Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu-vyřešeno

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu-vyřešeno

Příspěvek od GeorgeTDi »

Zdravím. Dneska jedu do školy ráno a mám climatronic nastavenej na auto 22°C, jenže na dálnici mi to začlo děsně topit a vůbec to nepřestávalo. Ventilátor bežel pořád tak jako na začátku čili v poho ale teplota se z toho drala větší. Při přepnutí na Econ to topit přestalo a hřálo to jak má. Teď jsem zkoumal co s tím a VAG mi nic neukázal. Koukal jsem i na teploty které to píše na klimatronicu ale nic jsem z toho nepoznal. Hlavně teď v tom něco pořád vrčí, jakoby nějaký nastavovací motůrek nějaké klapky, i když je climatronic vypnutý nebo zapnutý tak to pořád vrčí. Je nějaká klapka co se otevírá a zavírá podle toho kolik má topit? Nechci to celý rozdělat a pak nic nezjistit. Předem díky za rady všem
Naposledy upravil(a) GeorgeTDi dne 17.10.2010 22:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu

Příspěvek od GeorgeTDi »

Tak dneska jsem našel někde že by to mohl být tento servomotor pro ovládání klapky regulace teploty. Když vlezu k pedálům tak to tam se pořád jakoby snaží nastavit. Nevyndaval to někdo? Kudy k tomu se dostanu líp? Jestli od řidiče nebo od spolujezdce.
Přílohy
Klimatizace.JPG

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu

Příspěvek od Goauld »

Zkus udělat základní nastavení, ale jestli se protáčí kolečko v motorku nastavovací klapky tak se to objeví znovu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu

Příspěvek od GeorgeTDi »

Goauld píše:Zkus udělat základní nastavení, ale jestli se protáčí kolečko v motorku nastavovací klapky tak se to objeví znovu.
Oka, zkusím to. Dík

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu

Příspěvek od GeorgeTDi »

Tak základní nastavení provedeno. A hned to vyhodilo chybu (1274 - ovladací motor klapky tlakové (V71)-defekt ). Takže to by mohl být ten servomotor té klapky. Kamarád řikal , že jestli ho bude mít v práci tak mi ho veme. Tak už bych jen potřeboval poradit jak na výměnu, a kudy na něj. :lol:

Tak sem našel i na dieselpoweru jak na to:

Robil som to na G IV.Treba odmontovat skrinku spolujazdca, potom ventilator. Pod tym ventilatorom zbadas tu tlakovu klapku a klapku na vnutornu recirkulaciu. Ten motorcek co ich ovlada je V71.Od spodu je jeden srob a je vonku. Je tam dost blby pristup, hlavne ked ho budes davat spat.

Tak i vwclub toto už řešil :mrgreen: : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=44461" onclick="window.open(this.href);return false;


Tak až to budu dělat udělám dokumentaci :lol:

Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 16.04.2008 17:19
Bydliště: Prostřední Bečva
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu

Příspěvek od FreeMaroStyle »

Jojo Diky moc, sorry za tu sekci. Pročetl jsem si to :) Pak napiš jestli pomohla vyměna :)
exVw Corrado 1.8i G60 118kW & exVw Golf IV 1.9TDi 85kW AJM
Vw Polo 6R 1.2 HTP & BMW 1er M-Packet

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu

Příspěvek od GeorgeTDi »

Tak dnes mi kámoš přivezl 3 servomotorky. Každý má jinou barvu té nastavovací osičky. Takže fialovej, zelenej a žlutej. U mě nefunguje ta fialová. Což reguluje teplotu v autě při puštěním climatronicu na režim auto. Cvakala a vůbec se netočila. Tak jsem tam chtěl dát tu novou ale ztroskotal jsem na svorkovnici. Na staré je svorkovnice kulatá a já ji mám na nové hranatou. Tak si bud budu muset sehnat ten protikus a přepinovat to, nebo uvidím jestli kamarád nesežene tu správnou. Za chvíly jsem dám fotky.

