Táhne doprava

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Táhne doprava

Příspěvek od Cestovatel »

Zdravím,
možná to tu někde bude, ale ani při pečlivém hledání jsem to nenašel... Můj problém: auto táhne mírně doprava, když pustím volant (tedy když chci jet rovně, musím mít volant lehce doleva). Zároveň je o něco víc sjetý venek PP pneu. Na geometrii mi řekli, že je velká sbíhavost LZ kola, nicméně se s tím pokusili něco udělat. Řekli mi, že zadní nápravu srovnali (ač na protokolu jsou červené hodnoty). Prý je ale navíc špatný sklon řídícího čepu toho pravého předního kola. Doporučili mi vyměnit komplet ramena, protože zjišťovat rameno po rameni, které je špatné, by se prodražilo... :( Přitom podle nich vůle v ramenech nejsou :?: Nemyslíte někdo, že by stačil vyměnit jen ten čep řízení a popř. i axiální táhlo? Přeci jen by to bylo levnější...
Díky moc!!!

Passat Variant 1.8 20V 92 kW. R.v. 1998

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Táhne doprava

Příspěvek od živočich »

podle jak píšeš by si chtěl servis vydělat.Skuz jiný servis.
Pokud máš ramena ok,pokud ti to nějak na nerovnostech nemlátí, tak skuz jen ty čepy řízení a nebo zajeď na STK ať ti ty ramena a čepy otestují a orientačně i změří zbíhavost.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Cestovatel »

živočich píše:podle jak píšeš by si chtěl servis vydělat.Skuz jiný servis.
Pokud máš ramena ok,pokud ti to nějak na nerovnostech nemlátí, tak skuz jen ty čepy řízení a nebo zajeď na STK ať ti ty ramena a čepy otestují a orientačně i změří zbíhavost.
Díkačka. Je pravda, že jsem v tomto servisu byl poprvé. A něco o nich vypovídá i to, že na otázku, co si myslí o ramenech, která se dají sehnat na internetu (samozřejmě nemyslím ramena "bez značky" nebo ty nejlevnější...), se mi poněkud pohravě vysmál a řekl: "Na to já nic neřeknu." Nevadí. Ještě jednou díky! Můžu klidněji spát

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Táhne doprava

Příspěvek od majkl1 »

Pokud máš předohrab, tak na zadní nápravě nic nenarovnáš. Maximálně celkové uložení nápravy na silentblocích. Takže pokud máš jedno kolo dobrý a druhé ne, bude náprava ohnutá = výměna.
Pokud máš v předu smetené zvenku pouze jedno kolo není to chyba nějakého pochybného úhlu čepu, ale pokud není vůle v čepu nebo v axiálním táhlu, budeš mít špatný odklon kola, který lze zkorigovat posunutím nápravnice, ale to se nikomu v servisu dělat nechce. Pokud by byla špatná sbíhavost na předku a odklony v pořádku, budeš mít smetená obě kola. Nejde totiž abys měl jedno kolo rovně ve směru jízdy a druhé mimo. Vždy se rozdíl rozpočítá mezi obě kola stejně (mluvím o sbíhavosti). Je možné, že tvé auto je bouračka, kdy dostaly prdu zboku jak přední, tak zadní náprava (obrubník apod.)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Cestovatel »

Předohrab to je. V tom servisu, kde mi tu geometrii dělali, se mě ptali, jestli to nebylo bourané (já o ničem nevím...). Ale toho, že mi to táhne ke straně, jsem si všiml až na jaře po přezutí a přehození předku se zadkem. Někde jsem tady četl, že by to mohlo být i tím. Jsem z toho jelen. Uvidíme na jaře nebo po nazutí zimních (teď už ty dva měsíce vydržím). A k té výměně ramen - před chvílí jsem se vrátil z STK, kde mi s tím zahrkali a řekli, že raménka jsou v naprostém pořádku :D No, do toho servisu se už asi nevrátím, páč si asi opravdu chtěli hlavně vydělat. Každopádně díky za rady!

