ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od mirke »

Pokud necháš komplet rozvodovou sadu origo BOSCH na tyto motory za 900 bez záruky tak jich beru 10.

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od mirke »

Jinak rozvody jsem taky řešil nedávno, dost jsme to tady i se Svancem diskutovali a jeho názor naprosto chápu. Nicméně jsem nakonec koupil na skoda-dily.cz, origo díly ze škodovky, tzn. to samé co jde v prvovýrobě do passata, cena komplet rozvody a půmpa cca 4000 Kč, klínák asi 400 Kč a kladka na klínák cca 1200 Kč. 1500 práce kamarád servisák. Takže asi takto jsem na tom byl cenově já.

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od Pavelkot »

a ještě jedna často diskutovaná otázka, v kolika km je děláte ? Na 2.0 TDI BKP píšou v servisce 150000 km, zkoušel to někdo :) :?:

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od mirke »

Jj já dodržel 150 tis. km na motoru BMR 125 kW, který je má také předepsané. Ovšem v 95 tis. km se na záruku dělala výměna pohonu olej. čerpadla z řetězu na ozubená kola a nevím zda při tom třeba neměnily i řemen a napínací kladku. protože ty mi nijak extra opotřebovaný nepřišly na 150 tis. km. Ovšem vodící kladky byly obě dvě na hranici životnosti, vůle a vytékající mazivo z ložisek. Stejně tak byla celkem opotřebovaná kladka na klínovém řemenu, řemen sám o sobě byl ok (nevím jestli se nemění častěji)

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od Pavelkot »

koukal jsem pod dekl rozvodů a řemen je OK, nápisy jak nové, načervenalý "prach" z řemenu téměř vůbec žádný a to mám najeto cca 110tis. Tak si myslím, že do 150tis. to je v klidu. Jak vypadá napínák nebo kladka netuším, není bez rozebrání vidět.
No a když jsi kupoval na tý škodovce, co je tam za loga, okřídlovaný šíp :lol: ??

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od mirke »

Na krabicích jsou loga všech značek z koncernu (motory 2.0 TDI jsou ve všech), řemen je Contitech Continental, kladky Ina, pumpa Hepu, klínák jsem dával Gates, kladku na klínak Ina. Je to zkrátka přesně to co jde do prvovýroby a co by Ti tam měli dát, když půjdeš na výměnu do origo servisu. Ale pokud si to děláš sám nebo mimo autorizák, tak jak psal Svanco, tím že jednotlivé díly jsou od různých značek, tak se těžko někde budeš domáhat záruky.

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od Pavelkot »

rozumím a děkuji :)
zatím sbírám informace :)

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od Sullaco »

Před několika lety jsem byl u známého v servisu, nevím co to je pro zdejší, ale má celkem slušné haly, nikoliv garáže, ale VW značkovka to není. No nic. Jendomu zákazníkovi rupnul řemen po 1000km od výměny. Tenkrát firma chtěla od známého popsat naprosto a do detailů technický postup výměny a ve finále mu dali stejně prd a lepil to zákazníkovi sám.

Jinak od skoda-dily.cz bereme téměř vše a spokojenost.

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od mirke »

A není Svanco náhodou oficiální Bosch service? Tam je asi situace s případnou reklamací výrobků Bosch trochu jiná ne?
Ale jinak já jsem byl se skoda-dily.cz taky max. spokojen a doufám, že nebudu muset nic z toho co jsem tam koupil reklamovat :-)

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

Pavelkot píše:a ještě jedna často diskutovaná otázka, v kolika km je děláte ? Na 2.0 TDI BKP píšou v servisce 150000 km, zkoušel to někdo :) :?:
pokial viem spravne,tak s motorom BKP do rv. 2007 sa menia rozvody pri 120tis.km,nad 2007 pri 150tis.

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od Pavelkot »

Sportline 2.0 TDi píše:
Pavelkot píše:a ještě jedna často diskutovaná otázka, v kolika km je děláte ? Na 2.0 TDI BKP píšou v servisce 150000 km, zkoušel to někdo :) :?:
pokial viem spravne,tak s motorom BKP do rv. 2007 sa menia rozvody pri 120tis.km,nad 2007 pri 150tis.
já mám 11/2007, tak to tak nějak bude

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od svanco »

mirke píše:A není Svanco náhodou oficiální Bosch service? Tam je asi situace s případnou reklamací výrobků Bosch trochu jiná ne?
Ale jinak já jsem byl se skoda-dily.cz taky max. spokojen a doufám, že nebudu muset nic z toho co jsem tam koupil reklamovat :-)
Svanco je Bosch Car Service a také Bosch Diesel Center :D
Dávam Bosch těd začal Bosch dělat sady i s pumpou zas větši klid.Jak se něco stane nebojim se že to z Bosche nedostanu.

raff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 10.10.2007 06:56
Bydliště: Praha 4 Nusle
Kontaktovat uživatele:

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od raff »

Rozvody od 22-28.11 v akci u Autokelly cca za 3200,- s DPH i s vodním čerpadlem od značky SKF.

dnes jsem tam byl a mohu jen doporučit.....
Život je jedna velká jízda......
__________________________________
VW Passat 3C, 2.0TDI (BMP), Highline

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od Sullaco »

raff píše:Rozvody od 22-28.11 v akci u Autokelly cca za 3200,- s DPH i s vodním čerpadlem od značky SKF.

dnes jsem tam byl a mohu jen doporučit.....
Nic moc extra, v týhle cenový hladině jde normálně sehnat prvovýroba Continental Contitech i s německou pumpou Hepu. :wink:

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: ROZVODY na Passata 2.0 tdi 103 kw

Příspěvek od uncompromised »

svanco: jaké mají bosch rozvody objednací kódy nebo podle čeho to objednat? potřebuju to na BMP

jaká je cena v běžným servisu výměny rozvodů? ve VW chcou 22tis a to jim nedám, ale pokud bude cena jinde podobná tak to radši dám tam... a udělali by mi ve VW ty rozvody, kdybych si přinesl vlastní sadu? asi jo, ale bez záruky, že? :|

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“