renovace a leštění světlometů

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Teea »

OK diky za info. Aspon vim ze se nema cenu s tim drbat.
Jake si nakonec koupil ?
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od dvml »

No zašel jsem u nás do mototechny a řekl,že chci repliky se zárukou:Dodali světla s označením DJ.Zatím to funguje a hlavně svítí.Stály 1000,-/ks
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od Adham »

kelly01 píše:Ovšem pokud nedáte na vyleštěný světla čirou folii, např. Bruxafol tak to budete za chvíli dělat znova, bo vždycky strhnete tu povrchovou vrstvu z výroby, jinak je dobrý, to tak po 2 letech sundat a nalepit novou, půl metru vám vystačí tedy tak na 5 let :mrgreen:
A nebo místo čiré fólie světla po vyleštění navoskovat kvalitním voskem :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
aikon1_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 17.06.2009 08:33

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od aikon1_1 »

Tak zřejmě poslední pěkný víkend a leštící pasta od Carexu se usmívala na poličce :-) Vzhledem k tomu, že jsem světla neměl bůh ví jak poškozené, tak jsem začal u 1500 stovky smirku, pak 2000 a nakonec leštící pasta - výsledek špičkový! Takže i já přispívám k názorům, že za 300 kila máte "téměř" nová světla ze starých, zašlých světlometů...

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od dvml »

Když už světlomet zestárne uvnitř,nepomůže nic jiného,než ho vyměnit!
aikon1_1 píše:Tak zřejmě poslední pěkný víkend a leštící pasta od Carexu se usmívala na poličce :-) Vzhledem k tomu, že jsem světla neměl bůh ví jak poškozené, tak jsem začal u 1500 stovky smirku, pak 2000 a nakonec leštící pasta - výsledek špičkový! Takže i já přispívám k názorům, že za 300 kila máte "téměř" nová světla ze starých, zašlých světlometů...
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
aikon1_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 17.06.2009 08:33

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od aikon1_1 »

dvml píše:Když už světlomet zestárne uvnitř,nepomůže nic jiného,než ho vyměnit!
aikon1_1 píše:Tak zřejmě poslední pěkný víkend a leštící pasta od Carexu se usmívala na poličce :-) Vzhledem k tomu, že jsem světla neměl bůh ví jak poškozené, tak jsem začal u 1500 stovky smirku, pak 2000 a nakonec leštící pasta - výsledek špičkový! Takže i já přispívám k názorům, že za 300 kila máte "téměř" nová světla ze starých, zašlých světlometů...

Souhlas, tvůj ukazatel počtu km na budíku ještě neslavím, takže naštěstí světlomety byly "poškozeny" jen na povrchu a tímpádem to opodstatnění mělo a efekt splněn :-)

Uživatelský avatar
petersonix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 13.01.2009 11:54
Bydliště: Pce / Pha

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od petersonix »

Čao pánové :kap: , kdo jste to leštil tou sadou Carex z http://www.autolesk.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , mají tam dvě, jednu normální a pak VELKÁ SADA...
taky už ty světla musím vyleštit ale zase nepotřebuju-to je záměr tý otázky :lol: mít polovinu (nebo hodně) nespotřebovanýho zbytku v garáži..
Bude mi stačit na přední světla ta normál nebo mám koupit tu VELKOU sadu ? :) :roll:

Dík :wink:

Uživatelský avatar
aikon1_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 17.06.2009 08:33

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od aikon1_1 »

petersonix píše:Čao pánové :kap: , kdo jste to leštil tou sadou Carex z http://www.autolesk.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , mají tam dvě, jednu normální a pak VELKÁ SADA...
taky už ty světla musím vyleštit ale zase nepotřebuju-to je záměr tý otázky :lol: mít polovinu (nebo hodně) nespotřebovanýho zbytku v garáži..
Bude mi stačit na přední světla ta normál nebo mám koupit tu VELKOU sadu ? :) :roll:

Dík :wink:
Bohatě ti bude stačit ta malá... Já to udělal a ještě jsem rozleštil strécovi Fabku - při té malé sadě :-)

Uživatelský avatar
rooti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 16.07.2009 23:38
Bydliště: matička stověžatá

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od rooti »

zdravím pánové. Chtěl jsem se taky přidat s dotazem. Již mám dvě sady světel ve sklepě. A ty co jsem si koupil před rokem a půl již začínají matnout. A to byli nové. Zdá se normální, že již po 1,5 roce světla začínají matnout a mají oprýskaný (částečně) krycí lak?
Na silnici tlačí zpocený muž z posledních sil auto, žena za volantem se ho ptá: "Už můžu povolit tu ruční brzdu?"