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Globettroter »

Ahoj , mám ten samý problém.Auto mi pořád táhne trošku doprava a musim přidržovat volantem lehce vlevo.Byl jsem před dvěma měsíci na geometrii a i po ní to stále trošku táhlo doprava.Neměl jsem čas tam zajet a reklamovat, tak jsme s tim donedávna jezdil jak to je.Náprava se komplet dělal asi před 20tis km, byl jsme i na STK kvůli vůli na čepech či někde jinde a tam bylo vše vpořádku. Zajel jsme tedy asi před 14-ti dny znovu na geometrii kde mi to dělali a reklamoval. Tam to předemnou zvedli , jen o malilinko tam s něčim hejbli ale nic výrazného. Na vlastní bulvy jsme videl že geometrie je vpořádku , ještě mi udělali test tlumiču a ty take ještě dobré. jediné čím řekli že to ještě může být jsou pneu , at zkusim vyměnit pravé kolo za levé, to je prý poslední možnost . Zatim jsem se k tomu ještě nějak nedostal ale o víkendu je prohodim. Zkus to třeba ti to pomůže :wink: Ahoj Petr

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Cestovatel »

Dík. Právě na ta kola se chystám. Za chvíli pojedu ke známému zeptat se, kdy bude mít volný zvedák, protože chci zkusit zjistit, zda chodí brzdové pístky, repektive je čímsi promáznout. Protože občas mi to při povolení brzdového pedálu vydá těžko specifikovatelný zvuk (takové tlumené spolknuté "u" :D , jako kdyby se nechtěl chvíli vrátit a pak najednou povolí, ale dělá to jen někdy. Možná tam je nějaký binec). A taky jsem se tady někde dočetl, že by to mohlo být i špatným odbržďováním kola... Tak uvidím. Pak dám vědět.

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Cestovatel »

Tak jsem došel zatím k dostupnějšímu řešení (snad). Na STK mi také zjistili, za mám prasklé silentbloky u obou spodních předních ramen... Mechanik mi nabídl, že by byla možnost přelisovat je. Tak se chci zeptat, jestli je možné oddělat tato ramena uplně samostatně nebo musí jít ven i něco jiného. Zatím se jen rozmýšlím, zda to udělat, ale aspoň něco by to asi chtělo, pro klid v duši... Díky za rady

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Táhne doprava

Příspěvek od majkl1 »

Předevčírem jsem je přelisovával. Rameno ven a šup s tím na lis. Nic složitýho v tom nehledej. Jen mít velký kladivo na vyražení čepů. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Cestovatel »

Príma príma prímáá. Tak to jsem rád :lol: Díkačka móc za rady. Snad to bude bez problémů

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Táhne doprava

Příspěvek od majkl1 »

Jen mít vhodný kulatiny u lisu, ale to pochopíš na místě :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
vw passat b5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 13.09.2010 16:57
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Re: Táhne doprava

Příspěvek od vw passat b5 »

Ahoj,taky mám podobný problém.Dneska jsem byl na geošce a řekl mi,že auto bylo bourané na pravou přední stranu.Říkal jsem mu,že jsem ted vyměnil přední ramena za nové kloub je v pořádku.Ale co mě zarazilo řekl mi že zbíhavost je ok. ale naklon kola,že by to mohlo být těhlicí radí mi,abych ji vyměnil za jinou,myslíte,že by to mohlo být i tím??Díky

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Cestovatel »

Ahoj, u těch pašíků je ta náprava tak složitá, že to může dělat spousta věcí, tedy i ta těhlice. Taky si myslím, že to může dělat čep řízení, který, pokud bych ho měnil, bych vyměnil i s axiálním táhlem. Toť můj názor... Já zatím nemám peníze a čas, abych ten odklon vyřešil, takže vlastní zkušenost nemám

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Táhne doprava

Příspěvek od majkl1 »

Čepem řízení nebo axiálem nezměníš ani odklon ani záklon, ale jen a pouze sbíhavost. Odklon a záklon v případě, že není ohnutá těhlice nebo nějaké rameno, či auto po bouračce, jen posunutá nápravnice. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
vw passat b5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 13.09.2010 16:57
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Re: Táhne doprava

Příspěvek od vw passat b5 »

ten servis man mi radí zkusit vyměnit těhlici tak nevim

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“