auto při jízdě vypne motor

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
eczko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 02.02.2010 14:21

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od eczko »

Taky jsem auto hodil do servisu, s tím že mi při vyřazení a dojíždění třeba ne křižovatce vypne motor. Přišli na to že mám prasklou hadičku, která vede k posilovači brzd, tím padem nasává falešný vzduch a při dojezdech to umírá. Co se týče kolísaní otaček, to bude něco závažnějšího, podle mechaniku asi Lambda sonda ale to zjistí až to připojí na kompitač, takže více vám řeknu v pondělí, jdu si pro auto do servisu...
VOLKSWAGEN DAS AUTO
Obrázek

Zbyšek TDI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 20.12.2009 21:59
Kontaktovat uživatele:

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od Zbyšek TDI »

mě to dělal utřepaný kabel co jde se snímače z kliky, auto buď z ničeho nic zdechlo a nebo si přidávalo otáčky
Passat B5 TDI
Golf IV Tdi 105kw - chipforum.cz
Passat B5 100kw - chipforum.cz
Ibiza Tdi 175kw - chipforum.cz
z toho plyne že dvě auta jsou pracovní a jedno pro zábavu :-)

Uživatelský avatar
Darmon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.08.2009 21:57
Bydliště: Okolí Hodonína

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od Darmon »

1100 ot./min mám na volnoběh jen když je auto studené jinak mám tak 700 ot. při zahřátí na provozní teplotu.....jo a taky samo zhasínalo na volnoběh a jenom mi smazali chybu na řídící jednotce a nastavili nějaké jiné hodnoty a jede to už dva roky bez problémů
Aktualne Vw passat b7, 2.0 tdi 103 kw....Ex. Bmw 320d e91, passat b5.5 tdi 96 kw a Vw golf iv 1,6 16v....♥★★TDI ☆☆♥- ten dym ignoruj :))

verik7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.07.2010 22:35
Bydliště: Ostrava

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od verik7 »

Tak ja jeste tu chybu nemam zpravenou, pres zimu mi to ani jednou nevyplo coz nechapu. Ale vcera mi to ne pri otacce, ale i dokonce jak jsem stala u krizovatky vyplo. Pry to muze byt cidlo u otackomeru. A taky jak jedu do kopce ak to auto jakoby cukne a otackomer se sekne. Do dvou tydnu jdu na ten servis konecne. Jinak diky za rady, skusim vse prozkoumat co tady pisete.

Uživatelský avatar
Syd.tuner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25.12.2007 17:59
Bydliště: Sev.Čechy Děčínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od Syd.tuner »

Zkus jestli neni vůle ve spínačce.ja to na golfu mam,normálně máš klíček v nastartovaný poloze a zkus s nim pohnout malinko zpět jako kdyby si motor chtěla vypnout,ale furt v poloze start.mě stačí půl milimetru a chcípne to.hodně se mi to stávalo když sem měl dřív na klíči šňůrku,pak stačilo o ni zavadit a chcíplo to.

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od kanec.h »

Cau mel jsem ten samej problem :wink: vymenit a mas klid - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=185242" onclick="window.open(this.href);return false;
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

verik7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.07.2010 22:35
Bydliště: Ostrava

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od verik7 »

nedavno jsem byla na napojeni pocitace a nwenaslo tam zadnou chybu....ten pocitac taky vyhleda chybu spinace? ....jinak nevi co by to pry melo byt jineho

verik7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.07.2010 22:35
Bydliště: Ostrava

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od verik7 »