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu

Příspěvek od GeorgeTDi »

Tak slíbená fota. V mém případě cvakal a blbnul servomotor nastavovací klapky pro ovládání teploty (1J1 907 511C). Takže k tomu aby jsme se dostali k servomotoru je potřeba sundat kastlík spolujezdce a středový tunel. To je zde někdě určitě popsáno takže to nebudu rozebírat. Dále se musíme zkroutit jako nějaký eskamotér aby jsem se dostali rukama k servomotoru. Je to hezky vidět hned přímo za climatronicem. První je zelená a za ní je ta fialová mrcha. Je na třech šroubech. Na ty jsem použil očkový klíč (teď si nevzpomenu na velikost). Poté se musí vyháknout z táhla klapky. Pak už stačí jen vyměnit za novou a montáž provést v opačném pořadí.
Přílohy
Uprostřed je vidět zelený servomotor, za ním je ten fialový.
Uprostřed je vidět zelený servomotor, za ním je ten fialový.
Zde je foto servomotoru
Zde je foto servomotoru
Zde je vidět zaháknuté táhlo klapky
Zde je vidět zaháknuté táhlo klapky
Starý a nový motorek, bohužel v mém případě s rozdílným konektorem
Starý a nový motorek, bohužel v mém případě s rozdílným konektorem
Zde je foto táhla po vymontování motorku.
Zde je foto táhla po vymontování motorku.

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu

Příspěvek od GeorgeTDi »

Tak na začátku týdne jsem vyměnil i ten špatnej motorek klapky V71. Místa tam je opravdu málo. Jakmile vyndáte kastlík tak hned uplně vpravo vzadu je vidět ten motorek. Vedou tam kablíky od motorku a od čidla teploty vstupního vzduchu. Drží na jednou šroubku a je nacvaknutá na klapku otvírající vnitřní okruh, stačí odšroubovat a vytáhnout. Poškozeno bylo klasicky hnané kolečko na hřídelce které bylo prasklé. Vyměnil jsem za nový díl a už to chodí. Přikládám nějaké fota, ale moc na tom není vidět, je tam fakt málo místa na focení. Ještě kdyby někdo potřeboval tak bych možná dokázal sehnat tyhle servomotorky za rozumnější ceny než se prodávají. Samozřejmě nové. Víc po SZ.
Přílohy
servomotorek klapky - po otevření bylo prasklé kolečko - klasická závada
servomotorek klapky - po otevření bylo prasklé kolečko - klasická závada
DSCN4941.JPG
foto servomotorku.
foto servomotorku.
K servomotoru je nacvaklé bílé táhlo od druhé klapky- to se musí vyháknout
K servomotoru je nacvaklé bílé táhlo od druhé klapky- to se musí vyháknout
místa je málo :D
místa je málo :D

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu-vyřešeno

Příspěvek od VWMysak »

Dobrá práce a i fotodokumentace, chválim. Zařadíme do "JAK TO ROZEBERU?" :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu-vyřešeno

Příspěvek od GeorgeTDi »

VWMysak píše:Dobrá práce a i fotodokumentace, chválim. Zařadíme do "JAK TO ROZEBERU?" :wink:
Děkuji za pochvalu :D

Uživatelský avatar
vandal666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu-vyřešeno

Příspěvek od vandal666 »

mam podobny problem, ale mne praveze vobec nehreje... je to ta ista klapka ktoru si menil aj ty? diagnostika ukazala toto:

Obrázek

pise ze V68, cislo dielu je asi 1J1907511C ..?

apriliaf1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.01.2009 10:11
Bydliště: České Budejovice

Re: Climatronic v režimu auto neudržuje zadanou teplotu

Příspěvek od apriliaf1 »

GeorgeTDi píše:Tak slíbená fota. V mém případě cvakal a blbnul servomotor nastavovací klapky pro ovládání teploty (1J1 907 511C). Takže k tomu aby jsme se dostali k servomotoru je potřeba sundat kastlík spolujezdce a středový tunel. To je zde někdě určitě popsáno takže to nebudu rozebírat. Dále se musíme zkroutit jako nějaký eskamotér aby jsem se dostali rukama k servomotoru. Je to hezky vidět hned přímo za climatronicem. První je zelená a za ní je ta fialová mrcha. Je na třech šroubech. Na ty jsem použil očkový klíč (teď si nevzpomenu na velikost). Poté se musí vyháknout z táhla klapky. Pak už stačí jen vyměnit za novou a montáž provést v opačném pořadí.
Ahoj tak mě taky umřela ta "fialová mrcha". Až se to stane někomu dalšímu tak kastlík ani středový tunel nesundavejte, stejně by vám to moc nepomohlo. K fialové se dá dostat normálně kolem výduchů na nohy. Blbě se může jen k jednomu šroubu, ale s trochou zručnosti se to dá. Dnes jsem jí měl takto vyměněnou za 15 min. Doporučuji malou ráčnu s oříškem a na 3. šroub plocháč č.6. Pokud někomu odejde zelená, tak se rozborce středového tunelu nevyhne.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“