VW Tiguan 1.4 TSI

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Moik »

Viit: ještě mě chvilku straš :-)

Za studena má motor na volnoběh nepravidelný chod, škube, vibruje, zjevně vynechává... v tahu více syčí, netáhne a pocukává, když bylo v dubnu ráno okolo nuly, i si střelil do výfuku, vše je ale otázkou minuty a je to OK. Na diagnostice údajně NIC=jsem za vola.

Za studena i zatepla ve větším zatížení - na plnej plyn a nejradši v nižších otáčkách motor nepříjemně zacvaká, nevím, jak bych to líp popsal, prostě slyšitelné zacvákání, až se lekneš a ubereš plyn - tak to přestane...
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

Moik píše:Viit: ještě mě chvilku straš :-)

Za studena má motor na volnoběh nepravidelný chod, škube, vibruje, zjevně vynechává... v tahu více syčí, netáhne a pocukává, když bylo v dubnu ráno okolo nuly, i si střelil do výfuku, vše je ale otázkou minuty a je to OK. Na diagnostice údajně NIC=jsem za vola.

Za studena i zatepla ve větším zatížení - na plnej plyn a nejradši v nižších otáčkách motor nepříjemně zacvaká, nevím, jak bych to líp popsal, prostě slyšitelné zacvákání, až se lekneš a ubereš plyn - tak to přestane...
vy teda fakt umíte potěšit :roll:
naše TSi zatím šlape v pohodě, je fakt že když je studený motor tak taky trochu cuká, ale nic hrozného - navíc se to hodně zlepšilo po posledním přehrání sw. To "zacvakání" jsem slyšel u našeho tigouše 2x a ten zvuk mi připadal jako by zvuk vibrujícího uvolněného plechu. Znělo to tak vteřinu a byl pryč (pokud teda je to to samé co u tebe). Snad to bude ok
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Viiit »

To cvakani muzu jen potvrdit...ale nevychytal sem presne situaci, kdy se to objevuje, takze sem s tim do servisu nejel....uz mi to je i docela trapny :D, tak doufam, ze novej motor bude v pohode...ohledne toho skubani, sem to dotahnul az tak, ze prijel hlavni technik z Prahy a predal to do nemecka....pry to bude pravdepodobne software, posledni informace mi byla sdelena, ze tato inovace se testuje v Australii :D ...hlavne, ze to cukalo v zime :D

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Moik »

Potvrzuju, že to cukání není nijak hrozný, abych s tím hned letěl do servisu, ale taky po nich budu chtít řešení.
Zacvakání je jen na vteřinu, přesně tak.

A po posledním updatu sw - jak tam přibylo to řazení a nejde rychlost tempomatu - tak od té doby mám jasnou změnu zátahu - ve 4000ot to kopne a vystřelí... cukalo před i po

VW na nepravidelný chod:
pokud servis nenalezl žádné jiné příčiny, které by mohly tento stav způsobovat, bude se nejspíše jednat o záležitost softwaru. Momentálně výrobce reaguje na tento stav vylepšeným softwarem, který je momentálně ve zkušebním režimu. Jakmile bude k dispozici, bude autorizovaná síť servisů informována.
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

pudl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.10.2010 18:01

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od pudl »

ICE píše:Zdar klubáci.Zítra jedu do rajchu pro benzínového tiguana s motorem 1.4TSI-150koní.Máte s tímto motorem nějaké zkušenosti?Rozvody,náplně,údržba? :?:

příteli - viz nově ve foru - spotřeba ....

