1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od vw-mm »

Ahoj, ja s motorem AKL mel olej 10 w40 kdyz jsem si karu poridil, pak jsem presel na Castrol 5 W40 c3, lepsi viskozita, lip se motor zacne po chvilce mazat hlavne v zime. Mechanik mi rekl ze neni zdravy prechazet zpet na 10 W40 kdyz z jsem tam dal 5 W40 !!! z horsiho na lepsi muzes prejit ale z lepsiho na horsiho ne... Mozna ta velka spotreba oleje. Mozna je to ten dusledek...
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od Rom@n »

Tak ono to olejem asi nebude nevim. Zjistil jsem že když nastartuju tak zachvilu začne lítat olej z výfuku když se to ohřeje tak to přestane nevim příští sobotu se do něj jdu podívat tak uvidim.
Obrázek

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od PetrVK »

vw-mm píše:Ahoj, ja s motorem AKL mel olej 10 w40 kdyz jsem si karu poridil, pak jsem presel na Castrol 5 W40 c3, lepsi viskozita, lip se motor zacne po chvilce mazat hlavne v zime. Mechanik mi rekl ze neni zdravy prechazet zpet na 10 W40 kdyz z jsem tam dal 5 W40 !!! z horsiho na lepsi muzes prejit ale z lepsiho na horsiho ne... Mozna ta velka spotreba oleje. Mozna je to ten dusledek...
To se malinko pleteš nebo tvůj mechanik.Jak tam dáš 10W-40 ,zpět na 5W-40 NELZE !!!
Ta plná syntetika ti tam začne rozpouštět karbon který se tam začne usazovat a je zle.Začne ti to žrát olej,bude ti to hulit atd... Určitě se tady kluci přidají a poví co tahle záměna dokáže
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od Rom@n »

Takže když už jsem tam nalil 10W40 tak už tam dát 5W40 nemůžu i když tam je 10W40 jen 8 tisíc km? Nejde třeba udělat nějaký proplach motoru a pak to tam vrátit?
Obrázek

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od vw-mm »

Spis z polosyntetiky na syntetiku muzes ! 10 w40 > 5 W40 jo, naruby na polosyntetiku ne !

5 W40 > 10 w40 ne!

Tak mi to rikali aji chlapy motorkari a aji mechanik. Syntetika je lepsi jak polosyntetika !!! nejhorsi je mineralni olej, ten dela usazeniny. Logicky ne ? Mineral je Mineral vapnik...jiny srajdy. Syntetika je hold cistota.
Kdyz uz si to udelal, uz se hold stalo... ja osobne bych dal zpatky 5 W 40 Syntetiku. "Syntetika je tak cistej olej ze bys mohl na nem i varit"
Uz podle cisla je to lepsi, pak jsou oleje 5 W 30 ty jsou drazsi, 0 W 40 nebo 0 W 30 to uz jsou zavodni oleje.Mel jsem 10 W 40 dal jsem 5 W 40 a vsechno ok, vubec to olej nezere. Tecka.
Zadnej problem, spotreba krasna, olej nikdy nedolivam, vubec nezere olej, vse je ok. Vubec mi to nekouri a to mam bez katu. Mam aji knizku Jak na to pro VW GOLFy jsou tam aji ty Grafy vyskozity, kdybych to mel, tak to naskenuju a hodim sem. Motor bych propachl a dal tam 5 w 40, jinak Ti to zanese olejovy cerpadlo v olejove vane, hlavne zadnou paniku, bude to ok.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od VW tomasz »

bych rekl ze nemuzes prejit z mineralniho nebo polosyntetiky na plnou syntetiku protoze ti rozezere ty usazeniny po horsim oleji a bude v motore plavat bordel,ktery ti poskrabe vlozky valce...
(s)low and original

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od tom.ik »

vw-mm píše:Ahoj, ja s motorem AKL mel olej 10 w40 kdyz jsem si karu poridil, pak jsem presel na Castrol 5 W40 c3, lepsi viskozita, lip se motor zacne po chvilce mazat hlavne v zime. Mechanik mi rekl ze neni zdravy prechazet zpet na 10 W40 kdyz z jsem tam dal 5 W40 !!! z horsiho na lepsi muzes prejit ale z lepsiho na horsiho ne... Mozna ta velka spotreba oleje. Mozna je to ten dusledek...
Čau,píšeš to naprosto opačně...z plné syntetiky mužeš přejit na polo,prostě na horší mužeš,ale ne na lepší ptž se Ti stane co už tady jednou kolega napsal!
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od Rom@n »

