výfuk

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od falko1983 »

Bártič píše:Paráda a ještě jedna otázka nevíte někdo jakej to má být rozměr?
Zítra ti to změřím :wink:
VW GIV 1.6 16V

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: výfuk

Příspěvek od deckard »

falko1983 píše:Deckard: sám jsi to řekl nejlíp,když si nikdo není jistej stavem výfuku a zdá se mu že zespod auta vychájezí divný zvuky tak raději zajed co nejdříve do servisu a prohlídnout to :wink: Jen jsem reagoval na cenu protože za normální situace by byla vysoká.A každej človíček co má svářečku a je aspoň trochu zručnej ti ty 2 sváry za 500,- udělá.
No to je právě ono,ale v pátek odpoledne,žádnej človíček se svářečkou ve městě není po ruce,to by byl ideáální stav,aby se někdo takovej okamžitě našel,když člověk potřebuje.Kdybych nemusel na víkend jet pryč,tak na to kašlu a počkám si na toho"mojeho človíčka" až bude mít čas.Ale já to měl bohužel v takovým stavu,že to bylo havarijní stav,ale ten se právě vyhrotil během dvou/tří dnů a než se zjistí,co je ta příčina(nezapomínejte prosím,že tu né všichni vlastníci VW jsou mechanici s dílnou vybavenou se vším co je třeba,takže jsem většinou odkázaní na známé,nebo tedy servisy) 1800,- je cena sice trochu vyšší,ale je tam záruka(i s dokladem),že je to udělané správně a tu zkušenost s těma klukama už mám,takže toho se nebojím.Tak že za 500,bych si to udělal i sám,ale nemám k tomu potřebné věci a někdy je prostě potřeba využít služeb odborných...A ruku na srdce kluci,kdo z vás mi dá zárukum,že zrovna vy"človíček" uděláte práci tak,abych se nemusel s tím pak zlobit a domáhat se nápravy.Takovou zkušenost mám bohužel taky a byl to zrovna ten "človíček" na zavolání,který by mi to za 500 udělal kdykoliv(tyu práci na autě.. :wink: ) Takže nereaguju podrážděně,jen jak se tak nějaký čas zde koukám po foru,tak jsou zde stále nový lidé,kteří se ptají na hrozný pí..y stále dokola a jiní jim stále dokola radí ještě větší pí..y.

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: výfuk

Příspěvek od deckard »

Mimochodem,ta práce u motoru 1.8T za turbem,zrovna není nejideálnější.Odříznout na dvou místech vlnovec,odpojit lamda sondu(vše je dokonale zrezlé,co si budeme povídat u deset let starého auta),pak nový vlnovec nabodovat do stejné polohy jako byl původní,pak to celé odšroubovat od příruby na turbu a udělat dobré dva sváry,protože to místo mezi stěnou motor.prostoru a vlnovcem,není zrovna dobrý pro hladkou práci....Pak vše dát zpět,Silendbloky,na kterých drží středový tlumič,jsou už taky vyběhané a spuchřelé,takže bude conejdříve výměna všech závěsů co drží výfuk.soustavu,ale kdyby se ten vlnovec urval,tak ti garantuju,že ta trubka ke katu se toho osfaltu přinejmenším dotkne a nadělá paseku dost velkou,aby si člověk pak mohl trhat vlasy z hlavy.Totiž trubka od katu ke středovému tlumiči,je spojená trubkovou spojkou ata vzdálenost k ní je dost velká na to,aby se celej kat nahnul až na silnici(snížené auto tomu jen napomůže),..Bohužel z neznámých důvodů,mi nejdou vkládat fotky do fora,abych doložil tsva potrubí a možnosti poškození,o kterém jsem psal.No hlavně že je to opravené a nějaký čas to bude zase v pořádku,...joo mít komplet nerez,to by byla jiná sranda..ale 15 až 20 litrů na to fakt nemám...i když jedna možnost se už objevila a není tak drahá.. :twisted:

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od falko1983 »

