Převodovka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Tom_vwIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 07.10.2010 16:41

Převodovka

Příspěvek od Tom_vwIV »

Zdárek, mám takovej problém. V převodovce mě stále cosi cvaká. Bylo to teď nějakou dobu ve servisu a řekli že na 99 procent převodovka. Dali nový olej a dopuručili výměnu. Ovšem bohužel jsem nenašel nic za kloudnou cenu. Takže pokud máte někdo nějaký tip, nebo sami prodáváte dejte vědět. Jedná se o motor benzin 1,6 SR 74 kw. Díky moc za každou radu. Ještě asi nutno dodat že se jedná o model Golf IV z roku 11/1999. A něco přesnější popis toho, co to dělá: vždycky tak na čtvrt plynu jako v tý převodovce cvakalo, když přidám či uberu, tak to nic nedělá. Poraďte! :-))

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od falko1983 »

Mění se to cvakání s otáčkama,dělá to u všech rychlostí?Trochu víc informací jak se to chová.Mohl by to být i homokynetický kloub nebo ložisko.
VW GIV 1.6 16V

Tom_vwIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 07.10.2010 16:41

Re: Převodovka

Příspěvek od Tom_vwIV »

Předem díky, dělá to při všech rychlostech jen v určitých otáčkách. Nevím teď přesně v kolika ale od spodu a pak to přestane. Měl jsem to teď několik dní v servisu a na klouby se mi dívali, zkoušeli měnit a nic. Pořád to cvaká a když vyřadím cvaká to trokšu taky (takže to dělá i na volnoběh když je auto v pohybu, ale o něco mín a o trochu víc charakterističtější to je). Jináč v tom servisu řekli, že to je asi převodovkou, že se to musí nechat jeěště projevit, tak s tím zatím normálně jezdím, protože to nemá žádný vliv na výkon nebo tak něco. Každopádně čím to je, to opravdu netuším.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od falko1983 »

Může ti škrtat spojka o plášť převodovky.To ale bez demontáže převodovky nezjištíš.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka

Příspěvek od xerxes »

při nejhorším by to moh být diferák jak píše falko1983 demontáž tě asi nemine jen tak budeš mít jistotu :(

Tom_vwIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 07.10.2010 16:41

Re: Převodovka

Příspěvek od Tom_vwIV »

Ok, díky za rady. Něco podobného mi řekli i v servisu. S tím, že to teda doopravdy vypadá na nějaký problém s převodovkou plus mínus no. Řekli, že mám normálně jezdit, že demontáž zatím není ještě úplně na místě, že by bylo nejlepší na tom zkusit najet několik set km a pak se uvidí. Co vy na to? myslíte, že je to rozumný?

Tom_vwIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 07.10.2010 16:41

Re: Převodovka

Příspěvek od Tom_vwIV »

jo a ještě teda jejich doporučení bylo něco na tom najet a v blízkém budoucnu převodovku sehnat jinou. Že práce s demontáží a s následným rozděláním převodovky výjde dražší, než samotná jiná převodovka. Tak bych se ještě zeptal, kolik se tak pohybuje cena převodovky? mám pocit, že jsem ji našel na netu kolem 10 tis. v průměru. Jako mám v tom autě už dost peněz a vše ostatní je opravené takže se mi to ještě vyplatí zainvestovat. Takže pokud by jste o něčem věděli, dejte vědět. :-) a ještě jednou teda děkuji za odborné rady :)

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od falko1983 »

Škoda že nemáš 16V mám jednu zrepasovanou doma ale na SRko myslím nejde... :( Jinak s tou repasí mají pravdu je to drahá záležitost a kolikrád chtějí tvojí převodovku protiúčtem a ještě jim zaplatíš za opravu :?
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Gixxer »

tomu se rika repas vymenym zpusebem , podle me lepsi nez cekat na tu svoju nez ti ju zpravijou
.

Tom_vwIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 07.10.2010 16:41

Re: Převodovka

Příspěvek od Tom_vwIV »

for falko1983: Hele, ale já mám pocit, že je to 16V. Jinak jsem si teď jednu sehnal... repasovanou a s 3měsíce zárukou za 10 tisíc. Tak ještě koukám, jestli nenajdu něco lepšího a kdyby ne, tak ji koncem týdne objednám. Každopádně ale opravdu si myslím, že je to šestnáctiventilovka. Jinak abych nebyl za blbce že nevím v čem jezdím, mám to chvilku, na silný motory jsem nikdy moc nebyl, takže mě to doted ani nějak nezajímalo, každopádně dnes to omrknu jak pojedu dopráce a dám vědět. Kdyby to bylo to, co si myslím, určitě se ozvu a měl bych velkej zájem. A typ té převodovky na tento motor by měl být DUU. ;-)

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od falko1983 »

Právě že máš napsáno 74Kw což by odpovídalo SRku 16V má 77Kw.Nicméně pokud by jsi měl 16V převodovka je k mání.
Víc info: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 1#p1936131" onclick="window.open(this.href);return false;
Dělal mi jí pán co dělá převodovky profesně už spoustu let a dle jeho slov je uvnitř jako nová.
VW GIV 1.6 16V

Tom_vwIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 07.10.2010 16:41

Re: Převodovka

Příspěvek od Tom_vwIV »

Takže moc děkuju, jedná se ale model SR. takže o tu slabší 74 Kw. Nicméně převodovku jinou repasovanou není problém sehnat, je jich celkem dost po inzercích ale cena vždy nejmín 10tis. Našel jsem te´d ale známého, který doporučil zatím s ní jezdit a přes příští týden půjde na demontáž a uvidí se. takže něco jako vlastní repas, což by mi ušetřilo skoro polovinu peněz než koui jiné převodovky. Takže nakonec celkem dobrý. A možnost koupi převodovky tu je, takže zkusím tu starou a kdyžtak koupím jinou. JInak moc moc děkuju, sám bych si s tím asi neporadil. Máte to u mě chlapi!. A kdyby jste o převodovce na SRko věděli, dejtě vědět.!:-)

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od falko1983 »

NZ :wink:
VW GIV 1.6 16V

Tom_vwIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 07.10.2010 16:41

Re: Převodovka

Příspěvek od Tom_vwIV »

:D tak dneska přijede borec ze servisu si to odtáhnout, diferák to asi nevydržel a rupl.Takže pokud by jste měl někdo podobný problém, doporučuji řešit co nejrychlejia ne čekat jako já než se s tím něco stane. Jinak sada na opravu stojí 2000 Kč a za práci 2500 Kč takže kdyby jste někdo nemohli sehnat někoho, kdo vám to opraví, dejte vědět. :-) Měj te se a jezděte opatrně

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od falko1983 »

Tak to je nepříjemná věc,na druhou stranu ta cena je víc než hezká jen ti držim palce at je ten dotyčný šikovnej a udělá ti to pořádně aby jsi s tim zas pak neměl trable.
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“