ABS+ESP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
jarvondrak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 28.01.2008 13:13
Bydliště: Ostrava

ABS+ESP

Příspěvek od jarvondrak »

Problém nastal nedávno, když se mi z ničeho nic žlutě rozsvítilo ABS+ESP. Po chvíli jízdu signalizace zhasla, avšak nyní svíti stále. ABS vůbec nefunguje a nevím zda to je čidlem ABS, nebo ŘJ. VAG píše vadná ŘJ. Když vymažu chyby, kontrolky shasnou ale jakmile prudce zabrzdím (štěrk, aby se zprovoznilo ABS) opět se rozsvítí. Nemáte s tím někdo skušenosti? Nechci si připustit, že by mi odešla ŘJ. JV

Uživatelský avatar
zanecek7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 02.08.2010 06:31

Re: ABS+ESP

Příspěvek od zanecek7 »

Mám naprosto stejnou závadu......help!!! :oops:

Uživatelský avatar
huhu
Pilot
Pilot
Příspěvky: 752
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ivančice 733 311 764
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS+ESP

Příspěvek od huhu »

pokud máš VAG tak zkoukni v měřených hodnotách snímače ABS

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS+ESP

Příspěvek od Currahee »

Sporadické rozsvěcení ABS jsem řešil minulý weekend. Byl to spínač brzdy u pedálu. Při lehkém dobržďování se občas rozsvítily kontrolky. Vyndal jsem oba spínače, spojku i brzdu, rozebral, očistil kontakty a prostříknul kontaktolem. Spojkový bylo zbytečné vyndavat, ale chtěl jsem mít jistotu. V brzdovém byla pecka od jiskření. Jelikož je to samostav, tak se musí dávat VELKÝ POZOR :!: při montáži zpět. Jde jednoduše vyndat a ještě jednodušeji zničit. Pokud se pootočí v bajonetu (konzole pedálů) bez zasunuté osky (opření o pedál), tak se jezdec kontaktů USTŘIHNE :!: a jde těžko opravit. Z toho plyne, MONTOVAT POUZE POKUD JE PEDÁL V ZÁKLADNÍ POLOZE :!: :thk:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“