Uživatelský avatar
petersonix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 13.01.2009 11:54
Bydliště: Pce / Pha

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od petersonix »

aikon1_1 píše:
petersonix píše:Čao pánové :kap: , kdo jste to leštil tou sadou Carex z http://www.autolesk.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , mají tam dvě, jednu normální a pak VELKÁ SADA...
taky už ty světla musím vyleštit ale zase nepotřebuju-to je záměr tý otázky :lol: mít polovinu (nebo hodně) nespotřebovanýho zbytku v garáži..
Bude mi stačit na přední světla ta normál nebo mám koupit tu VELKOU sadu ? :) :roll:

Dík :wink:
Bohatě ti bude stačit ta malá... Já to udělal a ještě jsem rozleštil strécovi Fabku - při té malé sadě :-)

Díky, objednáno.. tak jsem teda zvědavej :D :wink:

Uživatelský avatar
aikon1_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 17.06.2009 08:33

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od aikon1_1 »

petersonix píše:
aikon1_1 píše: Bohatě ti bude stačit ta malá... Já to udělal a ještě jsem rozleštil strécovi Fabku - při té malé sadě :-)

Díky, objednáno.. tak jsem teda zvědavej :D :wink:

Hlavně si dej záležet... Jestli ty světla nemáš moc zašlé - stačí když začneš na 1500, pak 2000 - sada 2000ku obsahuje 2x, a pak leštící pasta... Začít jen 2000kou je málo - chtěl jsem odfláknout jedno světlo, neboť jsem si říkal, že to postačí, ale nestačilo, takže bych řekl, že 1500 je minimum... Pak dej vědět, jak to šlo... Ale dle mého budeš nadšený :-)

Uživatelský avatar
petersonix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 13.01.2009 11:54
Bydliště: Pce / Pha

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od petersonix »

aikon1_1 píše:
petersonix píše:
Díky, objednáno.. tak jsem teda zvědavej :D :wink:

Hlavně si dej záležet... Jestli ty světla nemáš moc zašlé - stačí když začneš na 1500, pak 2000 - sada 2000ku obsahuje 2x, a pak leštící pasta... Začít jen 2000kou je málo - chtěl jsem odfláknout jedno světlo, neboť jsem si říkal, že to postačí, ale nestačilo, takže bych řekl, že 1500 je minimum... Pak dej vědět, jak to šlo... Ale dle mého budeš nadšený :-)
Když to stihnout doručit do pátku, tak na to o víkendu vlítnu.. a budu muset začít nejspíš tou 6ti stovkou :?: , protože ty světla rv.2/02 původní origo, jsou strašně zašlý, poškrábaný..hnus.. :roll:
i tak se trochu bojím, abych to nezk*rvil ještě víc..
kdyžtak pak nahodím i nějaký fotos :wink:

Uživatelský avatar
petersonix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 13.01.2009 11:54
Bydliště: Pce / Pha

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od petersonix »

Tak hotovo.. :)
Za celé díky autolesk.cz, protože to mají pánové fakt vymakaný :) :!: .
Světla jsem nevyndával, přišlo mi to až zbytečný, přeci jenom už je to auto staršího ročníku, samolepka to jistí :)
Nejdříve 600 a pořádně.., pak když jsem to viděl napadlo mě...tohle nebude dobrý :D, do p**i, ku*va :) , no nic jdu dál podle návodu...u konce smirku 2000 jsem nedoufal, že ,,nějaká´´ pasta tohle vyleští.. a pak se to stalo, když mi má drahá polovička stříkala jarovku musel jsem toho nechat a chvilku se dívat,luxus :) ...
Pak už jen to druhé světlo, fakt paráda a to jsem tomu něvěřil :lol: :wink:

jinak ta kudla v tom světle mi to maličko nadzvedla, protože mi praskla ta jedna packa co ho drží.. :) a ten nedoleštěnej proužek nahoře jsem nedělal, stejně na něm bude zpátky mračitko
Přílohy
detail před.JPG
detail před 2.JPG
detail před 4.JPG
600.JPG
1500.JPG
2000.JPG
výsledek 1.JPG
výsledek 2.JPG
výsledek 3.JPG

Uživatelský avatar
DejvX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South of Bohemia
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od DejvX »

Tak koukam, ze nejsem jedinej kdo ma s B5.5 problem se skrabanci. Vypada to spis jak poleptany nez poskrabany, ale je to hnus. Dneska jsem to zkousel tempem a lestickou....bez efektu.
Ted jsem narazil na tuhle diskuzi a vysledky vypadaji zajimave, tak zkusim objednat malou sadu a uvidim.
:)

brukem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2010 20:42

Re: renovace a leštění světlometů

Příspěvek od brukem »

Všechny zde tady zdravím za CAREX - autolesk.cz
Děkuji, že tady řešíte naše sady a přidáváte své zkušenosti! K renovaci světel ještě doporučuji v případě xenonů vyčistit zevnitř čočku, která bývá zamlžená. Já jsem to u A6/2001 dělal následovně - tři špejle, konec omotat vatou a touto tyčinkou na čištění uší Shreka nasucho po sundání krytu zevnitř tak dlouho šťouchat, až zamlžení úplně zmizí...
Ještě jednou díky, jsem rád, že naše produkty pomáhají!
Přeji hodně šťastných km!!!
CAREX

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“