Snímač příčného zrychlení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

lukibrodeur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 02.09.2010 22:35
Bydliště: Moravská Třebová

Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od lukibrodeur »

Zdravím
Tak se mi zase na mazlikovi něco vykurvilo. Tentokrát je to snímač příčného zrychlení. Jde o to,že mi podle své nálady auto po nastartování nechalo svítit nebo zhaslo kontrolku ESP(s ASR).Před chvílí jsem to měl na diagnostice a mechanik to prej v životě neviděl.Dál tam bylo napsaný,že chyba je v proudovém obvodě.

Takže jen nějakej kabel se rozpojil,nebo se s ním něco stalo?už se to někomu z vás stalo?jak je náročná oprava?kolik to zhruba bude stát?Když nejde tohle,tak mi nejde i ESP,nebo jenom ASR-to nejde určitě,poznal jsem to při prudším rozjezdu

Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od budback »

napiš přesně číslo chyby bude to daleko lepší než to tak nějak popisovat...

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od DworiBak »

snímač příčného zrychlení klasika propájet nobo nevej

Uživatelský avatar
vw.Tom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 13.12.2008 21:47
Bydliště: Šluknovsko

ESP Prosím o radu???

Příspěvek od vw.Tom »

Hoj všem,občas se mi na mé boře rozvítí ESP.Napíchl jsem to na vag a píše mi to, že mám vadný snímač příčného zrychlení.
Ale nevím kde ho mám hledat a ani jak vypadá.Poradí mi někdo kde ho mám hledat a jak vypadá.
Za odpověď předem moc děkuju.

_________________

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP Prosím o radu???

Příspěvek od tornado1 »

na sloupku řízení pod volantem..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
vw.Tom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 13.12.2008 21:47
Bydliště: Šluknovsko

Re: ESP Prosím o radu???

Příspěvek od vw.Tom »

OK.Dík moc za radu a neví někdo kolik stojí nové?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od tornado1 »

cenu přesně nevím, ale číslo dílu je 1j0907655a
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od bumpkin »

Většinou jde v pohodě opravit.

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od Watty »

Já ho prolrtoval a stejně se mi kontrolka
občas rozsvítí, hlavně když je vlhko.
Brzdovej spínač je novej, pojistky na baterce ok :(
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Vi'tek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.10.2008 11:29

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od Vi'tek »

Já ho opravil - postup v příloze.
S nastavením pomohl kanki.

Nastavení po operaci čidla zde:
Převzato z fora dieselpower autor orator

Nastavit:ŘJ.ELEKTRONIKA BRZD 03,LOGIN 40168,ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ zadat skupinu 063-START,kontrolka ABS bliká,řj načte hodnoty nulového stavu a uloží je. To je vše,pokud je čidlo vadné tak základní nastavení nelze provést. Hodnota čidla v klidovém stavu na rovině mám mít kolem +-2.5 m/s2


