rada pri vymene silentbloku

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
MartinMX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.09.2009 10:38

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od MartinMX »

Ahoj panové,

Dnes jsem vlezl pod auto a take mě vyměna čeká. Jak jste to sundali z toho ramene? Odšrouboval jsem ty tři šrouby, zkoušel jsem to gumovou palicí vytlouct a nic. Zitra celé rameno vyndám a chtěl bych to vyměnit. Je na to nejaý fígl?

Díky za radu :wink:

Maunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.07.2008 11:31
Bydliště: Praha 5

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od Maunik »

Zdravím tě,takže není to nic těžkého,kdybych to věděl,udělám si to sám :P
Silentbloky stály tuším od Febi 1tis ty velké a ty válečky 300kč + geometrie :wink: ,ta mě stála u známého 500kč...

Maunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.07.2008 11:31
Bydliště: Praha 5

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od Maunik »

Joo a když se vyndavá celé to rameno kvůli těm válečkům,které se musí nalisovat,tak jsme museli malinko spustit celou nápravnici,protože nešek vyndat ten sroub,co to drží,vadila mi tam skřím DSG,ale možná u manuálu to vadit nebude !!!

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od libero1071 »

MartinMX píše:Ahoj panové,

Dnes jsem vlezl pod auto a take mě vyměna čeká. Jak jste to sundali z toho ramene? Odšrouboval jsem ty tři šrouby, zkoušel jsem to gumovou palicí vytlouct a nic. Zitra celé rameno vyndám a chtěl bych to vyměnit. Je na to nejaý fígl?

Díky za radu :wink:
najlepšie to je ako si písal..vyhodiť celé rameno von,uchyť to do zveráku a toč s tým striedavo vlavo vpravo a ťahaj k sebe
nový silenblok si vnútri namaž nejakým mazadlom a môžeš aj koniec toho ramena čo tam ide..
potom ho tam jednoducho rukou natlač až nadoraz..

MartinMX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.09.2009 10:38

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od MartinMX »

Tak už mám více jak týden výměnu za sebou a vše v naprostém pořádku. Vrzání na příčných prahách a vyvýšených přechodek takřka od té doby co jsem to vyměnil neznám. Výměna u nás před barákem, na heveru co je v kufru :D...silentbloky jdou sundat v pohodě,když je venku celé rameno, nasazení nových je o tom jen namazat a nasunout na rameno zpět... jak jsem se toho bál, tak to bylo za 2hodinky hotové z obou stran.. nejsložitější je na tom nandat dekl pod motorem :D .. výměnu zvládne každý sám

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od baxxter222 »

ano v pohode aj u mna ramena dole cca. 20min. roboty ale na zdvihaku.
silenbloky FEBI.
ale jedna vec.museli ste robit tu geometriu.?podotykam slovo museli?alebo je to individual?
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od libero1071 »

baxxter222 píše:ano v pohode aj u mna ramena dole cca. 20min. roboty ale na zdvihaku.
silenbloky FEBI.
ale jedna vec.museli ste robit tu geometriu.?podotykam slovo museli?alebo je to individual?
ja ju robím vždy po takejto oprave,lebo ako si si všimol,tak jedna diera má väčší otvor...
tou sa dá nastavovať záklon kolesa,takže ak si si to poriadne neoznačil budeš riskovať zodratie pneumatík,alebo horšie jazdné vlastnosti...

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od Pavelkot »

zítra se pustím do výměny, jde ten malý vyrazit lehce nebo s tím je problém ? Rameno je hliníkový nebo slitina, tak aby se nezku.vilo :roll:

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od baxxter222 »

no teraz neviem ktory chces menit ci ten na zadnej strane ten vacsi alebo ten mensi v predu.
ja som musel dat cele rameno dole a potom to uz islo v poho.skusal som to aj na aute ale to neslo.
podotykam ze ja som menil ten ktory je nafoteny na prvej strane cize ten zadny.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od Pavelkot »

baxxter222 píše:no teraz neviem ktory chces menit ci ten na zadnej strane ten vacsi alebo ten mensi v predu.
ja som musel dat cele rameno dole a potom to uz islo v poho.skusal som to aj na aute ale to neslo.
podotykam ze ja som menil ten ktory je nafoteny na prvej strane cize ten zadny.

chci vyměnit rovnou oba, tázal jsem se na ten malý přední. No za chvíli to zjistím :wink:

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od libero1071 »

ak chceš menit ten predný čo má tvar válčeka,tak ten na aute nevymeníš :!: :!:
musí sa vylisovať a nalisovať...
výmena toho zadného silenbloku je oproti tomuto lízanie medu :roll:

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od Pavelkot »

Hoši, hotovo :)
Musím říct, že zmizely všechny zvuky a pazvuky a vůbec veškerá hlučnost nápravy. A to jsem měl podezření na nějaký čep nebo tyčky stabilizátoru. Nevěřil bych co to všechno dokáže :) Úplně jiný komfort jízdy :)
Jo, ty přední se možná ani měnit nemusí, zdály se mi v naprostém pořádku, ale stejnak jsem je vyměnil, když už byly koupený :idea:

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od Benetty »

Když vyndám rameno, nemůže vypadnout poloosa nebo tak něco. Mám všechny 4 ks v háji a také se chystám na výměnu. Včera jsem zjistil, že už mám lehce chycené pneu a silentbloky jsou potrhané a vymačkané

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od Pavelkot »

Tak poloosa z vnitřního kloubu vyjet jistě může, musíš si to ohlídat :)

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: rada pri vymene silentbloku

Příspěvek od Benetty »

Pavelkot píše:Tak poloosa z vnitřního kloubu vyjet jistě může, musíš si to ohlídat :)
Ok, díky za info. Ještě kterou značku doporučujete? Origo, Febi, Delphi, Smoog?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“