vyhřívání zadního skla

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

vyhřívání zadního skla

Příspěvek od manesik »

Zdravím, potřeboval bych od vás radu, jak to máte s vyhříváním zadního skla. Každý mám ráno zamlžený okna a zapnu tedy tlačítkem přední a zadný "rozmražení". Předek je za chvilku v pohodě, tam fouká vzduch, ale vzadu se mi to vůbec nehne. Jedu cca 15 minut a až tak po 8 minutách začnou být na skle vidět nepatrné proužky od výhřevu a to jen u kraje. Když pak dorazim do práce tak je auto už odmlžený, ale ne výhřevem. Zdá se mi že to hřeje nějak málo nebo snad vůbec.
Jak to funguje ostatním? Nevíte kde by mohl být problém?

manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od manesik »

manesik píše:Zdravím, potřeboval bych od vás radu, jak to máte s vyhříváním zadního skla. Každý mám ráno zamlžený okna a zapnu tedy tlačítkem přední a zadný "rozmražení". Předek je za chvilku v pohodě, tam fouká vzduch, ale vzadu se mi to vůbec nehne. Jedu cca 15 minut a až tak po 8 minutách začnou být na skle vidět nepatrné proužky od výhřevu a to jen u kraje. Když pak dorazim do práce tak je auto už odmlžený, ale ne výhřevem. Zdá se mi že to hřeje nějak málo nebo snad vůbec.
Jak to funguje ostatním? Nevíte kde by mohl být problém?
ještě jsem zapomněl dodat že mám sedan, takže stěračem si to nesetřu a vyhřívat potřebuju:)

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od mirke »

Hele na minuty jsem to neměřil, ale taky mi nepřijde, že by to byl nějakej velkej fofr. Já mám teda Varianta

manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od manesik »

co sem jezdil s jinýma autama, tak třeba citroen když vyhřívá tak to je za minutku vidět.

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od blefa »

Zrovna dneska sem na to po startu cucel a do pul minuty se to zaclo odmlzovat a zhruba po 5 min to bylo skoro suchy (po stranach, prostredek jsem setrel steracem), zalezi samozrejme jak moc je to zamlzeny a urcitej vliv maji i folie...

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od Sullaco »

A máte klimu na Auto před spuštěním ofuku skel? Blbej dotaz ale ono i ofuk skel je myslím možný mít na ECO a to je pak k ničemu. Jinak výhřem musí účinkovat okamžitě aspoň tak, že vidíš na skle tlustý čáry. Nemáš ho nefunkční?

manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od manesik »

To právě potřebuju nějak zjistit, jestli je funkční. Podle mě to spíš nefunguje, protože čáry se tam objeví až po 10 minutách a jen slabě.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od lukasko144 »

Mne to funguje tak, ze ked v zime mam na nom napadnuty sneh a po nastartovani pozapinam vsetky vyhrevy, tak kym pridem zpredu do zadu (Variant) uz mam v tom snehu vypalene ciary od roztopeneho snehu.. Asi tak nejak by to teda malo fungovat .. :)
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od manesik »

má někdo tedy nějaký nápad, jak to opravit když to hřeje jen minimálně?

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od mirke »

Dneska jsem se na to zaměřil ráno. Takže prostředek, kterej jsem setřel stěračem byl do minuty odmlžen (zůstal po setření zamlženej trochu). Zbytek trval tak 3 minuty než jsem viděl žřetelně pruhy od výhřevu a cca 10 min než to bylo zcela vyhřátý. Není to jen zamlžený, ale je na tom poměrně dost rosy, takže to asi trvá prostě déle.

testoviron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 18.08.2010 12:33

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od testoviron »

Vyhrievanie zadného skla slúži predovšetkým na odstránenie vnútorneho zarosenia, ktoré je vždy omnoho jemnejšie ako keď mám na vonkajšej strane napadanú rosu. Tú treba zotrieť gumenou stierkou a omnoho rýchlejšie sa odrosí aj vnútrajšok.

manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od manesik »

testoviron píše:Vyhrievanie zadného skla slúži predovšetkým na odstránenie vnútorneho zarosenia, ktoré je vždy omnoho jemnejšie ako keď mám na vonkajšej strane napadanú rosu. Tú treba zotrieť gumenou stierkou a omnoho rýchlejšie sa odrosí aj vnútrajšok.
zítra to zkusím a dám vědět

manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od manesik »

Tak jsem to delší dobu pozoroval a když auto hezky zafunim zevniř a zapnu výhřev, je to hned pryč. Asi to bylo velkou vlhkostí zvenku a na to to tak účinné neni :)
Zima a mráz to otestuje nejvíc.

matej.chuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 13.04.2010 17:22
Bydliště: Česká Kamenice

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od matej.chuck »

Já mám podobný problém s výhřeven zpětných zrcátek... Teda jenom pravýho... Ráno když jsem nastartoval, tak po chvíli od levýho začala stoupat pára a za chvíli bylo suchý... A pravý bylo mokrý ještě dlouho... A řekl bych, že oschlo tím, že pak na něj svítilo sluníčko... Nevíte někdo co s tím??? Díky. M.

Uživatelský avatar
filini28
Závodník
Závodník
Příspěvky: 583
Registrován: 26.08.2010 06:41
Bydliště: RadVWanice-Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od filini28 »

matej.chuck píše:Já mám podobný problém s výhřeven zpětných zrcátek... Teda jenom pravýho... Ráno když jsem nastartoval, tak po chvíli od levýho začala stoupat pára a za chvíli bylo suchý... A pravý bylo mokrý ještě dlouho... A řekl bych, že oschlo tím, že pak na něj svítilo sluníčko... Nevíte někdo co s tím??? Díky. M.

Co zkusit koupit nový sklo?Já teď kupoval obě,to je fofr......
Srážka s Poláky a ochrnutí=koupě VW
http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=61955&fid=31

Můj:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=176441

http://www.setrim-penize.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“