Pokud budete pracovat pečlivě, tak při nastavování budou odchylky minimální.
Dostal jsem se pod 0,2 m/s2 :smoke:
Přílohy
Tady je - pod volantem na sloupku hned to první (VW Bora 2001 AJM)
Tady je - pod volantem na sloupku hned to první (VW Bora 2001 AJM)
Opatrně odškrabujeme zalévací hmotu až se dostaneme k plošnému spoji a součástkám.<br />Ze začátku to jde ztuha. Začněte v rohu jehlou až se hmota naruší jde to i nehtem což doporučuji - nehet nepoškodí součástky.
Opatrně odškrabujeme zalévací hmotu až se dostaneme k plošnému spoji a součástkám.
Ze začátku to jde ztuha. Začněte v rohu jehlou až se hmota naruší jde to i nehtem což doporučuji - nehet nepoškodí součástky.
Až odškábete všechnu hmotu a uvidíte celý plošný spoj, odsajte cín ze tří direk kam vedou dráty konektoru.<br />Pak páčením malým šroubovákem  nebo ohnutým hřebíkem vydloubněte plošný spoj ven. <br />Nelekněte se, chrupne to jak se integrovaný obvod úplně urve od pájených plošek - to chceme! <br />Integrovaný obvod zůstane přilepený v zalévací hmotě. OZNAČTE si integrovaný obvod abyste věděli jak byl na destičce připájený.<br />Pak ho šroubovákem vydloubněte taky ven.<br />Zbytky zalévací hmoty z krabičky čidla neodstraňujte!
Až odškábete všechnu hmotu a uvidíte celý plošný spoj, odsajte cín ze tří direk kam vedou dráty konektoru.
Pak páčením malým šroubovákem nebo ohnutým hřebíkem vydloubněte plošný spoj ven.
Nelekněte se, chrupne to jak se integrovaný obvod úplně urve od pájených plošek - to chceme!
Integrovaný obvod zůstane přilepený v zalévací hmotě. OZNAČTE si integrovaný obvod abyste věděli jak byl na destičce připájený.
Pak ho šroubovákem vydloubněte taky ven.
Zbytky zalévací hmoty z krabičky čidla neodstraňujte!
Destičku a integrovaný obvod očistěte a připájejte ho zpět tak jak má být. Dejte pozor aby byl připájen pokud možno rovně :-)<br />Destičku usaďte na původní místo. Pokud vadí zbytky zalévací hmoty v krabičce, odstraňte jen ty které opravdu překážejí. <br />Ponechte tam ty které vám pomohou zajistit správnou polohu plošného spoje tak jak byl umístěn původně.
Destičku a integrovaný obvod očistěte a připájejte ho zpět tak jak má být. Dejte pozor aby byl připájen pokud možno rovně :-)
Destičku usaďte na původní místo. Pokud vadí zbytky zalévací hmoty v krabičce, odstraňte jen ty které opravdu překážejí.
Ponechte tam ty které vám pomohou zajistit správnou polohu plošného spoje tak jak byl umístěn původně.
Vložte destičku zpět, připájejte drátky konektoru do plošného spoje.<br />Zalejte silikonem (normálním co se používá na tmelení koupelen) Nepoužívejte tvrdé zalévací hmoty. Viděli jste sami jak to šlo ztuha kuchat.
Vložte destičku zpět, připájejte drátky konektoru do plošného spoje.
Zalejte silikonem (normálním co se používá na tmelení koupelen) Nepoužívejte tvrdé zalévací hmoty. Viděli jste sami jak to šlo ztuha kuchat.

Bazzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.04.2012 20:06

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od Bazzy »

http://www.passatplus.de/sonstiges/vw_g ... /index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Bazzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.04.2012 20:06

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od Bazzy »

A jak dlouho tento bastling vydrží?? Nemyslím to špatně, zítra to totiž jdu udělat na svém golfáči(1.6 16V) který nejdříve problkával kontrolku ESP až zůstala časem svítit pořád a nakonec manželce za jízdy (prozatím jen jednou) v cca 70km/h omezil na chvíli výkon motoru - začal ubírat plyn jako při hrabání na sněhu - bylo to ale teď na jaře na suchu bez protočení kol. závada na VAG 01423 - snímač příčného zrychlení G-200 - elektrická závada v proudovém okruhu. Pic draci

HonzaT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 20.11.2008 22:05

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od HonzaT »

Dělal jsem to před třemi roky,ani jsem to nezaléval žádným silikonem,kdyby bylo potřeba to udělat znova. Žádné nastavení jsem taky nedělal. Funguje to bez problémů,i v zimě se ESP chová tak,jak má.

Uživatelský avatar
ajeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od ajeto »

Zdravím pánové. Může někdo prosím poradit.Na Boře svítí kontrolka ESP, kontrolou na VAGU hlásí chybu 1423 tato nejde vymazat, dále hlásilo chybu 778 tato šla vymazat. Ve VISU jsem zjistil příčinu chyby 1423 - přerušené vedení nebo zkrat na plus kostru. Můžete poradit na co se nejdříve zaměřit než rozeberu půl auta? Dale, nevíte jaké by měly být správné hodnoty naměřeny na skupině 005 a 004 což je další postup k odstranění závady. Díky za všechny objektivní rady.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač příčného zrychlení

Příspěvek od tornado1 »

ja jsi přišel na to že je to vedení??? může to být i vadné čidlo!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“