Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
burak123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.07.2010 14:10

Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od burak123 »

Ahoj jsem novým majitelem Passata s motorem 1.8T a z různých časopisů se dočítám co se na tom autě může podělat. Dočetl jsem se také, že se zanáší sítko olejového čerpadla karbonem v motoru. Je prý potřeba sundat ol. vanu a sítko vyčistit. Mám najeto 135 000 km a jsem po výměně oleje. Tak jsem se chtěl zeptat jestli jste se s tím setkali a jestli poradíte na co si mám dát ještě pozor (např. praskání řemene, zapalování svíček atd..)Děkuji Burak

burak123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.07.2010 14:10

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od burak123 »

Ještě jsem se chtěl zeptat jak je to s turbem? V práci mi radili, abych auto každou jízdu protáhnul, aby se turbo otevřelo celý, jinak se prý zanese a budu ho muset čistit. A když dojedu tak je potřeba auto nechat 3 min. vrčet na volnoběh, aby se turbo vychladilo. Nekamenujte mě, mám auto s turbem poprvé.

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od rombo »

burak123 píše:Ještě jsem se chtěl zeptat jak je to s turbem? V práci mi radili, abych auto každou jízdu protáhnul, aby se turbo otevřelo celý, jinak se prý zanese a budu ho muset čistit. A když dojedu tak je potřeba auto nechat 3 min. vrčet na volnoběh, aby se turbo vychladilo. Nekamenujte mě, mám auto s turbem poprvé.
3 minuty je blbost.. staci pul minuty a nebo dojizdet trasu klidnou jizdou.. pokud jedes delsi trasu po dalnici nebo to hodne vytacis tak pak ma smysl nechat auto delsi dobu dobehnout na volnobeh ale i tak jsou 3 minuty prestreleny.. minuta bude stacit ;).. a to protahovani turba kazdou jizdu je taky blbost ;).. staci jednou/dvakrat tydne :)

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od bundis »

Tak tak,to protahování platí spíš pro naftový motory,to turbo se zasírá sazeme,kterých je v benzínu oproti naftě opravdu málo.Měl jsem tenhle motor tak vím o čem mluvím,to dochlazování bych nepodceňoval i když je turbo chlazený vodou tak když ho trošku proženeš tak svítí jak kamna.

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od Raimmi »

jo dochlazování bych nepodceňoval... :wink:
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od Marshall007 »

bundis píše:Tak tak,to protahování platí spíš pro naftový motory,to turbo se zasírá sazeme,kterých je v benzínu oproti naftě opravdu málo.Měl jsem tenhle motor tak vím o čem mluvím,to dochlazování bych nepodceňoval i když je turbo chlazený vodou tak když ho trošku proženeš tak svítí jak kamna.

na 1.8T AWT je turbo chladene vodou? 8O 8O

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od Lukas44 »

Marshall007 píše:
bundis píše:Tak tak,to protahování platí spíš pro naftový motory,to turbo se zasírá sazeme,kterých je v benzínu oproti naftě opravdu málo.Měl jsem tenhle motor tak vím o čem mluvím,to dochlazování bych nepodceňoval i když je turbo chlazený vodou tak když ho trošku proženeš tak svítí jak kamna.

na 1.8T AWT je turbo chladene vodou? 8O 8O
Si piš že je chlazené vodou. Taky jsem na to čuměl jak koza na nový vrata ale je. Každá 1.8 T má turbo chlazené vodou. Ono je to asi pro to že teplota výfukových plynů u benzínu je vyšší než u dieslu.
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

luc20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.09.2008 23:01
Bydliště: Most, Plzeň

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od luc20 »

Ptal ses ještě na to sítko. Já mám najeto také 135 tisíc, preventivně jsem ho chtěl vidět, popř. vyčistit. Vyndat ho je peklo, pokud na to nemáš vybavení, nelze to jinak než uvolnit motor na jedné straně ze silentbloku a povytáhnout ho o pár čísel nahoru, pak se k sítku dostaneš, díky napůl odklopené vaně. No a můj případ byl takový, že jsem ho tedy vyndal, ale kdyby mi někdo řekl, že ho tam dal včera rovnou z továrny, tak by nebyl důvod mu nevěřit :-) No ale sichr je sichr...

