Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od zerling »

Zdravím všechny.
Jedno podobné téma jsem tu našel, ale chtěl bych poprosit o konkrétní radu. Které zimní gumy na Passata (r.v.2001) 2,7 benzín 4x4 ?

Jezdím tak 4000km/měsíc(tedy hodně) jen po českých silnicích a hlavně dálnicích. Občas i hory, ale 95% po "hezkých" českých silnicích a 5% je pole a nezpevněné cesty. Existují nějaké pneu, které budou sedět i na sněhu, nejsou příliš hlučné a nebudou se extra rychle sjíždět ?

Nyní mám Barumky a nic moc. Předtím jsem měl Semperitky, ty byli super, ale strašně moc rychle mizeli....Prej super jsou Nikonky a pak Continental. Má někdo s těmito pneumatikami (nebo jinými) zkušenost ?

Děkuji moc, za každou radu a pomoc !

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od dvml »

Zkus green diamond
http://www.pneu-peterka.cz/195-65-r15-9 ... k/produkt/" onclick="window.open(this.href);return false;

je to sice protertor,ale při brždění a akceleraci na ledu jsem neměl lepší pneumatiku.Musíš se samozřejmě krotit na dálnicích.
Jezím 3tisíce měsíčně a vydržejí mně tak na 2,5 zimy.
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od standokan »

já jsem moc spokojený s pirelli :wink:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od zerling »

Děkuji moc za odpovědi.
Ale tohle je 15tka a já podle techničáku můžu mít 16, nebo 17tky. Navíc protektory jsem kdysi měl a maximální nespokojenost. Sice se nesjížděli, ale absolutně neseděly, nebrzdily, auto se chovalo divně. Nicméně asi není protekor jako protektor.
A pirellky jsi měl přesně který typ ? Jsem se díval na nejlevnejsipneu.cz a tam jich je hned nekolik.

Jo a co myslíte koupit nějaké lehce jeté ? Třeba na sbazaru prodávaj i 90% vzorku a cena je i o čtvrtinu níž.

Jako na jednu stranu mám teďka hodně hluboko do kapsy, ale na druhou stranu je podle mne pneu úplně to nejdůležitejší co na autě je. Proto spíše spořím na nové a na léto nějaké lehce jeté. Takže jakej typ přesně na passata a jakej rychlostí index atd by jsi doporučil...????

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od sss601 »

michelin alpin a4 a mas po starostech predchozi model byl na 80procent dalnice a 20procent hory a na 4x4 s najezdem jaky mas myslim ideal

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od zerling »

sss601 píše:michelin alpin a4 a mas po starostech predchozi model byl na 80procent dalnice a 20procent hory a na 4x4 s najezdem jaky mas myslim ideal
Díky moc za typ.
Ještě se chci zeptat - prodávají se dva typy těch alpin A4, zesílené a normální viz odkaz:

http://www.barum-pneu.cz/detail/micheli ... ni/119236/" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo
http://www.barum-pneu.cz/detail/micheli ... ni/119239/" onclick="window.open(this.href);return false;

které koupit ? :-) Nebo co přesně znamená zesílené ?? :D

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od majkl1 »

Zesílená má vyšší váhový index. Pokud nevozíš v autě půl tuny nářadí, tak ti stačí obyč.
Zesílenou (sada o 2000 levnější) zde: http://www.pneunet.cz/pneu/17929/michel ... 4-H-zimni/
obyč (sada o 1200 levnější) zde: http://www.svet-pneu.cz/pneu-michelin-a ... grnx-1170/
Vybral sis jeden z těch dražších serverů :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od zerling »

majkl1 píše:Zesílená má vyšší váhový index. Pokud nevozíš v autě půl tuny nářadí, tak ti stačí obyč.
Zesílenou (sada o 2000 levnější) zde: http://www.pneunet.cz/pneu/17929/michel ... 4-H-zimni/
obyč (sada o 1200 levnější) zde: http://www.svet-pneu.cz/pneu-michelin-a ... grnx-1170/
Vybral sis jeden z těch dražších serverů :twisted:
jj, díky moc. Ty Michelliny budou super ! Už mám v nákupu pneu jasno !

Akorád co znamená to Alpin A4 GRNX ? GRNX ?
jsou o 300,-Kč levnější. Nebude to nějaká soft verze ? :-)

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od SupermanXXX »

GY ultragrip uz sem mel dve sady a koupim dalsi, neni lepsi zimak i když 4x4 jezdi i na letnich ve snehu akorat to nebrzdi :mrgreen:

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od sss601 »

SupermanXXX píše:GY ultragrip uz sem mel dve sady a koupim dalsi, neni lepsi zimak i když 4x4 jezdi i na letnich ve snehu akorat to nebrzdi :mrgreen:
to sice jo ale kolik vydrzi km ;-) na jeho jezdeni jsou dle meho idealni ty micheliny kdyz za zimu najede 24-30tkm tak je to ideal

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od zerling »

sss601 píše:
SupermanXXX píše:GY ultragrip uz sem mel dve sady a koupim dalsi, neni lepsi zimak i když 4x4 jezdi i na letnich ve snehu akorat to nebrzdi :mrgreen:
to sice jo ale kolik vydrzi km ;-) na jeho jezdeni jsou dle meho idealni ty micheliny kdyz za zimu najede 24-30tkm tak je to ideal
No jo, to je pravda. Najedu toho hodně a třeba když jsem míval ty Semperitky, tak na konci zimy už byly nic moc a měl jsem strach.
A 4x4 rozhodně neznamená, že vyjedu všechno. Ani náhodou ! :D Je to super, ale pneu je základ. No a u Passata je ještě na prd nízkej podvozek. Každou chvíli dřu :-( Moc bych chtěl Touarega, ale na toho nemám a nikdy mít nebudu.

Ale to sem nepatří. Ještě jednou díky za ten typ. A rada pro všechny: Nekupujte Barumky !! :idea:
Mi je doporučili v autorizovaným servise a doslova je za to proklínám. Nenašel jsem na nich jediné pozitivum.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od majkl1 »

Dneska jsem si ošahával všechny možný pneu a zdaleka nejpoddajnější tam byly ty UG 7. Takže pro mě budou letos opět jasnou volbou. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od sss601 »

GY jsou urcite super ale dost se ojedou jasne kdyz nekdo najede 20tkm rocne nema pro nej tato vlastnost vliv protoze stejne za 4roky koupi pneu nove kolega je ale jako ja najede rocne miliony km jako fik a nechce po zime vzit pneu a vyhodit je protoze budou totale kantare proto doporucuji michelin a nebo bych zvolil conti TS 830 to jsou hodne kvalitni pneu a opotrebeni taky neni nejake drasticke viz tabulka http://www.pneunet.cz/testy-pneumatik/t ... 5-16-2009/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od majkl1 »

Když ono právě ta životnost je většinou vykoupena "horšími" lastnostmi na sněhu a ledu. Čím měkkčí a přizpůsobivější směs dezénu, tím lepší vlastnosti na sněhu a ledu, ale samozřejmě rychleji se sjedou. A kdo někdy byl v našej vesničce střediskové, tak jemu jasné, že z obce se při větší nadílce snehu dostanou jen ti nejodvážnější. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od SupermanXXX »

jak rikam GY me vas presvedcili, ted se ale kamarad chvastal ze sezene za 750kc continentaly tak uvidim zatim mam pripraveny GY ale pohravam si s myslenkou ze kdyz pojedu s Majkem do Pertoltic se Subarakama tak ze by to chtelo novy gumy :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“