Svicky a olej do 1.8T

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
martin Šimon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.08.2010 18:36
Bydliště: šumperk

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od martin Šimon »

hele mam dotaz :)) mam golfa IV 1.8T rok.vyr 2002 ty svice asi ty NGK dam ale je to jedno ??zda rok vyr tak nebo tak ??ty svice ?? a ten olej dam urcite kvalitny bordel tam lejt nebudu :)) ale jaka značka ?? shell je dost mastnej ::?? je jeste nakej lepši ??? každopadne plna syntetyka :))) otom zadna :)) diky moc za rady ..dobra rada nad zlato :)) dikec a zatim čest

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od VWMysak »

Pokud sis přečetl tohle téma, tak si se snad dočetl kdo co lyje za značku oleje a jaké svíčky dává. Nikdo do těchto motorů nedává nic levného a špatného, takže se to s toho dá lehce odvodit.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od bartic »

martin Šimon píše:hele mam dotaz :)) mam golfa IV 1.8T rok.vyr 2002 ty svice asi ty NGK dam ale je to jedno ??zda rok vyr tak nebo tak ??ty svice ?? a ten olej dam urcite kvalitny bordel tam lejt nebudu :)) ale jaka značka ?? shell je dost mastnej ::?? je jeste nakej lepši ??? každopadne plna syntetyka :))) otom zadna :)) diky moc za rady ..dobra rada nad zlato :)) dikec a zatim čest
Svíce tam dej ty NGK, jak jsem psal výše. Olej tam dej ten, aby splňoval příslušnou normu a specifikace. Značku oleje si vyber, která ti je sympatická :)

Uživatelský avatar
martin Šimon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.08.2010 18:36
Bydliště: šumperk

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od martin Šimon »

ok dikec moc:)

Uživatelský avatar
last.train
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.12.2009 20:31

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od last.train »

I Shell se dá koupit za rozumné peníze - http://www.express-oil.cz/eshop/shell-h ... ail-8.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
martin Šimon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.08.2010 18:36
Bydliště: šumperk

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od martin Šimon »

Zdarec všem ..tak nevim furt nevim co tam mam nelejt za olej golf IV 1.8 T ROK .VYR 2002 ...jakej olej tam dat doporučil by mne nekdo nakej kvalitni olej ..na cene mne nezalezi chci motoru doprat to nej .... momentalne nalito castrol 5 w 40 ..... jedna se mne o to co tam vlaste mam nalej občas tomu vytnu do omezovače ..proto bych vas poprosil o nake doporučeni ..oleje ,,pročital sem forum o olejich ale nic sem se stoho moc nedozvedel ... bylo mne doporučeno nalit olej schell helix ultra0w40 ??? nevim zda je to nej .... nebylo by lespis treba 10w 60 ???????? 15w60 ??? opravdu nevim auto si chci nechat delši dobu proto se chci ujistit ze tam bude kvalita ...jednak proste tak aby motor dostal to spravne !!!!!!!!!!!!! klido za ten olej priplatim a vymnenim cc 5000 tis .km diky všem ..za rady ..jaky je rozdil mezi 5w40 oproti 10w60 ???? ktery z techto oleju tam dat popřipadne jiny olej ..kazdopadne plnosyntetyka :: :|

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od R@ZOR »

martin Šimon píše:Zdarec všem ..tak nevim furt nevim co tam mam nelejt za olej... bla bla bla
10W60 je na zavody, ma vyssi teplnotni zatizeni. Tobe bude uplne stacit 5W40, nebo 5W50. Ja davam Shell helix ultra 5W40 a naprosta spokojenost. Menim ho po 10tkm. Ma ho i kamos v Audi A3 1.8T quattro. Oba to mame chiply a obcas si sjedem nejaky sprinty, nejakou RZ a motor drzi, olej nezere. Je treba akorat aby jsi si hlidal dochlazeni turba po poradny palbe ho nechat nejakou minutu bezet na volnobeh, aby se to schladilo a pak az to vypnout. Tyhle motory neco snesou..
Na znacce oleje moc nesejde, koukej spis na specifikaci.
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od bartic »

martin Šimon píše:Zdarec všem ..tak nevim furt nevim co tam mam nelejt za olej... bla bla bla
Mistře, vždyť už jsme to tady všichni napsali, na co jsi se ptal. Prostě olej musí splňovat předepsané specifikace výrobcem a basta. Značku si prostě vyber podle sympatyjí. Ale jestli jsi nerozhodnej, tak tam šoupni 5W 40 buď od Shellu a nebo Mobil. Oba dva mají kvalitní oleje, je to slušnej oddíl :lol:

Uživatelský avatar
Beczi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 403
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od Beczi »

VWMysak píše:Přesně tak, taky tam liju 5W 50 Mobil1. Proč,... se mě neptej. :lol:
Přesně tento olej dával bývalý majitel do mého auta. Proč všichni dávají 5W-40 a o 5W-50 se skoro nikde nepíše? Jakej je mezi něma rozdíl, neví někdo? A kolik litrů oleje je potřeba, když budu měnit olej? Díval jsem se, že se prodává ve 4L nádobách, bude to stačit? Jinak motor mám 1.8 Turbo 20V 132kW. Díky
BeetleClub.CZ - První Volkswagen New Beetle a Beetle klub v ČR a SR http://www.beetleclub.cz | http://www.newbeetleclub.cz PŘIDEJTE SE K NÁM.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od VWMysak »

1.8T 4,5L oleje :wink:

Kvůly vysokým teplotám a výkonu motoru mi tento olej byl doporučen. Rozdíl je myslim právě v těch teplotách, ale už si nepamatuju jak to bylo psaný, někde jsem o tom četl.

Já jsem s tímto olejem spokojený a po 10tis.Km má stále mazací schopnosti, takže nemám důvod měnit.

Tady jsem něco našel :arrow: http://www.olejshop.cz/s/motorove-oleje/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Pajk85
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 424
Registrován: 24.01.2010 22:47

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od Pajk85 »

Má tu někdo svíčky Denso Ik24?? Já je mám a motor mi je nebere. Jakoby to jelo na 3 válce a střílí to do výfuku.

rada123123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 21.08.2010 13:08

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od rada123123 »

dyť IK24 jsou o 2 stupně chladnější svížky a jsou pro hodně upravené motory s velkým turbem, pro chiple motory se doporučuje IK22, ale proč to nebere to nevím ale co já bych dal za to kdyby mi auto střílelo :)

Uživatelský avatar
Pajk85
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 424
Registrován: 24.01.2010 22:47

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od Pajk85 »

Tušil jsem že to bude možná tímhle. Mám to hodně upravený, teď jenom odladí na brzdě a snad budou svíčky fungovat jak mají.

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od Jethro »

hlavně tam nelejte castrol.konkrétně u těchto motorů zakarbonovává sací koš a i mazací kanálky.svíčky doporučuji NGK

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Svicky a olej do 1.8T

Příspěvek od GOLFÁK »

http://www.oleje.cz/zajimavosti/clanky/ ... ytus_6.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“