Ahoj,mam tady snimac otacek,je to z TDI takze nevim jestli pasuje,a tak se chci zeptat kde ho najdu,za boha ho nemuzu najit v motorovem prostoru,problem je porad stejny,nemel jsem dlouhou dobu cas se tim zabyvat.Takze,kdyz je tepleji,tak pri delsi jizde auto cukne(jakoby nedostavalo palivo) pak jede normalne,a pri vyrazeni v mensi rychlosti motor zhasne (treba do zatacky kdyz seslapnu spojku,nebo na semaforech),procetl jsem ruzne diskuze,a mel by to byt snimac otacek,bud na klice nebo na vačce,na obrazku jeden mam ale nevim ktery to je,a hlavni je to ze ho nemuzu najit,nebyl by nekdo schopny dat tady obrazek kde ho presne najdu?prohmatal jsem cely prostor a vubec jsem ho nenasel ,jo a jedna se o golf IV 1,4.
Diky
Přílohy
snimac.jpg

Uživatelský avatar
MSity
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.03.2012 16:36
Bydliště: Neratovice

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od MSity »

verik7 píše:Ahoj,mam tady snimac otacek,je to z TDI takze nevim jestli pasuje,a tak se chci zeptat kde ho najdu,za boha ho nemuzu najit v motorovem prostoru,problem je porad stejny,nemel jsem dlouhou dobu cas se tim zabyvat.Takze,kdyz je tepleji,tak pri delsi jizde auto cukne(jakoby nedostavalo palivo) pak jede normalne,a pri vyrazeni v mensi rychlosti motor zhasne (treba do zatacky kdyz seslapnu spojku,nebo na semaforech),procetl jsem ruzne diskuze,a mel by to byt snimac otacek,bud na klice nebo na vačce,na obrazku jeden mam ale nevim ktery to je,a hlavni je to ze ho nemuzu najit,nebyl by nekdo schopny dat tady obrazek kde ho presne najdu?prohmatal jsem cely prostor a vubec jsem ho nenasel ,jo a jedna se o golf IV 1,4.
Diky
Tohle je snímač otáček na klikovku.. Měl by si ho najít za nějakym chladičem oleje či co to je, co je v předu u motoru.. Nejlíp se tam dostaneš když zajedeš na jámu a vynddáš to zespodu.. je to taková větší žebrovaná rubikova kostka.. Je hnedle za tim a jde to pěkně na ho*no vyndat.. já to dělal tři dny a měl jsem asi 4 čidla (hlášená chyba VAG G28) a pak mi zahořel startér, takže ty čidla mam ještě 2 kdyby někdo chtěl :D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od majrek001 »

je to zezadu motoru! konektor je nacvaklí u měrky oleje a jde do půlky motoru kolem odlučovače oleje a tam to pak leze trochu dovnitř. po drátě to musíš najít.. mě tady dělalo taky snímač otáček na klice a chybu to samozřejmě asi půl roku nenapsalo žádnou.. ze začátku to jen cuklo a na cca 3s spadli otáčky a pak to zase jelo a pak už to začalo chcípat po startu a taky při vyřazení na křižovatce, ale po půl roce co jsem zkusil vyměnit první lambdu tak pak to začalo psát sporadickou chybu snímače otáček a od té doby co jsem ho vyměnil mám klid
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 29.04.2013 12:58, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

KN-master
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 27.01.2013 13:54

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od KN-master »

Mě to dělal uhnilej kabel ukostření motoru......

Uživatelský avatar
MSity
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.03.2012 16:36
Bydliště: Neratovice

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od MSity »

v tom případě mam motor asi obráceně..

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od majrek001 »

spíš záleží co máš za motor jestli 1.4/1.6 16v nebo něco jiného
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

verik7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.07.2010 22:35
Bydliště: Ostrava

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od verik7 »

dival jsem se a nic,asi to bude jiny kabel ,ten co jsem sehnal je z TDI a vypada jinak nez benzinak, ,ja mam 1.4,takze zkusim zajet za jednim znamym co ma prehled o golfech.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od majrek001 »

ano je jiný nebo alespoň 1.6 16v má jiný trošku je takový menší a na jeden šroub a je to jak jsme psal.. nový origo mě stál kolem 2000kč pokud jsi dobře pamatuji
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“