Jaky Olej?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Calibra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2010 17:40
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Jaky Olej?

Příspěvek od Calibra »

Caute lidičky chtěl jsem se zeptat jaky ma byt od vyroby olej v passatovi b5 2.8 V6 4mottion 2000rvyroby 4x4.Chystam se menit olej ale je tam 10w40 myslím si ze predchozí majitle chtel na oleji usetrit protoze otec ma audi a6 se stejnym motorem akorat nizssí kubaturu a ma predepsany 5w40plnou syntetiku.TAky sem se chtel zeptat nevím jak je to mozne a kde se to ztrací ale zere mi to asi cca 1litr oleje na 5tis km nevíte kde se to muze ztrácet? z vyfuku zadny bíly dym nejde mate nejake tipy kde by to mohlo unikat? na vozovce taky nic neni. predchozí majitel cosi mumlal o tom ze kdysi byla praskla nejaka hadicka ale uz tu bouzel neni je v USA tak sem se chtel zeptat jetsli nema pašík nejake specificke mista kde by to mohlo unikat(nejake slabe místa) Díky moc za rady

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Jaky Olej?

Příspěvek od čerf »

zdarec. mam ten samej motor už ve druhýmm autě. nechal bych tam tu polosyntetyku 10w40, mam ji tam taky a v pohodě, pokud jde o ten úbytek oleje, tak tě asi zklamu, ale je to jeden z neduhů těchhle motorů, prostě olej berou. mě cca litr na 8000 a to mam najeto necelejch 150000km. ale vyplatí se při výměně nalejt ještě přípravek na snížení spotřeby oleje. taky ho používám a spotřeba oleje mi klesla na cca půl litru na 10000. hold tenhle motor má 30 ventylů a při hlavně studeným startu nějaký ten olej kolem gufírek proleze do spalovacího prostoru.

Calibra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2010 17:40
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky Olej?

Příspěvek od Calibra »

Ale že se to neprojevuje kouřivostí z vyfuku..... Ja se koukal a podle norem tam ma byt 5w40 z tehle stranek http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web. ... ser_d.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten aditiv co se dava do tehle motoru bude urcite neco na zpusob motor doctor na molekulove bazi (zahuštění oleje) asi tam dam shell helix hx7 5w40 ale mam obavy aby to nezaclo zrát ete více kdyz je řidší

mikelight
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 10.08.2010 17:18

Re: Jaky Olej?

Příspěvek od mikelight »

Hosi, litr oleje na 5 tis., pripadne 8 tis. je na takovej motor naprosto v pohode a vubec bych to neresil.
Co se tyce oleje, tak je uplne jedno, jestli je to 10W cosi nebo cosi W-40, hlavne to musi splnovat normy pozadovane vyrobcem na dany typ motoru. Coz bude nejspis VW 502 00 nebo 503 00, podle toho jestli chces jezdit long-life, nebo ne.

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky Olej?

Příspěvek od sss601 »

tak 2.8 je vic druhu hlavne u audi napr AQD ACK APR a novejsi AMX atd do nekterych se daval 10w40 a do novejsich 5w30 vse zalezi zda mas long system nebo pevny interval vymeny pokud mas servisni knizku mel by jsi tam mit QG1 QG0/2 a hlavne se podivej na motor budes tam mit specifikaci oleje a toho se drz..kdyby jsi tam mel tu 10w40 tak bud rad olej je levnejsi a olej byl menen po 15tkm ne jak u longu po 30..a ta spotreba oleje je v pohode ;-)

Calibra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2010 17:40
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky Olej?

Příspěvek od Calibra »

Tak olej tam je specifikace 501-505 takže jsem tam nechal 10w40 a interval po 15tkm koupil jsem tam hrnec od kastrolu at to poradne maže :-) a s tou spotrebou oleje ste me uklidnily:-)

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Jaky Olej?

Příspěvek od Marshall007 »

boli tu spomenute aj aditiva do oleja proti miznutiu. Odporucate ich, alebo radsej len dolievat viac oleja a castejsie?
Lebo mne tiez mizne olej na 1.8T cca 1l na 3000km a mam take priznaky ako sa tu pisali, ziadny dym z vyfuku, ziadne mlacky, ziadne kvapky na vozovke...
oleje som uz preskusal (5W-40, 10W-40, 15W-60,...ale ani pri jednom to neprestalo) Teraz chcem dat Mobil1 10W-40. Aj ked to vyrobca nedoporucuje (tusim iba do 5W-40), a + som rozmyslal nad aditivom...

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Jaky Olej?

Příspěvek od čerf »

tak longlife od castrolu mam taky za sebou a nikomu ho nedoporučuju, zaprve to toho oleje žere víc a zadruhý ten olej už po 15000 nevyhovuje motoru, nemá už takovou vyskozitu. a ani výrobce ho nedoporučuje používat u motorů s více jak 100000 km. nehledě na cenu a tak. nemam to ze svý hlavy, ale našli jsme to asi před 2 lety s kámošem na německých stránkách. tam testovali longlife a neuspěl ani náhodou. liju tam už 6 let 10w40, jezdim polovinu km s podvalem a nemam problém.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“