Automat

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
bombi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.02.2010 17:13
Bydliště: Košice

Automat

Příspěvek od bombi »

Včera večer som sa vracal z prace a zrazu slabe bum a trhnutie s autom.Asi po 100 m znova to iste.Zastal som hodil P" nasledne D " auto sa pohlo ale palubny počitač stale ukazoval zaradeny stupen č 5.Skušal som to hodit do S" no bez zmeny.Stale ukazovalo prevodovy stupen 5.Skusil som teda hodit prevod cez manualny režim.No bez zmeny.Nepreradzovalo žiaden stupen ani dole ani hore.Došiel som domov auto do P" potom som skusil R"-autom trhlo,tak som to radšej ukončil.Zaradil som P" a vypol motor.A teraz mam hlavu v smutku.Oprava automatu ma asi bude stat majetok.Čo to tak môže byt ??????? :cry: :cry: :cry:
Naposledy upravil(a) bombi dne 16.09.2010 11:30, celkem upraveno 1 x.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Automat

Příspěvek od LuboR5 »

je to smutné, neporadím , nevím :cry:

jenes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.11.2009 20:15

Re: Automat

Příspěvek od jenes »

Tak toto je dosť zlé, ale mal by si najskôr skúsiť diagnostiku. Ja som sa informoval tiež ohľadne opravy prevodovky od pána z Martina. Skús mu napísať mail, možno ti poradí. Mne napísal túto odpoveď.Ináč na tento pán radí aj na dieselpower forume.

Repas vasej celej prevodovky by stal 2.600eur,ako som Vam uz hovoril. Repas znamena nie oprava ale vymena komplet vsetkych casti prevodovky vratane gufier a tesneni, takisto je v cene novy hydromenic. Predpokladam ze mate najazdene okolo 150.000km.Samozrejme len oprava by v pripade vymeny len poskodenych casti mohla stat menej,ale to sa dopredu neda urcit. Hydromenic nie je repasovany ale uplne novy,len ten stoji vo fabrike vyse 1000eur. Ak budete mat zaujem,treba mi VIN karoserie,podla toho si v ETKE pozriem Vase auto a aku mate presnje prevodovku. Vsetky diely do prevodovky mam na sklade,takze ked v jeden den donesiete auto,na druhy den bude hotove. Cena za vybratie a vlozenie prevodovky je 250eur, olejova napln je 330eur /550eur vo WV len pre porovnanie/,diagnostika a vymazanie zavad zdarma.
Kontakt: lubomt1@gmail.com
Ak by si potreboval mám aj telefonický kontakt.Daj vedieť ako si dopadol. Veľa štastia.

Uživatelský avatar
bombi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.02.2010 17:13
Bydliště: Košice

Re: Automat

Příspěvek od bombi »

Samozrejme dnes dopoludna som telefonicky obvolaval firmy ktore som našiel na nete.Skoro všade zhodna odpoved - treba doniest auto - pozrieme sa nanho.Je xxx veci ktore mohly spôsobit nefunkčnost prevodovky.Ale našiel sa majster ktory sa ma opytal či mi prevodovka ide len na 5" rychlostny stupen aj dnes.Na jeho odporučanie som išiel vyskušat auto.Sadnem,naštartujem,zaradujem R" - a bez problemov !!!! Zaradujem D" auto sa rozbieha preradzuje rychlosti ako ma !!!!Testovacia jazda bola kratučka,len okolo parkoviska.Auto som odstavil a volam do firmy.Jeho vysvetlenie - to že mi ostala rychlost 5" ma na starost elektronika.Ta vyhodnotila zavadu a prevodovku dala do nudzoveho režimu.Každopadne to nemam podcenovat a na aute zatial najazdit.Zajtra { piatok } dôjde a napoji sa na radiacu jednotku a uvidime čo nam povie diagnostika.Samozrejme dam vediet ako som dopadol.

Uživatelský avatar
bombi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.02.2010 17:13
Bydliště: Košice

Re: Automat

Příspěvek od bombi »

Došiel mechanik napojil svoj netebook na auto a ukazalo mu hlasenie - Tlak regulatora podelneho uzaveru { PAM },Elektroventil regulace tlaku podelneho brdeni.Bohužial mal pri sebe len ETKU a ta ukazala spomenutu chybu.Auto sme naštartovali a šli k nemu do dielne nech to napoji na VAG.Auto prešlo cca 2 km - a opet trhnutie.No tento krat už neukazovalo zaradeny prevod 5" ale svietilo všetko naraz.Aj P"aj R",N",D",S".Došli sme do dielne napojil sa a vag hlasil chybu - Magneticky ventil 5 { N92 } 00266.Autom som došiel domov,odparkoval a čakam na telefonat čo a ako dalej.Viete niekto o aky magneticky ventil ide ??? Kde sa nachadza,či je jeho vymena naročna.A samozrejme čo asi ma bude stat ten neštastny ventil.Treba pôžičku ???? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
bombi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.02.2010 17:13
Bydliště: Košice

Re: Automat

Příspěvek od bombi »

Auto od 15.00 je v autorizovanom servise VW. :( :( :( Dost špekulovania a dohad.Viem že preplatim aj svoje rodne čislo ale čo už.........Po oprave dam vediet.......... :idea: :idea: :idea:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Automat

