výfuk

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

výfuk

Příspěvek od Bártič »

Ahojte, tak mám pocit, že mi auto nejdede, jako bych vezl plný auto lidí a cihly v kufru. tak jsem koumal a koumal a zjistil jsem to, že mi na výfuku profukuje ta pletenka nebo vybrační kus nebo jak se tomu nadává přikládám foto. Je to i odřené a je tam vidět nějaký péro, nebo co to je. Může to být tím, že auto nejede a má zvýšenou spotřebu?
Přílohy
DSCN2430.JPG
DSCN2431.JPG

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: výfuk

Příspěvek od xerxes »

Ahoj jo je to pružnej dil,je to možné že auto bude mít jiný výkon bude přisávat falešný zduch,

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: výfuk

Příspěvek od Jethro »

vlnovec eliminující pohyb výfuku.je to jak s prasklým výfukem.vliv na výkon a spotřebu to má a i na zvuk...

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: výfuk

Příspěvek od Martin. D »

Taky jsem ho měl špatnej....po výměně se auto hlavně odost ztišilo :wink: a o něco líp jde do otáček(ale možná je to jen můj pocit :mrgreen: )

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Bártič »

Tak to bude tím. protože zvuk se mi taky zdá hlučnejší a do otáček se mu vůbec nechce, a kde se to dá sehnat? Za levnej peníz, protože tady u nás dělaj výfuky a tam chtěj 2 ticíce, což se mi zdá moc, když si ho můžu někde sehnat a kamarád mi ho tam navaří.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: výfuk

Příspěvek od DworiBak »

tenhle vlnovec už taky není original podle sváru,dá se sehnat všude kde prodávají ND jen potřeba znát průměr a dílku :wink:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: výfuk

Příspěvek od deckard »

Takže je to tedy jinak řečeno "vlnovec",nebo-li pružní díl výfuku,elimin...ale to už je psáno výše...:) Já to právě vyřešil v pátek,kdy mi už kat,vysel na pár vláknech toho pletence,který je přivařen na přírubu k turbu(mám 1.8T) a jezdil jsem s tíma si týden a byl to tedy horor.Netáhlo to,měnilo to chod motoru(ale to vychází z toho celého problému kolem výfuku a jeho funkcí),strašnej zvuk atd.Takže hned jsem jel do servisu,kde děljí jen výfuky i na počkání opravy a měl jsme štěstí,takže těm klukům moc děkuju.Je to ale trochu pracné.Odříznout od příruby na turbu a také na trubce ke katalyzátoru..dát nový vlnovec(dle průměru a délky se cena pohybuje od 300,po 1400,také dle značky),pak jen nabodovoat an původní tvar a udělat pěkně sváry..Dal jsem za to 1800,- a bylo to za dvě hodinky hotové.Před víkendem to byla fakt honička,měl jsme naplánovaný výlet do Prahy a také po okolí,takže s tímto porouchaným vlnovcem,bych daleko nedojel...

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Bártič »

No já právě taky stím prožívám horor, ani předjíždět nemůžu, protože jak se chci rozjet jen to zabrumlá otáčky nahoru a auto stojí :-D Takže v týdnu si zajedu do servisu výfuků at to daj dohromady...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od falko1983 »

Dohlídni nato aby to bylo pekně navařený ale hlavně nijak zkroucený.Už sem se tu setkal i se spatnými referenceni na nekteré servisy.Ty vlnovci pak brzo znova odejdou.Jinak pokud máš nějakýho známího tak to dej spíš k němu.Osobně dát 1800,- za dva sváry a vlnovec mi přijde drahý.
VW GIV 1.6 16V

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Bártič »

To mám kamaráda, kterej vlastní zámečnictví, tak to nebude problém

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: výfuk

Příspěvek od Martin. D »

Bártič píše:Tak to bude tím. protože zvuk se mi taky zdá hlučnejší a do otáček se mu vůbec nechce, a kde se to dá sehnat? Za levnej peníz, protože tady u nás dělaj výfuky a tam chtěj 2 ticíce, což se mi zdá moc, když si ho můžu někde sehnat a kamarád mi ho tam navaří.
Třeba tady :arrow: http://www.bezvavyfuky.cz/index.php?mai ... urers_id=1" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Bártič »

Paráda a ještě jedna otázka nevíte někdo jakej to má být rozměr?

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: výfuk

Příspěvek od deckard »

falko1983 píše:Dohlídni nato aby to bylo pekně navařený ale hlavně nijak zkroucený.Už sem se tu setkal i se spatnými referenceni na nekteré servisy.Ty vlnovci pak brzo znova odejdou.Jinak pokud máš nějakýho známího tak to dej spíš k němu.Osobně dát 1800,- za dva sváry a vlnovec mi přijde drahý.
Osobně s emi zdá 1800,-také drahé,ale v pátek před víkendem,kdy ti hrozí,že se každou chvíli ten zbytek pletenky roztrhne a trubka s katalyzátorem se ti zareje do asfaltu(následky a popis toho efektu ať si domyslí každý sám a cena za kat a tad. netřeba rozepisovat) a že ti to udělají na počkání,je docela přiměřená.Dvě hodiny práce s evším všudy a široko daleko není servis,který ti něco takového ihned udělá.Vlnovec mají stále k dispozici na skaldě,protože je to servis výfuků,takže žádný protahovačky s objednávkou nového dílu...atd. Je jasný,že se dá namítnout,že jsem to měl ošéfovat dříve,ale je to opravdu individuální věc každého z nás,kd yje schopen odhadnout a posoudit stav danné věci k opravě,či včasného servisu.Já přiznávám,že jsme to odkládal asi měsíc,tedy revizi výfuku,ale právě v posledním měsíci s emi přihodilo tolik pitomých věcí na autě,že jsme to fakt nestíhal.A když vezmete v potaz stav silnic,kdy je to už horší než tankodrom a na sníženém a tvrdém podvozku,se právě taková pružná věc,jako je vlnovec,ale deset let starý a prorezlý,rychle oddělá,ani nevíte jak.Během čtyř dnů,se ten problém tak zhoršil,že jsme to musel udělat a bohužel,mě to stálo 1800,- :roll: TAKŽE VAROVÁNÍ PRO OSTATNÍ S PROBLÉMEM VLNOVCE A VÝFUKU VŮBEC,..NEODKLÁDEJTE TO A RADŠI TO HNED OPRVAVTE!!! :twisted:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: výfuk

Příspěvek od xerxes »

1800kč je opravdu hodně,rrubka sedo asfaltu nezareje je sie na silenbloku ale až tak hodně nepropruží :wink:

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od falko1983 »

Deckard: sám jsi to řekl nejlíp,když si nikdo není jistej stavem výfuku a zdá se mu že zespod auta vychájezí divný zvuky tak raději zajed co nejdříve do servisu a prohlídnout to :wink: Jen jsem reagoval na cenu protože za normální situace by byla vysoká.A každej človíček co má svářečku a je aspoň trochu zručnej ti ty 2 sváry za 500,- udělá.
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“