Převodovka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Tom_vwIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 07.10.2010 16:41

Re: Převodovka

Příspěvek od Tom_vwIV »

No myslím, že to bude Okej. Borečka sice osobně moc neznám, ale slyšel jsem na něj jen samý dobrý reference, jakožto dobrá cena, spolehlivost, rychle levně. Uvidíme :-)

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Gixxer »

to by sem chtel videt kde by ti vytahovali a rozebirali prevodovku a skladali za 2500 a kde mas olej ?:D je tam taf-x a ten eni nejlevnejsi ... asi ti to delal dobrej znamej kterej se velmi nudil :)
.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka

Příspěvek od xerxes »

tipuju že olej nalije ten co z něj vylil :mrgreen:

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Gixxer »

asi jo ten pullitr s vybrousenym hlinikem v sobe :D
.

Tom_vwIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 07.10.2010 16:41

Re: Převodovka

Příspěvek od Tom_vwIV »

Ano, teď to taky čtu že jsem to napsal poněduk debilně a úplně jinak, než to ve skutečnosti je :-/ takže znovu, měl jsem na mysli sadu místo těch nýtů od VW, cena cca okolo 2500-3000 a zbytek do 8000 Kč si bere kluk za opravu s montáží a demontáží atd. :D nebo tak nějak teda :D kurňa, teďvím prd. :D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka

Příspěvek od xerxes »

a kua to už je zas trošku drahé :?

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Převodovka

Příspěvek od raduzzz »

dívej já teď řeším to samé, zajed si do škodawágenu, tam sada stojí necelých 1800Kč. Práci si ale dělám sám, za 8 litrů u toho snad porodí
Pásovec 81 kW

navrto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2010 14:10

Re: Převodovka

Příspěvek od navrto »

Tom_vwIV píše::D tak dneska přijede borec ze servisu si to odtáhnout, diferák to asi nevydržel a rupl.Takže pokud by jste měl někdo podobný problém, doporučuji řešit co nejrychlejia ne čekat jako já než se s tím něco stane. Jinak sada na opravu stojí 2000 Kč a za práci 2500 Kč takže kdyby jste někdo nemohli sehnat někoho, kdo vám to opraví, dejte vědět. :-) Měj te se a jezděte opatrně
Zdar jsem z Bohumína a mám stejnej Problém,ale jezdil jsem stím až tak dlouho že s autem už ani nepohnu :D Máš někoho kdo to opraví? Dík :)

navrto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2010 14:10

Re: Převodovka

Příspěvek od navrto »

no už sem si říkal že tak levně se snad ani dělat nedá:D :D okej :)

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka

Příspěvek od Doctor Driver »

Osobně se o ní taky dost bojím, když to čtu, mam tam ještě nýty co? rok 2001 :( Zatím mi tam jen jdou hůř kvalty, kromě zpátečky - ta funguje jako by na tom byla nová spojka :) A když uberu a následně pak přidám plyn, tak to v tom hnacim ústrojí jakoby cukne než začne zase táhnout..jo a po delší jízdě hlavně při vyšších teplotách už je slyšet jakoby náhon, nevím jak to přesně nazvat..no že tam v záběru něco slabě hučí. Dělalo mi to třeba hlavně na pětku, i u minulých aut. Jinak spojka občas škube při rozjezdu no, nevíte kde by mohl být zakopán pes? Jestli v převodovce, spojce a nebo i na setrvačníku? Mohla by to napravit nebo aspoň zmírnit výměna oleje v převodovce? Na ten současný je najeto cca. 70 tis. km. Spíš mam i trochu obavu, aby tam nějaký olej ještě byl :D Dá se to nějak snadno zkontrolovat? Předem díky za jakýkoliv nápady ;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Honziczek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 08.04.2012 12:43

Re: Převodovka

Příspěvek od Honziczek »

Já jsem za demontáž a montáž jiný převodovky + montáž nový spojky + montáž škrtící klapky dával 3000 Kč :D
VW Golf IV 2,3 V5 110 KW

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Gixxer »

tak jasny protoze si platil vlastne jakoby jenom vymenu spojky ale dily si musel mit svoje za tuhle cenu
.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka

Příspěvek od Doctor Driver »

Honziczek píše:Já jsem za demontáž a montáž jiný převodovky + montáž nový spojky + montáž škrtící klapky dával 3000 Kč :D
Tak to je zadarmo! Jo a u mě to divné chování a horší řazení bylo jen tou spojkou :mrgreen: Párkrát jsem jí rychle pustil při rozjezdu_trochu si gumy hvízdly a je po problému - rychlosti tam jdou líp a i ty rozjezdy jsou už plynulejší bez cukání a kolísání otáček a volantu :drinks:
Vypadá to, že na ní předchozí majitel asi dost často stál a pomalými rozjezdy (po městě) ji pálil.. :zzz: , proto byla ta lamela nerovnoměrně opotřebovaná. Ale co by nevyřešilo trochu znalosti z oboru :mrgreen: Stačí párkrát protočit gumy a spojka maká jak nová :yahoo: (má taky "odspojováno" jenom 123 tis. km) :) Jinak včera jsem zkoušel maximálku a ta řadička při 5 tis. otáčkách na 5. rychlost drnčí do konzoly jakoby tam něco kovovýho vibrovalo..neví někdo čím to může být? dělalo to jen na pětku - že by byla už tak vymlácená převodová kola nebo synchron na 5. kvaltu..?
Naposledy upravil(a) Doctor Driver dne 20.05.2012 00:48, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Převodovka

Příspěvek od Waleron »

Co přesně se ti pokazilo ? Měl jsi nýtovanou převodovku ? 2000 Kč je za opravnou sadu nýtů ?

Jelikož mám převodovku ERT, budu si nechávat opravavovat "slavné" nýty, mám si nechat opravit ještě něco ?

Nechal bych si udělat rovnou novou spojku,když to bude rozdělané, jen nevím co všechno zařadit, abych to pak zas nemusel po pár tisících rozebírat kvůli jiné součástce.

Dík
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Převodovka

Příspěvek od raduzzz »

asi jen tu spojku komplet bych do toho zařadil a vyměň olej v převodovce. Jináč se nic nesere, ložiska toho přežijou hodně :)
Pásovec 81 kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“