1,6 SR - spotřeba oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od kajinek »

Čau kluci, zajímá mě váš názor na následující problém. Motor mě žere cca. 1,25 - 1,5 litru oleje na tisíc km - takže úplně na h***o. Teď měněno těsnění pod hlavou, gufera, zdvihátka, doufal jsem že se to aspoň trochu zlepší, bohužel nic. Vidím to na tři řešení: Buď zkusit vyměnit stírací kroužky - tady mám ale obavu že jak to rozdělají, tak zjistí že v háji ovalita válců a bez výbrusu apod. to nemá cenu - nevím jestli by u tohodle motoru u 10 let starýho auta ze 180000 km mělo význam se ještě do tohodle všeho pouštet. Druhá možnost je koupit novej motor a třetí možnost vidím změnit za levnější olej a prostě ho tam lít (teď tam dávám Castrol 10W-40, 200Kč za litr, si říkám třeba Sunoco za 100 Kč, nebo poraďte). Další věc je jestli takovouhle spotřebou oleje neodpálím další věci jako třeba katalyzátor apod. Tak mě prosím písněte, jak byste tuhle situaci řešili, dikec. Jinak jsem teď na tom dělal spoustu věcí, tlumiče a celkově přední náprava v cajku, před 30 tis.km měněná spojka atd., takže něco ve smyslu prodej a kup jiný ani nepište :(

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od GolfinoIV »

Piestne kruzky to mozu vyriesit a nemusia. Ako si uz podotkol zrejme sa nevyhnes ani vybrusu co bude treba urcite a pri tej cene by som radsej skusil zhanat druhy motor bude to menej casovo a financne nakladne aj ked nikdy nik nezaruci ze nekupis to iste
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od xerxes »

tak jak píše Golfino raději koupit motor který má (mín najeto)a ten starý bud rozprodat na díly nebo si ho nechat kdyby náhodou tak z něho něco použiješ :wink:

Seati vetrelec .o)
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 02.04.2010 13:49

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od Seati vetrelec .o) »

zas tak hodne najeto to nema,skusil bych ty stiraci krouzky.
V5 2.3 110kw

RonyV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.10.2010 19:00

Spotřeba oleje SR 1.6

Příspěvek od RonyV »

Zdravím lidi ... mám problém s vysokou spotřebou oleje. Leju tam cca. 1 litr oleje na 1000km. Při jízdě do prutké zatýčky mi vždycky 3x zabliká kontrolka stavu oleje, přitom když změřím stav na měrce, je tam mezi max. a min. Což mi přijde divný?!?!? Na rovince ani prd, prostě pohoda, jen když beru prudkou zatáčku, jako by se olej přelil, nebo co. Po dolití ,když mám olej na maximu, tak motor běží pěkně potichu a hladce, jak mile mi jednou zabliká kontrolka stavu oleje, tak hned začnou být slyšet ventili jak cvakají, ale dost hlasitě, přitom na měrce je opět mezi max. a min. stavu oleje. Docela mě toto znervozňuje a nevím co by to mohlo být.

Jinak jsem nedávno při výměně svíček sundaval sací potrubí a jeho stěny byly plné oleje, nemůže to s tím mít něco společného?? Podle mě by v tom sacím potrubí olej neměl co hledat, ne???

Předem díky za pomoc ...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje SR 1.6

Příspěvek od falko1983 »

O spotřebě oleje u SR je tu ted spoustu temat takže stačí pohledat.Jinak bych zkusil změřit tlak olejového čerpadla jestli už není KO.Jinak co tam máš za specifikaci oleje?
VW GIV 1.6 16V

RonyV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.10.2010 19:00

Re: Spotřeba oleje SR 1.6

Příspěvek od RonyV »

No taky mi to příjde že to je spíše něco s tlakem oleje než s množstvím, jelikož mi fakt přijde divný že mi bliká kontrolka a přitom olej neni ani na minimum. Jinak olej tam teď leju klasiku 10W-40 značky Starline, protože se mi nechce utrácet za drahej olej když mám problém se spotřebou a hlavně se chystám na víměnu. Proto bych rád tuhle závadu nejdříve odstranil.

