TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Marek77 »

Na "opravený" systém chlazení (po aplikaci kovového prášku) jezdím dva a půl roku. Po dvou měsících od aplikace se úbytek chladicí kapaliny zastavil a od té doby chladicí soustavu neřeším. Kapaliny je stále na MAX zastudena a není problém.

Tím se potvrdilo, že ten kovový prášek (Kč 65,-) nepomůže jen momentálně, ale pomůže dlouhodobě, což je jistě pozitivní zpráva.

Uživatelský avatar
Dyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 22.07.2010 23:24
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Dyna »

taky se mi rosilo okno. Po použití prášku to přestalo na týden, pak na dálnici vyletěla pára kolem budíků. Rupnul radiátor, ale po menších bojích sem ho vyměnila a vše je ok. Teda ale najít všechny šroubky kde to drží a pak ho vyndat. Naštěstí operace dopadla dobře a pacient přežil bez úhony.
http://kadett-gsi.napady.net/galerie/ko ... zhled.html" onclick="window.open(this.href);return false; můj nejlepší výtvor. bohužel bývalý

Uživatelský avatar
P.M.G.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.03.2010 20:17

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od P.M.G. »

Ahoj. Mám problém, že v autě strašně něchutně smrdí antifreeze, zejména a markantně při otevření klapky na teplý vzduch. Na čelním skle je u výdechů olejová mapa. Takže to vypadá, že uniká radiátor, ale nikde není mokro a ani chladicí kapalina neubývá... lze to opravit nějakým tím práškem nebo vytěsňovací vodičkou?
Auto má nově vypláchnutý okruh a přetěsněnou hlavu, protože při vyšších rychlostech se soustava ucpávala rozvířenými kaly v soustavě (smrad byl i před tím, auto je bouchnuté čelně a po opravě) - teď mám strach něco nasypat do chaldiva, aby se to zase neucpalo...

Je ten hliníkový prášek dobrá volba, tj. dokázal by zastavit ten smrad z antifreezu?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Marek77 »

Mně to pomohlo k plné spokojenosti.

http://droakos.cz/product.php?id_product=903" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autodoplnkyfro.cz/utesnovac- ... 11886.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Fehir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.10.2010 13:08
Bydliště: CHomutov

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Fehir »

P.M.G. píše:Ahoj. Mám problém, že v autě strašně něchutně smrdí antifreeze, zejména a markantně při otevření klapky na teplý vzduch. Na čelním skle je u výdechů olejová mapa. Takže to vypadá, že uniká radiátor, ale nikde není mokro a ani chladicí kapalina neubývá... lze to opravit nějakým tím práškem nebo vytěsňovací vodičkou?
Auto má nově vypláchnutý okruh a přetěsněnou hlavu, protože při vyšších rychlostech se soustava ucpávala rozvířenými kaly v soustavě (smrad byl i před tím, auto je bouchnuté čelně a po opravě) - teď mám strach něco nasypat do chaldiva, aby se to zase neucpalo...

Je ten hliníkový prášek dobrá volba, tj. dokázal by zastavit ten smrad z antifreezu?

Uživatelský avatar
Fehir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.10.2010 13:08
Bydliště: CHomutov

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Fehir »

Ahoj,nechci tě strašit,ale čeká tě brzo vímněna topení,já to dělám nyní,a mněl jsem ten samej problém,a prášek mi nepomohl.Cena radiátoru je 1.700,. a práci si dělám sám,musí celá palubovka dolu.ale zas bude teploučko.Dám sem pak foto,jak to vypadá rozebrané. :roll: :roll: :roll: :roll: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od abeljozef »

Fotky su o 2 sntany do zadu na strane 6.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od parizek_ltm »

Marek77 píše:Mně to pomohlo k plné spokojenosti.

http://droakos.cz/product.php?id_product=903" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autodoplnkyfro.cz/utesnovac- ... 11886.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja mel foukle tesneni pod hlavou a tudiz jsem si podobnym pripravkem akorat znicil chladic :lol: Ono to ma reagovat pri kontaktu se vzduchem, cili tam se pocita, ze to doleze k netesnosti (dire), tam zreaguje se vzduchem a ucpe ji to. Ja tam mel ale toho vzduchu tolik, ze jsem si akorat prihorsil

Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od shared »

Mi se taky potila okna,opravdu pomohla výměna filtru.

Uživatelský avatar
P.M.G.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.03.2010 20:17

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od P.M.G. »

Tak jsem aplikoval ten prášek. Akorát jsem myslel, že se jedná pouze o hliníkový prášek, ale je to v podstatě granulovaná chemikálie s obsahem hliníkového prášku. Prakticky do 1 minuty od nasypání prášku okamžitě přestal antifreeze smrdět! Tj. lehké stopy po jeho zápachu tam samozřejmě jsou, ale intenzita je stejná, jako když byla v soustavě jen voda. Takže teoreticky to vypadá, že někde pod palubkou - radiátor - byla mikrotrhlina nebo nětěsnost, pravděpodobně možná i způsobená tím, jak s tím předchozí majitek ťuknul předek. Jak říkám, po výměně těsnění pod hlavou a proplachu celého systému se ten zápach pozvolna ztrácel a byl cítit jen pár vteřin po otevření teplých klapek, pak téměř vůbec, takže stačilo vyvětrat. Potom, co se vyměnila voda za antifreeze, se smrad vrátil a hodně hodně intenzivně a byl cítit i při zavřené klapce topení (!). Proro jsem sáhl po prášku a nyní je situace stejná jako tehdy, když byla v okruhu pouze voda - tj. smrad jen lehce krátce po otevření klapek, takže prášek zabral. Vzhledem k tomu, že byla přetěsněná hlava a vypláchnutý okruh vč. odstranění kalů nepředpokládám, že by to měla aplikace prášku nějak zhoršit. Zatím chlazení funguej OK a topení tpí jako čert.

