Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od Rom@n »

Ahoj chlapi máte někdo skušenosti s generálku tohoto motoru? Já jsem ho nechal dělat před 2 roky dž jsem se v tom ještě tak neorientoval a dal jsem zato dost a vydržel 60 tis km takže byl asi na ho... udělanej. Teď jsem koupil s audi A3 a zase začal brát olej cca 1 litr na 5000 tisíc.¨
Otázka co vše je při generálce tohoto motoru vyměnit máte z tím někdo zkušenost jezdím dost tak potřebuju aby to něco vydrželo. Díky moc za rady
Obrázek

Tomík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 04.12.2009 19:17

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od Tomík »

Já bych se na to vykašlal tady ty motory žerou olej.Tak to je.

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od Rom@n »

Tak mě ten první nežral po generálce ani trošku jen byl na nic udělanej tak nevydržel tak tanhle chci dát do 100% stavu.
Obrázek

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od AlesK »

Ahoj, tak my necháváme dělat motory u loun v černčicých. Fi Toman a holý, ale číslo nemám možná v pondělí bych zjistil. Musel by jsi tam zavolat jestli tenhle typ motoru dělaj, jestli seženou písty, kroužky atd. A určitě bych nechal udělat i hlavu. Tu my vozíme dělat do německa. Dělaj to tam celkem levně a hlavně pořádně. Nikdo kolem prahy ani v severních čechách nám ji nikdy pořádně neudělal. Většinou odfláknou vodítka nebo gufera ventilů apod. Prostě ze zkušeností. Kontak by byl taky možnej v pondělí. Kdyžtak se ozvy.
Naposledy upravil(a) AlesK dne 24.09.2010 22:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od Rom@n »

o.k díky já bych to asi dělal s kámošek kterej motorů dělal dost jen říkal že u tohohle motoru by bylo dobré zjistit co vše je potřeba že slyšel že 1.6 se musej udělat komplet jinak že to nemá smysl ale kotak si rád vezmu třeba to bude lepší. a bez práce. jinak díky
Obrázek

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od AlesK »

kontakt klidně po neděli dodám, klidně si to dělej doma, ale když chceč celou genrálku a pořádně,tak doma asi výbrus neuděláš a měnit jenom písty a kroužky nebo jen kroužky bych neviděl jak nejlepší nápad. ta firma v černčicých dělá jen výbrus a dodaj k tomu komplet písty se vším podle výbrusu jinak si děláš vše sám. teď nám dělali rozpočet na brus s pístama a kroužkama na 1,9 D golfa a vychází to někde kolem 16tis jen tak pro orientaci.

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od Rom@n »

O.K díky to já taky vim kdo tady u nás dělá hlavy atd a je jasný že to uělám komplet proto o tom schánim informace a když víš že tahle firma je v poho tak jim určitě cinknu tak prosimtě až bude mít čas tak mi to sem hoď nebo do SZ díky
Obrázek

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od AlesK »

po neděli písnu

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od Rom@n »

o.k díky
Obrázek

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od Rom@n »

kluci nevíte kde sehnat pístní kroužky?
Obrázek

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od AlesK »

Rom@n píše:kluci nevíte kde sehnat pístní kroužky?
Co je Toman je neumí? A nebo to nakonec děláš jinde? Vím, že se dali sehnat v KS Motors v ústí, ale nevím jestli prodávaj i maloobchod. Zeptám se v práci kluků, jak to sháněj. Ale určitě to taky bude chtít kdyžtak vědět na jakej výbrus je potřebuješ. Jestli první, druhej nebo jakej. Tak dej vědět a já taky zjistím co půjde.

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od Rom@n »

No přišlo mi že se jim do toho moc nechce ale udělám to doma s kámošem co dělá motory ale potřebuju ty pístní kroužky abych měl všechno a přemíšlím o vše je dobré vyměnit on ten motor nebude v hajzlu tlaky ve válcích jsou v pohodě jde jen o ty stírátka asi ale když už to bude rozdělaný tak bych asi vyměnil i tyhle ostatní věci.
Obrázek

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od AlesK »

Jo zeptám se kluků v práci, přesně nevím. Zítra písnu, ale ze začátku jsi psal, že už jsi ten motor dělal tak teď nevím jestli ho máš po výbrusu nebo ne. To bych taky potřeboval vědět aby byly správný, ty kroužky. Ať se ti někdo taky mrkne na hlavu, aby tě to nežrolo olej přes gufera v hlavě. Zítra dám vědět co jsem zjistil.

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od Rom@n »

První motor jsem dělal ale ten odešel tak jsem tam dal jinej kterej je origo a nikdo se v něm nehrabal takže dělanej nebyl.
Obrázek

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Pomoc s Generálkou motoru 1.6 SR AKL

Příspěvek od AlesK »

Tak jsem se ptal kluků, kupujem to z německa nebo nám je taky dodává Toman včetně pístů. Ale daj se prej i objednat v Elitu nebo Kelly. Tak se pozeptej.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“