Demontáž předního tlumiče

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Demontáž předního tlumiče

Příspěvek od galaher »

Zdarec.Které šrouby je třeba povolit k vyndání předního tlumiče.Něco mi tam chrastí na leve straně při najetí na nerovnost,tak jak když bouchnete kladívkem do pružiny.Ramena a čepy jsou dle STK vpořádku,tak se chci podívat na horní uložení.Nebo pokud měl někdo stejný problém ať napíše jak to řešil.
Přílohy
1229367152.jpg
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

roved
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 29.06.2009 22:34

Re: Demontáž předního tlumiče

Příspěvek od roved »

staci ten srob co drzi obe horne ramena, dole srob co drzi tlmic a otvor kapotu tam su dalsie 2 a hotovo

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: Demontáž předního tlumiče

Příspěvek od Atreyu »

doufej ze budes mit stesti a ten sroub co drzi obe horni ramena vyrazis.ja stesti nemel a musel sem nahrivat svajcem a tudis obe dve menit :evil:
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Demontáž předního tlumiče

Příspěvek od majkl1 »

Já oddělávám ten horní společný pro horní ramena, dále spodní, co drží tlumič a v motorovým prostoru tři, co drží celý držák horních ramen. Vytáhnu to pak i horníma ramenama. Zbytek ti už bude jasnej. Ještě doporučím mít uto zvedlé i na druhé straně, jinak ti půjde blbě vyndávat(nandávat) tlumič z spodního ramene a je možnost protržení prachovky kloubu. :wink:
Jinak z té fotky je to blbě vidět, ale nemáš utržený silentblok na horním zadním ramenu? Je to nějak nastranu. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Demontáž předního tlumiče

Příspěvek od galaher »

Ten obrázek není můj.Našel jsem ho na polském webu.Chci se podívat na horní uložení.Jak jsem psal,tak po najetí na větší nerovnost nebo důlek se ozve od pravé strany takovej drnčivej zvuk... :( Levá to nedělá.Zajel jsem na STK na kontrolu na miskách,řekl jim o co jde.Náprava a tlumiče dle nich vpořádku.
Ten horní společný je asi ten co je označen červeně.Že jo ?
Přílohy
1229367152.jpg
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

roved
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 29.06.2009 22:34

Re: Demontáž předního tlumiče

Příspěvek od roved »

ano ten srofik co drzi horne ramena je ozaj majster ja som nadaval na to dva dni ja som to spravil tak ze som malou karbinou odpilil ten srof vzadu v predu a potom sa podarilo tie kusky vytocit samozrejme ten dlhsi kus v strede ani 10kilo kladivom nesiel ale ako som dal dole kusky ramena som vyrazil dalsi den som si priniesol zvaracku na med taka mala plynova bombicka s horakom nahrial som to a potom to slo vyrazit ale som to hrial asi 3krat ano jeden tlmic na spolujazdcovej strane som dal von tak ze som demontoval cele ulozenie aj s ramenamy ale druha strana tam nieco dost zavadza neviem co presne ale dal som radsej len tie dva male :D gramatiku neriesit :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“