Tak co by jste mi teda poradili? Já mám v plánu v sobotu rozebrat motor a vyměnit stírací kroužky a těsnění podhlavou a vše co bude potřeba. Přemýšlel jsem ještě jak vyčistit motor? A pak jsem tam chtěl dávat olej 5W40 nebo 5W30 co si tom myslíte?
Obrázek

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od VW tomasz »

kdyz si rikal ze ti to dalsich par tisic km nevzalo ani kapku tak nemusis zbytecne nic rozebirat,trb si prvne mel spatne oko pri nalevani oleje neco si vzal filtr,kdo vi...ale urcite tam dej stejny typ oleje ,ktery byl puvodne v audine,predpokladam polosyntetika
(s)low and original

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od tomakecTD »

Jinak ta emulze na víčku, to nesignalizuje žádné špatné těsnění pod hlavou :wink: Je to normální. Měl jsem AEE 1.6 100% vpořádku, byla tam emulze. Mám golfa 1.6 16V, je tam emulze- dokonce dost škaredá- lili tam olej castrol. Já preferuju TOTAL QUATRZ co jsem lil do AEE i jsem. A je to pravda co psali kolegové. Rozpustil se karbon. Ale že by to dělalo zase takový errory a žralo to tolik oleje to nevím. 5w je olej s extremni viskozitou.....Neni ta husty a motor by ho měl žrát víc, než 10w 40...teda aspoň podle mých informací :?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od Rom@n »

V audině byl právě 5W40 takže plná ta emulze už mě netrápí ta zmizela ale olej stále dolívám ale jak kdy někdy 1000 km bez úbytku a někdy zas 1000 km a litr. A hlavně když nastartuju ráno tak začne lítat olej v výfuku a pak někdy i po jízdě je výfuk plný oleje a jindy zas ne. Takže nevim. Každopádně oko jsem měl dobrý.
Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od bifur »

No radikalne a poriadne riesenie je precistit to cisticom, spravit kruzky a vsetko co bude treba a po prekruzkovani by som tam dal 5W-40 a sledoval. Samozrejme potom treba motor s rozumom zabehat. Ked mu hned nalozis dopadnes rovnako ako teraz.. Teraz tam teda dolievas 5W-40 alebo 10W-40? SKusil by som este 10W-40 a sledoval ci sa to zlepsi, ale to ze ti lieta olej vo vyfuku nie je s kostolnym poriadkom..

bawor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2008 07:11
Bydliště: Čestice

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od bawor »

Rom@n píše:V audině byl právě 5W40 takže plná ta emulze už mě netrápí ta zmizela ale olej stále dolívám ale jak kdy někdy 1000 km bez úbytku a někdy zas 1000 km a litr. A hlavně když nastartuju ráno tak začne lítat olej v výfuku a pak někdy i po jízdě je výfuk plný oleje a jindy zas ne. Takže nevim. Každopádně oko jsem měl dobrý.
A zkontroloval jsi odvětrání motoru?

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od Rom@n »

Teď tam leju 10W40 a žere ale prý jsem udělal blbost že jsem dal 10W40 když tam bylo 5W40

Odvětrávání motoru jsem nekontroloval jak to mám prasimtě udělat díky.
Obrázek

bawor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 15.01.2008 07:11
Bydliště: Čestice

Re: Motor 1.6 SR prosím pomoc už jsem fakt na prášky !!!

Příspěvek od bawor »

Tím že jsi přešel z 5w40na 10w40 se z motorem nic stát nemohlo to je blbost tyhle motory jsou celkem obyčejný a olej 10w40 je pro ně dostačujcí, odvětrání motoru je ta plastová hadice co vede z bloku do sání a u těhle motorů ráda praská a rozpadá se když se ucpe dochází k tlakování klikové skříně olej se víc tlačí do válců může to způsobyt i zapečení kroužků.
Je to stejní jako když motor extérmě zatěžuješ taky si vezme olej ale když ho budeš šetřit tak ne

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“