BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od marasoba »

martys píše: VW servis se vycenil na 18tis za dily + prace (cenu prace sem uz ani nezjistoval)
nechal sem to opravit v BOSH servisu v Prerove kde mne to vyslo na 10.000 vcetne prace
Že by vysokohorská přirážka ve VW :?: :D
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Paciend
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 06.12.2008 00:36

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od Paciend »

Tak můžu potvrdit že to není uplně nejlepší práce,ale dáse to udělat.já jsem posilovač dostal od známého válec jsem neměnil a práce tak na půl dne .

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od --viki- »

rozumím tomu dobře když tosyčí tak stačí vyměnit posilovač?? 8O to slyším taky no 8O

zidakhk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.01.2010 22:54

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od zidakhk »

--viki- píše:rozumím tomu dobře když tosyčí tak stačí vyměnit posilovač?? 8O to slyším taky no 8O
ano je to posilovačem já jsem se na tu výměnu přemlouval asi 3/4 roku použil jsem posilovač značky vrakáč za krásných 2000 Kč a hr na to hlavně jestli to budete dělat samy tak nezapomeňte vyšlapat veškerý podtlak aby se vám nestalo to co mě těsnící gumka byla sežrána a já to dělal 2x tak si na to dejte pozor

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od --viki- »

zidakhk píše:
--viki- píše:rozumím tomu dobře když tosyčí tak stačí vyměnit posilovač?? 8O to slyším taky no 8O
ano je to posilovačem já jsem se na tu výměnu přemlouval asi 3/4 roku použil jsem posilovač značky vrakáč za krásných 2000 Kč a hr na to hlavně jestli to budete dělat samy tak nezapomeňte vyšlapat veškerý podtlak aby se vám nestalo to co mě těsnící gumka byla sežrána a já to dělal 2x tak si na to dejte pozor
díky :D

Uživatelský avatar
Nosáč-N1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.09.2010 07:23
Bydliště: Turnov

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od Nosáč-N1 »

Zdravím, tak jsem minulý týden koupil Alhambru a . . . . . . . . . . už syčím taky :D .
Alík má údajně 130tis km najeto (mám i holanskou servisku, třeba je pravá),
ale jak tak poslouchám, tak mi to z toho Holandska poslali i s tím hadem u brzdového pedálu.
No nic, s tím se musí při koupi počítat . . . . příští týden jde Alík k panu doktorovi :) .
Jinak mi ještě trochu (opravdu jenom trochu) prosvítala kontrolka na ruční brzdu a na ABS. (můj Alík žádné ABS nemá)
A při zatažení ručky kontrolka nejde. Ale to je zase do jiného tématu . . . .

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od rfarsky »

Nedávno jsem to měnil,dávat pozor na to aby ten posilovač měl naprosto stejné označení jiný tam opravdu nepasuje jak rozměrem tak délkou vnitřní tyčky.Musí ven baterka akryty okolo ni ,kryt pod stěračema , nádobka na chladící kapalinu , naftový filtr a nakonec ABS.Je to sranda to pak ovzdušnit.Přeji mnoho zábavy.

Uživatelský avatar
Nosáč-N1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.09.2010 07:23
Bydliště: Turnov

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od Nosáč-N1 »

Díky za rady. :D Tak to chce asi nejdřív posilovač vyndat a pak objednat nový. Lajznout si objednávku jen dle typu auta je asi blbost. :roll:
Ještě se chci zeptat, kde jsi ho objednával? Na kolik asi přišel? A je normální, že mám Alíka bez ABS? Dík.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od Bandog »

Ahoj,

já bych řekl, že ABS máš určitě. Ještě jsem neslyšel o SAGu bez ABS.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od rfarsky »

Alík může být bez ABS objednavál jsem na ho na vrakovišti za 1500,protože novej stojí kolem 10000 dle typu se slevama se dostaneš tak na 5000.A ten můj samo neměli.

Uživatelský avatar
fitzano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 10.10.2007 16:56
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od fitzano »

Koukněte sem ... 8O
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 9&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od Belmondo »

jj, mám taky Almaru bez ABS. Kupodivu mimo kůže plná výbava, ale ABS není. Původ taktéž NL. :D

Uživatelský avatar
Nosáč-N1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.09.2010 07:23
Bydliště: Turnov

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet sy

Příspěvek od Nosáč-N1 »

Nosáč-N1 píše:Zdravím, tak jsem minulý týden koupil Alhambru a . . . . . . . . . . už syčím taky :D .
Alík má údajně 130tis km najeto (mám i holanskou servisku, třeba je pravá),
ale jak tak poslouchám, tak mi to z toho Holandska poslali i s tím hadem u brzdového pedálu.
No nic, s tím se musí při koupi počítat . . . . příští týden jde Alík k panu doktorovi :) .
Jinak mi ještě trochu (opravdu jenom trochu) prosvítala kontrolka na ruční brzdu a na ABS. (můj Alík žádné ABS nemá)
A při zatažení ručky kontrolka nejde. Ale to je zase do jiného tématu . . . .

Tak už nesyčím, vyměnil jsem posilovač (z rozstřeleného Sharana) a je klid . . . .
posilovač vyšel na 1000 Kč, tak doufám že chvilku vydrží (nový vychází na cca 8 - 9000 Kč)

Uživatelský avatar
honykida
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.10.2011 03:06
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet sy

Příspěvek od honykida »

Zdravím všechny, tak už se nám do auta taky nastěhoval had, asi už je venku na ně zima. Syčí to primo pod brzdovým pedálem, tam jak je ta gumová manžeta. Když jsem na ní sahal a dole (vzdálenější konec od pedálu) pohnul tak to syčelo. Je ta manžeta na válci nebo na posilovači, co mám vlastně vyměnit? Nestačí vyměnit jen ta manžeta? Budu rád za každou radu. Díky Honza
Galaxy 1.9TDi 81kW 1999

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet sy

Příspěvek od MirekX »

taky jsem syčel. jak jinak než na dovolené, 1000km od baráku :) jak to popisují všichni před námi, jen v klidový poloze pedálu. To že to hůř brzdí je jedna věc, ale taky jak si to přisává vzduch tak to sebere podtlak ze systému a začne blbě regulavat turbo, takže to jede hůř odspodu. Doma jsem na to koukal a ta manžeta kolem pístu byla povylezlá a tamtudy to syčelo. Jak jsem se ji snažil vrátit zpátky, tak mi vypadla úplně ven a pak jí tam nacpat byla hrozná legrace, dělal jsem to asi na 5x, protože jsem to 4x málem vyrval i s pedálem a zahodil....a to jsem docela kliďas. Ale povedlo se, manžetu jsem nacpal zpět do tý drážky a aby nevylezla tak jsem ji okolo opatlal silikonem na motory. Zatím je tak 2 měsíce klid...
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“