Umisteni "cecka" na naprave

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kovarrr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 12.10.2009 20:27
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Umisteni "cecka" na naprave

Příspěvek od Kovarrr »

Zdravim, ted jsem menil dvakrat komplet ramena na passatech, nikdy jsem to neresil a dal jsem tam "cecka" tak jak byly, dle originalu smerem k tlumici. Pak jsem mel na zvedaku svyho Passata a koukam, ze cecka mam prave opacne, tj ne mezi tlumicem a tyci stabilizatoru, ale az mezi napravnici a tyci stabilizatoru. Co to muze zpusobovat, nebo je mozne, ze to tak ma u nejakeho typu ramen byt? Nevim co to tam mam, nepisou na tom zadny nazev, jen tam je 200806 a to na kazdem rameni, nic vic :( takze asi nejaka noname... ale uz co ho mam ja, tak mam 30.000km a az na jednu prachovku na spodnim ramenu a tim padem uz i vuli tam nic nemlati, ostatni jsou ok. Ale spis me stve, jak je to auto hrozne tvrdy a nizko. Pruziny mi nepripadaj meneny, tak nevim co to muze jeste byt.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Umisteni "cecka" na naprave

Příspěvek od majkl1 »

Céčka byly dva typy. Starší byly se závitem, novější bez. Pokud máš ty novější(předpokládám, že ano), tak na nosné rameno patří to oko, kde je širší nálitek. Na vnější straně céčka máš šipku, která má směřovat ve směru jízdy. Pokud to namontíš blbě, tak to bude dělat neplechu. Jinak céčko musí být za ramenem.
To že to máš nízký mohou způsobovat jen a pouze pružiny, nebo tlumiče s nižším uložení misky a zkráceným pístem. Pružiny by měly mít n sobě barevné proužky. Tak mrkni jakou barvu mají a kolik jich tam je. Tlumiče máš jaké?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Kovarrr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 12.10.2009 20:27
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Umisteni "cecka" na naprave

Příspěvek od Kovarrr »

Ahoj, tak po delsi dobe se ozyvam, mam na
predku 6 zavitu a barvy zelena - ruzova (celkem dva pruhy)
zadku 7 zavitu a barvy zelena - zluta - zluta (celkem tri pruhy)

Da se nekde zjistit jake jsou vhodne na passata aby to nebylo tak tvrde? Toto se uz fakt neda:( Jinak tlumice jsou nove Kayaby excel.

Uživatelský avatar
kubicekB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 07.05.2009 13:50
Bydliště: Český Těšín

Re: Umisteni "cecka" na naprave

Příspěvek od kubicekB5 »

Takhle je to dobře?
Přílohy
céčko.jpg

Uživatelský avatar
Kovarrr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 12.10.2009 20:27
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Umisteni "cecka" na naprave

Příspěvek od Kovarrr »

na prvni pohled to vypada dobre...

majkl: mrknul jsem do etky a tam se pise, ze ty me pruziny jsou z vybavy pro spatne cesty, nebo neco takoveho. Tak to moc dobre nechapu, proc tvrde pruziny jak kamen jsou pro spatne cesty? Jinak dnes jsem mel na dilne synchro 2.8 a bylo uplne stejne vysoke jako muj passat, akorat jizda v nem byla jak v bavlnce...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Umisteni "cecka" na naprave

Příspěvek od majkl1 »

Tvrdost podvozku ani tolik nazáleží na pružinách jako na tlumičích a použitých kolech. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Kovarrr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 12.10.2009 20:27
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Umisteni "cecka" na naprave

Příspěvek od Kovarrr »

To jsem si taky myslel, ale nevim proc by ta ma kombinace tlumice kola delala takovou neplechu. Kola origo 16" 205/55 a tlumice Kayaby excel. Takze ani zadna sportovni rada od KYB.. :(
Zas bych ale nerad koupil pruziny a ono to tim nebylo...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“