Teče olej 1.6 SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od raduzzz »

diky díky kámo to sem potřeboval :) to vypadá že se musí rozhodit kolečka a vidličky nebo se pletu :?:
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od falko1983 »

Tak koukám ta opravná sada u VW stojí asi kraj od kraje jiný peníze (možná na 16V je dražší) u nás na severu mě řekli 4000,- za šrouby,proto sem si nechal udělat raději šrouby na zakázku což mě vyšlo daleko laciněji.Jinak osobně bych se do puleni převodovky sám nepouštěl a svěřil to raději někomu kdo tomu rozumý.
Jinak převodovka vipadá stejně jak u 16V
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od Sparks »

raduzzz píše:diky díky kámo to sem potřeboval :) to vypadá že se musí rozhodit kolečka a vidličky nebo se pletu :?:
jo jo všechno musí dolu :?

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od raduzzz »

převodovku máme rozhozenou do posledního kolečka, dneska by se měla zavařit. Sháním ale ty šrouby, kua nechcu dávat 2200 za tu sadu ve škodavágenu, zkouším různě šroubkárny, senal jsem s klasickou hlavou nebo imbus, ale hlava šroubu je dost velká, tzn. musel bych to poupravit. Sháním dál...
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od Sparks »

No parada, jeste si mohl udelat poradny fotky 8)

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od raduzzz »

tak nakonec jsem nucen kupit tu origo sadu cena 1700Kč. Nefotil jsem to, neměl jsem ani chuť, navíc ruky od oleja. se složením nám helfne jeden převodovkář, bo chcu aby to bylo napoprvé funkční. Chtěli sme si poznačit polohu hřídele vůči ozubenýmu talířu diferáku, jenže ti kokoti tam dali ložiska, h***o sme se někde dostali. Tak snad diferák nebude hučet...
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od raduzzz »

Zavařeno a věnec vyřešen - jaksme to odvrtávali tak dva další nýty už byly načatý, v nejbližší době by asi ustřelily taky :roll: su rád že se to nedostalo mezi kolečka, to by pak bylo na výměnu špajzky...
Přílohy
SL744867.jpg
SL744879.jpg
SL744881.jpg
SL744884.jpg
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od raduzzz »

hoši převodovku už mám na místě, jenže se vyskytuje jeden problém - vypadává jednička i když fofrklacek držím tak mě to kopne do ruky a vyskočí to a už to skrčí. Nevím co s tím...
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od Sparks »

Vetsinou to delaj vylamany zuby, ale u tebe je to asi neco jinyho, kdyz si to mel rozebrany, vyzkousej odpojit tahla od prevodovky a zarad ji rucne aby si vyloucil vule na tahlech a spatny dorazeni jednicky, nic jinyho me nenapada :roll:

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od raduzzz »

tyč jsem měl odpojenou, když zařadím ručně a začnu hýbat autem dozadu/dopředu tak ta jednička přeskakuje prostě jakoby tam nezapadla. Když se chcu rozjet, tak držím jedničku, pouštím pomály spojku bez plynu, pak v určité poloze to cvakne škubne a potom už nevypadne a to možu třeba ohulit a už nevyskočí, jak zas vypne spojka tak postup musím zopakovat...
Ty převody dělal jeden borec, tak nevím jestli tam něco zapomněl dat...kua :roll:
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od falko1983 »

Ahoj vyřešil jsi tu vypadávající jedničku?
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od raduzzz »

čau no zatím ne, auto muselo dojet na geometriu, tak sem nic nerozdělával, ten borec říkal, že mu nic z převodovky nezbylo. Nevím hoši nevím co s tím, jako jestli to zas rozpůlit, nevím co može být blbě...už ani nevím kam jít na rady, byli sme za starším chlápkem co děla oktávky a říkal že je to blbost aby bylo něco přehozenýho :roll: fakt su v knedli :(
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od raduzzz »

Aktuální stav je taková, že leoš už je zase na pražcoch a rychlostka venku. Ten ogar co to kuchal, to bere jako reklamaci, takže to znovu bude muset rozdělat, mno nezávidím mu to.
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od xerxes »

raduzzz píše:Aktuální stav je taková, že leoš už je zase na pražcoch a rychlostka venku. Ten ogar co to kuchal, to bere jako reklamaci, takže to znovu bude muset rozdělat, mno nezávidím mu to.
A to se vyplatí :mrgreen: takymu to nezávidim :(

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Teče olej 1.6 SR

Příspěvek od raduzzz »

Tak převodovku děda odvezl, že je domluvenej na půl osmé a v deset už mi volal, že už to je, prej to rozdělal a nějaká pružina že byla unavená, jináč tam prej nic nebylo, řadí to. Mám radost :) PO víkendu to namontím a snad už to bude OK :)

EDIT: opět velké zklamání, převodovka chrčí i na neutrál a teď projistotu nejde vůbec zařadit dvojka, jednička jde krásně. Už je to nějak moc :roll: :(
Pásovec 81 kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“