Recenze přední náprava z ACI

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
bmwm3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.12.2007 17:14

Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od bmwm3 »

Čau, rád bych napsal recenzi o přední neorigo nápravě, kterou nabízí ACI:
http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=56485" onclick="window.open(this.href);return false;
Hned na začátek bych uvedl, že účelem této recenze NENÍ hanit ACI, ani dělat negativní reklamu, ACI je dobře fungující firma, recenze je relevantní pouze na výše popsaný produkt.
Měl jsem na pašíku najeto 160 a rozhodl jsem se, že vyměním nápravu, v ACI jsem našel výše zmíněný produkt a po všech slevách mě to celé vyšlo na 6500,-, což je za celou nápravu good price
Hned po namontování jsem se zklamáním zjistil, že náprava není o nic tišší, než ta, co jsem vyndal
Po odjetí 10-15tkm se začala ozývat na dírách
25tkm začala být hlučná i na mírných nerovnostech
od 30tkm to začalo fakt mlátit
Po 35tkm už neudržela ani kola, takže při nerovnostech kola cestovala. Rány neskutečný, jakákoli nerovnost, hrbolek, tak železný bouchání - takhle v hazjlu nápravu jsem nezažil na žádným autě, který jsem KDY řídil. Už to bylo ve fázi, že jsem měl strach, že mi to rameno upadne, při přejetí mininerovnosti a brždění, okamžitě ABSo, prostě nejhorší, z auta se stal totální vrak.
Nápravu jsem v pátek vyndal - siláče ok, ale čepy v total hovnech, roztrhaný těsnící gumy, absolutně volný a vůle nahoru/dolu, který dělala to strašný klapání.
Takže moje rada - připlatit a dám tam Lemforder, sice stojí 20k, ale určo se to vyplatí, jestli jezdíte s vaším Pašíkem víc..
Origo pořád vyjde na 40 - nesmysl.
Michal

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od zviratko »

jen OT : proč jsi to nešel reklamovat hned po montáži když ti to přišlo stejný ???
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
bmwm3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.12.2007 17:14

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od bmwm3 »

Netlouklo to, jen to bylo hlučný, jestli mi rozumíš..

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od sss601 »

jen pro info origo ve vw stoji 18tisic bez montaze lemfordacky ramena jsou obcas na aukru za 10tisic mas pravdu vyplati se kupovat kvalitnejsi ramena

Uživatelský avatar
bmwm3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.12.2007 17:14

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od bmwm3 »

sss601 píše:jen pro info origo ve vw stoji 18tisic bez montaze lemfordacky ramena jsou obcas na aukru za 10tisic mas pravdu vyplati se kupovat kvalitnejsi ramena
To je zvláštní, já jsem volal do VW a tam mi napočítali 40. 8 jedno spodní, 6 druhý a po trojce horní.
Michal
BTW. jak dlouho trvá montáž v origo servisu?
Bráchovi to trvalo necelý dvě hodiny i s nahřejváním toho horního šroubu.
Celkově výměna zadních desek, kotoučů, celý přední nápravy, manžety na poloose, výměny řemenů 3 hodiny..

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od sss601 »

já byl u nás ve vw a cena ramen 8D0498998 náhrada 8D0498998B 18.330,- s dph jinak nevím jakou hodinovou normu na to mají

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od majkl1 »

Neblázněte! VW jako origo prodává ledascos, nejčastěji TRW. Značka LMO, MOOG či MEYLE HD je kvalitativně stejná né-li o třídu lepší a pokud člověk chce, tak je sežene do 12 litrů i s dokladem a někdy i do 10tis. :fly2:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od zviratko »

Tak je jasný že si VW asi všechno samo nedělá , ale určitě je tam záruka kvality než u druhovýroby.
To je třeba to samé že pro KW vyrábí tlumiče AL-KO a taky nemůžeš říct že KW je sračka že používá tlumiče od nich , prostě to pro ně dělaj lepší a kvalitnější . určitě to bude mít jinou kvalitu než tlumiče které budou taky AL-KO ale někde u štangla. Hlavně ty co se dělaj pro KW neseženeš volně na trhu . To samé třeba pro H&R dělá tlumiče Bilstein a levnější varianty KONI a taky je samostaně neseženeš.

Někdo je zastánce origo dílů a někomu to je jedno , já jsem třeba ten první , pro mě je origo prostě origo .

Tím netvrdím že se nedaj koupit lepší věci ,ale zrovna na podvozku a brzdách by se šetřit nemělo.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od majkl1 »

Pokud origo ramena je něco jako origo rozvodový a drážkový řemene, tak bys to neměl brát tak vážně. Origo je to, co zrovna trh dané automobilce nabídne za nejlepších podmínek. Třeba ty rozvoďáky - jeden rok je to Contitech, druhý Dayco, třetí rok zas něco jinýho a takhle pořád dokola. Samozřejmě musí splňovat všechny kritéria daná výrobcem, ale je to zase jenom Contitech či Dayco.
U těch tlumičů jde o celé označení. To že tam je Bilstein, neznamená, že je na trhu jen jeden typ Bilsteinu (ale to víš). To samé s ramenama. Můžeš sehnat sadu s logem AUDI, ale když jukneš na samotné čepy, je na nich třeba právě TRW, nebo LMO. Je to stejný případ jako s těma řemenama. Jsou prostě firmy, které vyrábějí kvalitní díly a pro koncern tam ještě navíc vylisují znak AUDI. Do prodeje ND jsou úplně ty samé díly, jen tam buď to logo chybí, nebo je vybroušeno (platí i pro silentbloky apod.) Toho už jste si asi taky všimli, že koupíte nějaký ND a on tam má něco zbroušený.
Automobilky nejsou živé z prodeje new aut, ale z prodeje ND. A proč to neprodat o 50-100% dráž, když jsou lidi, kteří to v dobré víře zaplatí i s prací.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od Jenda. »

Před hodinou jsem to zjišťoval u známýho ve VW a ramena 30 900kč. To je rana :158: :158: :158: :158: :evil:

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od sss601 »

Jenda. píše:Před hodinou jsem to zjišťoval u známýho ve VW a ramena 30 900kč. To je rana :158: :158: :158: :158: :evil:
tak koukám že Karlovarské VW vede tam chtějí 18 u tebe chtějí 3O a u bmwm3 40 :mrgreen:

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od zviratko »

celá sada : 8D0498998B - 675€
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od SupermanXXX »

lmi sezenu za 9 tisic febi za 8,5 tak jakejch 40 :mrgreen:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od majkl1 »

SupermanXXX píše:lmi sezenu za 9 tisic febi za 8,5 tak jakejch 40 :mrgreen:
Jen je nech, ať se bojí. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Recenze přední náprava z ACI

Příspěvek od Jenda. »

SupermanXXX píše:lmi sezenu za 9 tisic febi za 8,5 tak jakejch 40 :mrgreen:
Že ses neozval.http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=167906" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“