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od Lukas44 »

luc20 píše:Ptal ses ještě na to sítko. Já mám najeto také 135 tisíc, preventivně jsem ho chtěl vidět, popř. vyčistit. Vyndat ho je peklo, pokud na to nemáš vybavení, nelze to jinak než uvolnit motor na jedné straně ze silentbloku a povytáhnout ho o pár čísel nahoru, pak se k sítku dostaneš, díky napůl odklopené vaně. No a můj případ byl takový, že jsem ho tedy vyndal, ale kdyby mi někdo řekl, že ho tam dal včera rovnou z továrny, tak by nebyl důvod mu nevěřit :-) No ale sichr je sichr...
Jo na to už pár pasátistů doplatilo že jsi mysleli jak mají krásné sítko čerpadla.Já jsem měl taky síto čisté jak z továrny ikdyž tam bylo 250 000 km. Jenomže čepadlo je sice hezký zvenku, ale uvnitř je totál našrot.... Na to bacha. Doporučuji tak za 150 000 km si to čerpadlo preventivně vyměnit. Dá se sehnat i za 2500 kč a máte klid. Síto se vám nezasere, ale čerpadlo přestane tlačit olej a než si to všimnete tak je něco zadřenýho...
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
Kajosek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 12.08.2009 15:08
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od Kajosek »

jen laický dotaz .... Jak se dávají do interiéru ty přídavné budíky (voltmetr, teplota vody, atd.) .. tak se dává i tlak oleje ... No a tam by bylo vidět, jestli správně čerpadlo tlačí, ne?
The World Is Mine ⎝⏠⏝⏠⎠
http://www.StreetRiders.cz

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od Lukas44 »

Kajosek píše:jen laický dotaz .... Jak se dávají do interiéru ty přídavné budíky (voltmetr, teplota vody, atd.) .. tak se dává i tlak oleje ... No a tam by bylo vidět, jestli správně čerpadlo tlačí, ne?
Teoreticky by zo šlo, prakticky taky ,ale podle mě je ti ptákovnia to tam dávat. Hlídá ti to elektronika, která sice není neomylná, ale myslím jsi že v 99% si ten tlak oleje dokáže auto kontrolovat samo. Jakmile začne hlásit nízký tlak oleje je to potřeba řešit okamžitě a ne se spolíhat na to že to se samo nějako srovná a jezdit s tím. Hned je potřeba proměřit kolik tlačí čerpadlo a prověřit jestli to není někde zacpaný. To je asi tak muj názor k externím budíkum....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
Kajosek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 12.08.2009 15:08
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od Kajosek »

Lukas44 píše:
Kajosek píše:jen laický dotaz .... Jak se dávají do interiéru ty přídavné budíky (voltmetr, teplota vody, atd.) .. tak se dává i tlak oleje ... No a tam by bylo vidět, jestli správně čerpadlo tlačí, ne?
Teoreticky by zo šlo, prakticky taky ,ale podle mě je ti ptákovnia to tam dávat. Hlídá ti to elektronika, která sice není neomylná, ale myslím jsi že v 99% si ten tlak oleje dokáže auto kontrolovat samo. Jakmile začne hlásit nízký tlak oleje je to potřeba řešit okamžitě a ne se spolíhat na to že to se samo nějako srovná a jezdit s tím. Hned je potřeba proměřit kolik tlačí čerpadlo a prověřit jestli to není někde zacpaný. To je asi tak muj názor k externím budíkum....
no však jasně :-) já jen reagoval na to, že i tam to jde vidět, že se něco děje :mrgreen:
The World Is Mine ⎝⏠⏝⏠⎠
http://www.StreetRiders.cz

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Motor 1.8T jak často čistit sítko olejového čerpadla

Příspěvek od Marshall007 »

ja som zasa velmi premyslal nad budikom tlaku oleja, ale neviem ake si vybrat, a kam ho potom zapojit :( ci je to elektricke alebo mechanicke, a bude treba tahat daku hadicku do interieru a podobne...
Ak by mal dakto osobnu skusenost a poradil mi bol by som velmi rad. Dakujem.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“