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Moik »

Tiguan 1.4TSI 135kW/300Nm. Cena 3990 - 12000Kč má na to někdo chuť?
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

Moik píše:Tiguan 1.4TSI 135kW/300Nm. Cena 3990 - 12000Kč má na to někdo chuť?
no za 3990 bych chuť měl jestli jsem to teda správně pochopil a jedná se o nabídku čipu. Ale cenové rozpětí je celkem veliké :D
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
valchaaa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 618
Registrován: 01.12.2009 20:04

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od valchaaa »

No za 3990 to bude určitě někdo renomovaný :lol:

Uživatelský avatar
Jerry XXL
Pilot
Pilot
Příspěvky: 877
Registrován: 22.11.2009 11:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Jerry XXL »

Moik píše:Tiguan 1.4TSI 135kW/300Nm. Cena 3990 - 12000Kč má na to někdo chuť?
A co se dá dělat s 2.0 TDI 103kw/320NM ? Dík
{Jerry} - Tiguan Sport & Style 2,0 TDi 6M 4Motion - Bílý
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/jerry.html) & (viewtopic.php?f=249&t=170652)
{Tom} - Golf 1.9 TDi 6M - Černo / Červený
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/tom.html) & (viewtopic.php?f=129&t=248614)

Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Viiit »

Tak dnes mi volali ze servisu, zitra jedu pro tigouse s novym srdcem, doufam ze uz bude v poradku a zadna arytmie se konat nebude :D ....uz se nemuzu dockat, dali mi jako nahradu caddy 1.9 nafta...docela sok co se tyka hlasitosti motoru :)
Naposledy upravil(a) Viiit dne 14.10.2010 15:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

Viiit píše:Tak dnes mi volali ze servisu, zitra jedu pro tigouse s novym srdcem, doufam ze uz bude v poradku a zadna aritmie se konat nebude :D ....uz se nemuzu dockat, dali mi jako nahradu caddy 1.9 nafta...docela sok co se tyka hlasitosti motoru :)
doufej že ti nedá mechanik do hrsti šroubky co mu zbyly :lol: :lol: :lol: jinak samozřejmě přeju hodně štěstí s novým motorem :wink:
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Viiit »

Zdravim TSIckari :) dnes jsem prevzal zpatky svyho tigiho s novym motorem, pry doslo k uprave software ridici jednotky, ktera zpusobuje sice zachovani puvodniho vykonu, ale nastup zrejme uz nebude tak ostry jako dopusud, tak doufam, ze to moc nepoznam :) pry se jedna o svolavaci akci a vsechna vozidla s timto motorem se stahuji, dostal uz nekdo pozvanku? :) ....sice me to auto pekne s*re :D ale pokazdy, kdyz do nej vlezu po delsi dobe, tak si uvedomim, jak je to super....vsechno mekky, pohodlny a i hezky na pohled :)

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od jets »

Viiit píše:Zdravim TSIckari :) dnes jsem prevzal zpatky svyho tigiho s novym motorem, pry doslo k uprave software ridici jednotky, ktera zpusobuje sice zachovani puvodniho vykonu, ale nastup zrejme uz nebude tak ostry jako dopusud, tak doufam, ze to moc nepoznam :) pry se jedna o svolavaci akci a vsechna vozidla s timto motorem se stahuji, dostal uz nekdo pozvanku? :) ....sice me to auto pekne s*re :D ale pokazdy, kdyz do nej vlezu po delsi dobe, tak si uvedomim, jak je to super....vsechno mekky, pohodlny a i hezky na pohled :)
já su objednaný na příští úterý, ale z vlastní vůle protože se po posledním přehrání sw neukazuje rychlost na tempomatu. To su teda zvědavý jestli to bude na výkonu poznat
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Viiit
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 07.10.2010 10:54
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od Viiit »

Tak pak hod echo, urcite budes mit prilezitost to poznat driv nez ja :) ted to zdimat nemuzu

pudl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.10.2010 18:01

Re: VW Tiguan 1.4 TSI

Příspěvek od pudl »

Dneska se mi stala taková zvláštní věc, vyjedu z garáže, po cca 100 m začne auto cukat, jako kdyby ho něco brzdilo - no a pak se ukázala na displeji oranžová značka a napsáno bylo: závada start-stop. Za chvilku jsem pochopil, že se o nic vážného nejedná. Dojel jsem s tím na místo, kam jsem potřeboval, vypnul. Cca za 2 hodiny jsem opět nastartoval a jel a závada se jaksi sama odstranila - prostě už to opět např. u semaforu fungovalo. Tak jsem si vzpomněl na moji bývalou Octavii, která byla také "samoopravující". Dobrý , ne ?

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“