Spíš přemýšlím, jak vypadá ten radiátor, kde ej umístěn a jestli náhodou není obložen nějakými těmi utěsnovacími molitany (namá někdo fotku?). Protože i při mikrotrhlině, kdy se kapalina stíhala odpařovat a smrděla v kabině, ji možná natáhly do sebe ty molitany a to je i znak toho, že tam antifreeze smrděl i když tam byla obyčejná voda. Nebo jako teď, když byl dírka (dírky) ucpány.

Uživatelský avatar
P.M.G.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.03.2010 20:17

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od P.M.G. »

Jo a ještě doplňuji, že okno se mi nikdy nerosilo. Akorát při pohledu zvenku z určitého úhlu proti tmavému podkladu byla na skel vidět olejová mapa, způsobená výparem antifreezu, který je mastný.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Marek77 »

Mně je po otevření teplé klapky chvilku cítit zápach antifreezu pořád - i po třech letech od aplikace toho prášku. Voda se mi již neztrácí ani trochu, takže únik tam není, a přesto to pořád malinko cítím (chvilku, pár sekund po otevření topení). Možná, že je to někde nasáklé do výplně palubního prostoru nebo tak něco - kdo ví? Já to kvůli tomu rozebírat nebudu, takový masochista zase nejsem, ale kdyby někdo věděl, jak to tam vypadá (z těch fotek toho moc k vidění není), nebylo by špatné o tom podat zprávu.


Jinak osobně si myslím, že aplikace toho prášku nic ucpat nemůže, protože mně se ten prášek v chladicí kapalině rozpustil (vytvořil emulzi, nikoli suspenzi) a nezbyly z něj žádné pevné části.

Uživatelský avatar
Dyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 22.07.2010 23:24
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Dyna »

Radiátor je uprostřed auta pod palubovkou, která musí ven, jak už tu bylo psáno. Pak je ještě povolit celý tělo topení z motoru a stěrače ven a podobně. je toho celkem dost. Přiznávám že mě to zabralo spoustu času hledání všech šroubků, ale pak už je to v pohodě. Jinak kolem radiátoru je tenkej proužek molitanu. A pozor po odpojení hadic přes kastli je něco jako přechodka z plastu, nebo jak to nazvat, aby nepraskla. Ta není součástí novýho radiátoru, i když u autokelly ji tam mají zakreslenou. Mě se podařilo ji zlomit a pak sem ji musela shánět po vrakáčích, samostatně se prý koupit nedá. Kdyby si byl někde poblíž, klidně by se dalo domluvit a ukázala bych ti co je potřeba odpojit. Teda pokud by nevadila rada od holky :)
http://kadett-gsi.napady.net/galerie/ko ... zhled.html" onclick="window.open(this.href);return false; můj nejlepší výtvor. bohužel bývalý

Uživatelský avatar
Fehir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.10.2010 13:08
Bydliště: CHomutov

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Fehir »

Tak jsem taky absoloval rozebrání palubovky u mého Šaránka,a šlo to,jinak teda mazec.Topení ,teda radiátor topení,jsem vyndal,protože to netopilo,a smrdělo,z toho voda.Mrkněte na to co z toho lezlo při rozbití toho plastu a klepáním radiátoru.Bejvalej majitel tam musel asi něco nalejt,je to sraženina,jako by emulze,dírky byli totál ucpané,.ale zas bude topeníčko v pohodě.To co tam bylo do soustavi vody,nalito,je asi ten hliníkoví prášek,po rozmáznutí mezi prsty se to třpití.
CIMG9112.JPG
Přílohy
CIMG9117.JPG
Naposledy upravil(a) Fehir dne 17.10.2010 11:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fehir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.10.2010 13:08
Bydliště: CHomutov

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Fehir »

Ahojky,tak mám opraveno,a topí to jako čert.Jen ted řeším otázku,jak propláchnout,celou chladící soustavu a čím,,,bude tam z toho prášku asi pěknej bordel,aby se to zas neucpalo,.Neví někdo????Poradte.Jinak,jak se tu píše že,ty trubky s tou přírubou není součástí nového radiátoru,tak je.U auto kelii jsem to obědnal,a na poprvé to dorazilo,bez toho,tak sem to hned reklamoval,a druhé bylo OK,.Je tam...Radiátor,trbky,a sáček s těsnicíma kroužkama,šroubky,a molitan na ucpání dírek okolo trubek k motoru.Prej jim to někdo čoruje s těch krabic. :roll: :wink: Ahoj,a dejte vědět co s tim proplachem,Díkes

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“