A co ten olej v sacím potrubí?? To asi taky neni normální???

Jinak jsem to tu už trochu pročítal, ale nikde nenašel něco co by přesně odpovídalo problému kterej mám já ...

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od VWMysak »

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=154257" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=102307" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=94430" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

RonyV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.10.2010 19:00

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od RonyV »

Tak jsem teď právě kecal s jedním servisákem, a ten mi na tu kontrolku a cvakání ventilů, při stavu měrky mezi max. a min. hodnotou řekl, že to může být spíše ucpaný sací koš v olejoví vaně než čerpadlo, že to tam za tepla už nestíhá nasávat olej a proto klapou ty ventili, no a na olej v sacím potrobí že na 100% gufera na ventilech. Takže mu to tam hodím ať to čekne.

Jinak jsem zapoměl napsat že mám toho Golfa v LPG, takže mi to i tak prej bude brát trochu víc oleje, jelikož ten plyn je sám o sobě samozřejmě suchej...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od xerxes »

myslíš že by byl ucpany sací koš?já tomu moc nevěřím

RonyV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.10.2010 19:00

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od RonyV »

No buď to bude tím ucpaným košem nebo tím čerpadlem, ale je to i tak divný. Kdyby bylo v prdeli čerpadlo a nemělo požadovaný výkon na vytlačené oilu do vrchní části motoru, tak to netlačí jak při stavu oleje na minimum tak i na maximum. To stejný ten ucpanej koš. Přeci nebude ucpanej jenom když je tam olej pod ryskou max. Nechápu to sám. Ale musím mít pořád olej totálně na rysce max, jinak hned plaší kontrolka oleje a začnou bejt slyšet ventili, doleju a je to v pohodě a tichounký. Teď babo raď ... :?

Jinak jsem si ještě všiml, že mám zalomenej ten plast do kterýho se zastrčí měrka na olej. Tak jestli jí tam já nezandavám na doraz,ale jak je zalomenej ten nástavec, tak je tím pádem kratší a já jí tam strčím třeba o 1cm víc než by měla být a tím pádem na ní naměřím stav oleje viší než ve skutečnosti v motoru zrovna je..... když už jsme u toho nevíte někdo kde by ten oranžovej platík, do čeho se zasouvá měrka šel sehnat??? Nebo někdo možná máte na prodej???

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od xerxes »

co používáš za olej?bud ještěvyzkoušej nějak proplachový olej na prošištění motoru nebo něco poobného jestli by to něpomohlo,jinak kdybys chtěl tak mám ten oranžový plast na měrku :wink:

RonyV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.10.2010 19:00

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od RonyV »

No auto mám teprve měsíc, ale co jsem tam teď za tu dobu musel nalejt už asi 2,5l oleje tak tam cpu Mogul 10W-40. Těm proplachovejm vychytávkám moc nevěřím, nechce se mi vyhazovat 300,- za nějakou sr..ku a ono to bude prd platný.

Jinak bych si ten oranžovej cinzik od tebe určitě vzal. Bavíme se doufám oba o tom stejným. Jde mi o tu část co je na ty trubičce na motoru, ne na měrce kterou vytáhneš. Kolik by si za to chtěl a byl bys ochotnej to poslat třebas na dobírku??? Dost by se mi to šiklo.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od xerxes »

já bych zkusil ten proplach aspon bys věděl jestli to pomuže nebo ne,jinak co se týče toho nadstavcena tu měrku tak jsem ti psal S.Z :wink:

RonyV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.10.2010 19:00

Re: 1,6 SR - spotřeba oleje

Příspěvek od RonyV »

No jako za zkoušku nic nedám, teda krom cca. 350,- ... ale moc tomu jako nedávám.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“