NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od bullik »

Aha, a ještě dotaz, co znamená to OEM rádio? to je to co tam mám?

děkuji

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od abeljozef »

OEM znamena ze vyrobca napr Blaupunkt vyraba radia aj pre VW podla poziadaviek VW hlavne v designe VW.

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od bullik »

Aha. díky.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od Auto1 »

Já mám nevšední dotaz.
Rozdíl mezi MFD NAVI pro VW/škoda/seat je v tom,že škoda má zelené led podsvícení tlačítek a zelené menu.
Teď jsem koupil Alhambru,která má MFD s červenýma tlačítkama,takže panel OK,ale na obrazovce je zelené menu a také je tam při startu znak škoda.
Evidentně tam někdo něco opravoval.
Dotaz: Lze to menu překódovat z škoda zeleného na červené seat změnou kódu,stejně jako třeba měníš jazyky na maxidotu?
nebo to chce přeflašovat firmware?
Protože tam bylo špatně i to,že to bylo nastavené na poloosy pašíka a SAG má jiné,to už je OK,ale to menu nevím?
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od jackal »

pozdravujem pani,
mam sharan s origo MFD navi, preflashovany na CZ uzivatelom Paskal, vsetko je OK, cita mapy, navi funguje, akurat mam s tym radiom takyto problem. Podotykam, ze problem nevznikol preflashovanim na CZ, uvedeny problem sa mi vyskytoval uz hned po kupe auta.
- problem sa tyka praveho potenciometra a jeho funkcie otacanim napravo, alebo nalavo... pokial je radio studene, funguje vsetko spravne, akonahle sa ale radio zohreje, pravy potenciometer mi nefunguje, nereaguje na otacanie doprava, alebo dolava... zatlacenie "gombika" ale funguje spravne a viem sa dostat do dalsieho menu, ale ked si chcem navolit jeho otacanim ine hodnoty, napr. basy, vysky, tak potenciometer nefunguje...

ked mal radio na flashovanie Paskal, povedal, ze je vsetko v poriadku, ze jemu "poťák" fungoval spravne, hoci som ho upozornil na nefunkcnost potenciometra... kedze som "koumák", podarilo sa mi zistit, ze ten "poťák" je nefunkčný len ked je radio zohriate, za studeneho stavu je vsetko plne funkcne...
btw... je to normalny stav, ze po nejakej jazde (cca. 30min) sa radio zohreje tak, ze aj po vypnuti motora ventilator, ktory je zabudovany v radiu, chladi ?

Stretol sa uz niekto s takymto problemom ?... co by ste mi poradili ?... vycistit potenciometer ?... vymenit ?

... kedze nemam cd changer, chcem si zabudovat mp3 cd emulator, ale ak mi nema fungovat potenciometer spravne, tak to asi nema zmysel...

dalsia moja otazka je takato: mam HTC HD2, ktory pouzivam aj ako mp3 prehravac... ma vystup na 3,5mm jack na sluchadla... viem tento audio signal dostat do radia bez akehokolvek emulatora ?... to znamena, ze len navolenim AUX na radii a vyvedenim spravnych konektorov na panel pristrojovky...

dakujem za rady :-)
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od patper »

To, ze ti bezi vetracek i po vypnuti motoru je normalni - tedy me to delala take :wink:
Pokud si poridis RGB prevodnik,tak k navi pripojis co chces a to jak video,tak i audio :idea:

S tim cudlem ti neporadim :oops:

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od jackal »

patper píše:To, ze ti bezi vetracek i po vypnuti motoru je normalni - tedy me to delala take :wink:
Pokud si poridis RGB prevodnik,tak k navi pripojis co chces a to jak video,tak i audio :idea:

S tim cudlem ti neporadim :oops:
ved prave, ze si nechcem "poridit" ziaden prevodnik, nechcem video a ani v buducnosti ziadne video neplanujem pozerat na navi... chcem len vyviezt 3 kabliky (L-R a G) ako input pre moj audio signal, ktory mi vychadza z HD2-ky (alebo z mp3 prehravaca, ktory taktiez mam)... je toto mozne ? akykolvek prevodnik, alebo emulator je pre mna zbytocna investicia, ale pokial to nepojde inym sposobom, tak asi budem musiet...
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od patper »

Nekde na foru tu byl navod , jak si udelat (nasimulovat) vstup .... zkus pohledat :idea:

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od Auto1 »

A nebo si připojíš na patici,kam patří CD Changer zařízení,které CD Changer simuluje,jmenuje se Xcarlink,je zde téma o něm,a funguje to tak,že to je čtečka USB/SD,nacpeš tam MP3 hudbu a ovládáš to na Rádiu tlačítkama a cena je orientačně asi ? 2500kč
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od jackal »

Auto1 píše:A nebo si připojíš na patici,kam patří CD Changer zařízení,které CD Changer simuluje,jmenuje se Xcarlink,je zde téma o něm,a funguje to tak,že to je čtečka USB/SD,nacpeš tam MP3 hudbu a ovládáš to na Rádiu tlačítkama a cena je orientačně asi ? 2500kč
nechcem investovat dalsie prachy do dalsieho zariadenia... nasiel som schemu zapojenia konektorov, skusim nasimulovat vstup, na modry konektor do radia na piny 18, 19 a 20 "picnem" kabel a na druhom konci 3,5 jack, ktory potom dam do mojej HD2, alebo do MP3 a uvidim, co to spravi... budem informovat o vysledku...
myslel som si, ze takto nieco uz niekto abslovoval, preto som chcel aspon poradit, na co si dat pozor, comu sa vystrihat...

a s tym mojim druhym problemom s potenciometrom na MFD ?... stretol sa s tym uz niekto ?
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od abeljozef »

nic to nespravi nepojde to :mrgreen:

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s navi:

Příspěvek od jeff78 »

abeljozef píše:Tie konektory nie su na zapojenie do kufra ale na zapojenie priamo do navi - cize v predu. Tam ti do navi pasuje ten modry.
J to fakt dobry. Vazne o nem uvazuji
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
palros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s n

Příspěvek od palros »

Zdravím všechny,problém s origo navigací pracuje se zpožděním a je něaká zmatená.CD je ok satelity taky OK a VAG píše vadný snímač rychlosti.Tak to je sice fajn ale co a kde se tento snímač asi nachází.Je na kolech nebo na převodovce jediné co jsem našel je toto http://www.brisk.cz/page.php?page=6503" onclick="window.open(this.href);return false;.
A jaký má vliv ten kablík co vede do navi a je označen jako GALA.Zkusit ho přerušit co to bude dělat s navi?Předem děkuji za pomoc :good:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s n

Příspěvek od tornado1 »

navi byla v autě originál?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
palros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, ORIGO VW: ukazuje se zpožděním, ost potíže s n

Příspěvek od palros »

už jsem to tak koupil a šlapala bezchybně tak rok a najednou problem tak nevím

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“