba len vydrzat par stoviek km a piskanie prestane, je to uplne normalne. Co sa tyka kotuca tak ho drzia srouby kolies nemusi sa nicim pripevnovat :-)

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od johnns »

Dělal jsem teď komplet předek Ferodo, desky i kotouče a jsou jak myšky. Můj mechoš mi dal mezi desky a brzdový třmeny takovou pastu, která zaschne a zgumovatí a vymezí prostor kde k pískání dochází. Tvrdí, že pískání má na svědomí právě tření desek o třmen (nikoli desky o kotouč jak je u většiny v podvědomí). Název tý pasty nevím (jen cenu - kolem 250Kč za cca 200ml), ale v každým obchodu s autodíly musí vědět, řekl bych. Dej vědět, jestli to pomohlo.

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od kenyacek »

U nových brzd je pískání normální, po pár kilometrách to přestane
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
Luckyv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.04.2008 16:46
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od Luckyv »

Jojo taky jsem ted menil kotouče i desky za zimmermany a taky při dobrždování lehce písknou. Ale prej to po čase přestane.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od johnns »

Kotouč je opravdu na volno, mám to taky tak - drží ho šrouby od kola. Pískání by mělo opravdu zmizet po pár stovkách km. Pokud tě to štve i tak, mrskni tam tu pastu. :wink:
Nicméně nepíšeš jestli to píská pořád nebo jen (jak se všichni domníváme) při brždění..?

Uživatelský avatar
MaraB3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od MaraB3 »

Ahoj.Tak story s piskanim brzd pri dobrzdeni mela pomerne jednoduche vysvetleni...Piskalo to uz skoro mesic a pomalu jsem si na to zvyknul...Vcera jsem byl na vymene oleje v servisu kam jezdim uz mnoho let (desticky daval bohuzel jiny servis) a tak jsem si postezoval...mechanik to rozdelal a vida..jsou to neznackove desticky..(prestoze uctovaly bosch)..takze klasicky cesky "ojeb"...Nastesti mel ten zazracny spray (co me tady taky nekdo radil..)...a je klid...nepiska to..uvidime na jak dlouho..m

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od tomas89 »

no ja mam takovej problém že mi to píská při couvání jenom nevíte proč?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od majkl1 »

Pískání není způsobováno ani tolik třením destiček o kotouč, ale způsobují ho vysoké vibrace v případě, že je nepatrná mezera mezi vodící drážkou v třmenu a tělem destičky. Časem se to vymačká a je tam lehká mezera, nebo při horší kvalitě výrobce není přesný rozměr destiček. Stačí namazat měděnou pastou ty vodící plochy a vyměnit péro na vnější destičce, pokud není vyloženě na fest. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
pecissss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 30.06.2009 11:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od pecissss »

daval jsem nove tehlice na predni napravu + kotouce a desticky ktere meli neco najeto
a piskami to taky a vypadato ze cim dal vice
jen leva strana
...kdyby neco,tak nic..
VW Golf IV 1,4 16v Edition 2001

dvd73
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 24.06.2010 01:25

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od dvd73 »

majkl1 píše:Pískání není způsobováno ani tolik třením destiček o kotouč, ale způsobují ho vysoké vibrace v případě, že je nepatrná mezera mezi vodící drážkou v třmenu a tělem destičky. Časem se to vymačká a je tam lehká mezera, nebo při horší kvalitě výrobce není přesný rozměr destiček. Stačí namazat měděnou pastou ty vodící plochy a vyměnit péro na vnější destičce, pokud není vyloženě na fest. :wink:
Mám podobnej problém viz. zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=212368" onclick="window.open(this.href);return false; a zajímalo by mně zda toto pomůže i když destičky pískají pouze když se zahřejí???.... Osobně si myslím že ne, pokud by to bylo třmenem tak přece ta mezera je tam furt a né jenom potom co se brzdy zahřejí!
Právní rady a zastoupení
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=215552" onclick="window.open(this.href);return false;

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Piskáni novych brzd (komplet predek).. nejaka rada ???

Příspěvek od živočich »

dvd73 píše:
majkl1 píše:Pískání není způsobováno ani tolik třením destiček o kotouč, ale způsobují ho vysoké vibrace v případě, že je nepatrná mezera mezi vodící drážkou v třmenu a tělem destičky. Časem se to vymačká a je tam lehká mezera, nebo při horší kvalitě výrobce není přesný rozměr destiček. Stačí namazat měděnou pastou ty vodící plochy a vyměnit péro na vnější destičce, pokud není vyloženě na fest. :wink:
Mám podobnej problém viz. zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=212368" onclick="window.open(this.href);return false; a zajímalo by mně zda toto pomůže i když destičky pískají pouze když se zahřejí???.... Osobně si myslím že ne, pokud by to bylo třmenem tak přece ta mezera je tam furt a né jenom potom co se brzdy zahřejí!
ale vem taky v potaz,že ohřátím se kov zvětšuje,roztahuje.Pak je potom i pravděpodobné,že se i ta mezera zvětší.
Neber to jako radu,ale jako myšlenku. :wink:
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“