Jj opět s tebou souhlasim jsou lidi co umí a neumí.Ne každý má doma potřebný zázemí.Co se týče výfuku svoje zkušenosti mám a co se týče místa a manipulace tak to není u 1,6 16V taky žádná sláva,sice to není tak velkej motor jako 1.8T ale ti co to už měnily vlnovec na tohto motoru mi daj určitě za pravdu že pokud je výfuk pod motorem vcelku až po katalyzátor tak je to taky hrozná práce.Omlouvám se autorovi že mu tady takhle plnim téma.. :wink:
VW GIV 1.6 16V

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Bártič »

Ale to jo v pohodě, akorád jsem se stále nedozvěděl jakej průměr toho vlnovce mám koupit 50*100?

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: výfuk

Příspěvek od deckard »

Bártič píše:Ale to jo v pohodě, akorád jsem se stále nedozvěděl jakej průměr toho vlnovce mám koupit 50*100?
Škoda že jsi to hned neodměřil,když jsi to fotil zespodu,já se tam taky jen tak tak dostal posuvným měřítkem a pro jistotu to ještě měřil kamarád.Jinak já mám na 1.8T vlnovec o rozměru průměr hrdla(límec k tomu pletivu) 55 a celková délka je 100.Na 1.6 to asi tedy bude s průměrem podobné,ale délka bude jiná,to e jasný.A pak tedy také provedení,jestli tří-vrstvý,nebo dvou-vrstvý,je několik typů...Taky jsem ti asi neporadil,..hmm.

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Bártič »

tak dneska to bylo ve výfukárně změřeno na moje autí to je 50*200 takže jdu shánět abych to sehnal co nejlevněji a pak to nechám kamaráda navařit..

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od falko1983 »

Sryy ale dostal jsem se k PC až ted jen k tomu změření tak mi vyšli ty samý hodnoty 50X200 :oops:
VW GIV 1.6 16V

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Bártič »

falko1983 píše:Sryy ale dostal jsem se k PC až ted jen k tomu změření tak mi vyšli ty samý hodnoty 50X200 :oops:

to nevadí, ale dík za ochotu

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Gixxer »

co byste chteli vlizt se z vlnovcem do litru ?:D ono taky zalezi jakej mas vlnovec , z venku mozna vypodaji podobne ale mas vlnovec kterej vydrzi mesic a kterej vydrzi nekolik let a o te praci to uz tady psal nekdo predemnou , takze nez neco placnete , tak se nad tim zamyslete :)
.

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Bártič »

Takže dnes vyměněno, ale stejně mám pocit že to někde uchází nrbo co to je v některých otáčkách mám pocit, že mám laděný výfuk. Už si nevím rady, ale dnes jsem na rampě koukal i osahával a nikde to neutíká, prostě to někde rezonuje. :-(

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od falko1983 »

Pokud máš původní tlumiče je možný že ti rezonujou přepážky uvnitř tlumičů.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Gixxer »

falko1983 píše:Pokud máš původní tlumiče je možný že ti rezonujou přepážky uvnitř tlumičů.
to bude ono , bud rozpadlej tlumic vevnitr a nebo este parohy , chtelo by to slyset jakej to dava zvuk , jestli to prdi tak svody nebo nekde vepredu a kdyz jak ladak tak tlumic , zkus do tech tlumicou poradne rukou zamlatit mel by se znich ozvat jako kdyby tam bylo neco vysypany a ten tlumic to bude
.

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od Bártič »

Skusím to no.To by byllo pravdě podobný, protože včera jsem jel od kamaráda, kterej mi vařil tu pletenku a po výměně to sice rezonovalo, ale ne tolik pokud do mě při cestě domu ze zadu nenarazil jeden týpek, potom po cestě domů to bylo o dost hlučnější, tím pádem soudím že se ty tlumiče mohli vysypat vín než byly. Dodávám foto nehody :-(
Přílohy
DSCN2455.JPG
DSCN2457.JPG
DSCN2459.JPG

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od falko1983 »

:? to se kochal ne?!
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“