Příspěvek od Mára_VR6 »

Teda moc držím palce, ať to moc nebolí :? :(
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
xxxlinux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 19.12.2009 20:48
Bydliště: Sekerské Chalupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat

Příspěvek od xxxlinux »

Mě čeká komplet repase převodovky příští tejden tak uvidim jak dopadnu... :roll:

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Automat

Příspěvek od koto99 »

mne sa tiež raz rozsvietili všetky stupne a auto len trhlo dopredu na jednom stupni. Bolo to oprave kardanu. Ale mal som len pretrhnutý kábel od prevodovky ako zvesili prevodovku, aby mohli napasovať kardan.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
bombi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.02.2010 17:13
Bydliště: Košice

Re: Automat

Příspěvek od bombi »

V sobotu,nedelu v servise VW nepracuju tak predpokladam dnes sa pustia do toho.Už len čakat na telefon kde mi povedia čo dalej. :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
bombi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.02.2010 17:13
Bydliště: Košice

Re: Automat

Příspěvek od bombi »

Zhruba o 13.00 hod som mal telefon z VW servisu.Elektronika a kable su v poriadku.Ako druhy krok idu kontrolovat rozvodovu retaz.Diagnostika ukazala vôlu na vačke.Tak skontroluju snimače a retaz.A ak aj to je v poriadku - posledne ostava šupatkova skrinka.Mam vnutorne chvenie a tremu ako školak na pisomke.Asi si idem dat panaka { panakov } na ukludnenie.Udajne ta skrinka je poriadne draha. :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
bombi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.02.2010 17:13
Bydliště: Košice

Re: Automat

Příspěvek od bombi »

A som zase na začiatku.Dnes o 17.00 hod som si turka zobral spet.Do servisu VW Košice už ma nedostanu ani zadarmo.Hrozne :!: :!: :!: Nevedia určit zavadu :!: :!: :!: A to ma byt AUTORIZOVANY SERVIS VW :!: :!: :!: Podla ich verzie - kable su premerane dobre,nasledovat ma rozobranie prevodovky a premeranie kablov v prevodovke.Ak to je tiež v poriadku - tak vymena šupatkovej skrinky.Tu som už buchol - tak to mi chcete povedat že hrate loteriu a vymenite 50 % sučiastok a zavada nebude odstranena ??????? Za ich doterajšiu ODFLAKNUTU robotu mi naučtovali 133,80 eur.Vyplatil som a poslal ich do p......Potom sa čuduju že nemaju zakaznikov :!: :!: :!: Ved za hodinu si učtuju 60 eur :!: :!: :!: A to nevedia zistit zavadu !!!!!Som najeb.... že by som vraždil.Teda voz som si zobral - zavady cez diagnostiku vymazali a udajne auto je ZATIAL v poriadku.To je snad možne len na Slovensku :!: :!: :!: Už som kontaktoval mechanika z Martina { Lubo Križák } a pravdepodobne to bude riešit on.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Automat

Příspěvek od LuboR5 »

nevím jak to máš daleko do Ostravy ale je tu jeden pán co se celej život hrabe v převodovkách a myslím že by měl už něco o tom vědět tím pádem kdyby jsi byl nějak v koncích a nebo jen tak zkusit popsat závadu třeba by něco poradil ale samozřejmně za něj mluvit nemůžu ale tady máš tel. 00 420 604 819 511

Uživatelský avatar
bombi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.02.2010 17:13
Bydliště: Košice

Re: Automat

Příspěvek od bombi »

LuboR5 píše:nevím jak to máš daleko do Ostravy ale je tu jeden pán co se celej život hrabe v převodovkách a myslím že by měl už něco o tom vědět tím pádem kdyby jsi byl nějak v koncích a nebo jen tak zkusit popsat závadu třeba by něco poradil ale samozřejmně za něj mluvit nemůžu ale tady máš tel. 00 420 604 819 511

Vdaka za info. :wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
xxxlinux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 19.12.2009 20:48
Bydliště: Sekerské Chalupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat

Příspěvek od xxxlinux »

bombi píše:Došiel mechanik napojil svoj netebook na auto a ukazalo mu hlasenie - Tlak regulatora podelneho uzaveru { PAM },Elektroventil regulace tlaku podelneho brdeni.Bohužial mal pri sebe len ETKU a ta ukazala spomenutu chybu.Auto sme naštartovali a šli k nemu do dielne nech to napoji na VAG.Auto prešlo cca 2 km - a opet trhnutie.No tento krat už neukazovalo zaradeny prevod 5" ale svietilo všetko naraz.Aj P"aj R",N",D",S".Došli sme do dielne napojil sa a vag hlasil chybu - Magneticky ventil 5 { N92 } 00266.Autom som došiel domov,odparkoval a čakam na telefonat čo a ako dalej.Viete niekto o aky magneticky ventil ide ??? Kde sa nachadza,či je jeho vymena naročna.A samozrejme čo asi ma bude stat ten neštastny ventil.Treba pôžičku ???? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Tak ode dneškamám stejnej problém jako ty, při zastavení se mi rozsvítilo "P", "R", "N", "D", "S" a už to svítit nepřestalo, auto jakž takž jede ale není to ono :(

Odpovědět

Zpět na „Touareg“