Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od majkl1 »

No Pertoltice to asi nebudou, ale to je jedno. Už to klucí řešejí. Pak dej vědět kdy a kam. Teď mají nějakou soukromou akcičku na akruhu s Imprezama, to by mohla bejt taky dobrá podívaná. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od SupermanXXX »

tak pak dejte vedet, spojku uz mam doma a i kdybych ji tam nestihnul dat tak v klidu pojedu s tou starou kdyz vim ze mam novou v supliku :lol:

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od zerling »

Pneumatiky mám vybrané. Ještě tedy neví které z těchto dvou: Continental TS830 205/55 R16, nebo MICHELIN Alpin A4 205/55 R16 91H. Pro Micheliny hraje delší životnost, pro Continentalky, lepší hlučnost a malinko lepší vlastnosti na sněhu a ledu.

Lepší volba pneu pro tuto zimu není ! A po přečtení mnoha recenzí je doporučuji všem.

Chtěl jsem se ještě zeptat, na co všechno svého miláčka ještě před zimou připravíte ? Obutí už mám, ale chodí mi z různých servisů spousty letáků, že se mám zastavit,aby mi zkontrolovali auto. To auto mám radši než sebe, ale z těch periodických kontrol mi běhá mráz po zádech, co mi zase řeknou, že nefunguje. Takže radši bych si to udělal sám.
Krom nemrznoucí směsy do ostřikovačů, řešíte ještě něco ?

Jo a chtěl jsem se zeptat, když už jsem u těch otázek, měnil jste někdo tlumiče ? Se mi zdá "že už to není ono". Auto jsem koupil ojeté a možná i stočené. Nyní má najeto cca 230tisíc km a tlumiče má všechny stále původní.

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od živočich »

uveď co máš jestli benzín či naftu,ať můžeme poradit,jak na tu zimu.
Zimní pneu máš,odstřikovače taky pořešíš,můžeš si nechat přeměřit kapacitu baterie a další snad už dle tipu motoru.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od zerling »

živočich píše:uveď co máš jestli benzín či naftu,ať můžeme poradit,jak na tu zimu.
Zimní pneu máš,odstřikovače taky pořešíš,můžeš si nechat přeměřit kapacitu baterie a další snad už dle tipu motoru.

Mám VW Passat r.v. 2001, 142kW benzín. Co bys všechno doporučil ?

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od sss601 »

pokud jsi byl na vojne tak vis co to jsou prechody :mrgreen: udelej je a mas klid pokud nevis tak v kratkosti pred zimou mrkni na sterace,baterku vycisti po lete klimu zmer chladici kapalinu stav oleje nezapomen vodu do odstrikovacu..nevim kdy jsi menil vzduch a kab. filtry na stk ti zjisti stav tlumicu mrkni na brzdy v jakem jsou stavu pak tam soupnes zimni pneu jeste bych se podival zda mas na spodku ochranny nater do kufru soupni startovaci kabely, poradne lano a i kdyz mas super auto mel by jsi mit pro vsechny pripady retezy

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od živočich »

sss601 píše:pokud jsi byl na vojne tak vis co to jsou prechody :mrgreen: udelej je a mas klid pokud nevis tak v kratkosti pred zimou mrkni na sterace,baterku vycisti po lete klimu zmer chladici kapalinu stav oleje nezapomen vodu do odstrikovacu..nevim kdy jsi menil vzduch a kab. filtry na stk ti zjisti stav tlumicu mrkni na brzdy v jakem jsou stavu pak tam soupnes zimni pneu jeste bych se podival zda mas na spodku ochranny nater do kufru soupni startovaci kabely, poradne lano a i kdyz mas super auto mel by jsi mit pro vsechny pripady retezy
tak to už byly super přechody :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zdraví a sílu najdeš ve VW

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Jaké zimní PNEU na Passata 4x4?

Příspěvek od živočich »

U těch benzíňáků toho moc není,jak už bylo uvedeno: kontrola provozních náplní,změřit chladící kapalinu(fridex),nemrznoučku do odstřikovaču,stav baterie,zkontrolovat stav svíček popř.vyměnit,do auta přibalit škrabku, smeták a v kapse nosit rozmrazovač zámků.Možná by taky nebylo od věcí nalít do nádrže nějakou přísadu,aby to na sebe navázalo vodu,která se občas objeví v benzínu.Používal jsem na to i technický líh.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“