pomoc BRZDY ---- ZASE PROBLÉÉÉM !!!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od jirkaR »

tohle dělalo manželce na ticu ( já vím je to samozřejmě někde jinde) ale jak píšeš stačili pořádně probrzdit a bylo to pryč pak už to brzdilo pořád nakonec byly v háji hadice

ale je divný že to dělá jeden okruch to musí být někde pod válcem a když to hodíš na hever a roztočíš kola tak jsou zabrdění že s nimi nejde otočit?
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od seabees »

když to hodim na hever a zatočim s kolem,tak otočit někdy jde a někdy stěží,ale jak píšu,otevřu na tom kole odvzdušňovák,upustí se tlak a pak je vše ok

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od jirkaR »

pořád přemýšlím že je někde něco přicpaný tam to pustí zpět ne .Nemůže bý někde skříplá hadice ? Nebo nějaká trubka?
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od seabees »

hadice a trubky mám prolezlý.Taky jsem slyšel že když se při výmeně destiček prověsí třmen na hadici,tim myslim jako že by sis ten třmen měl nějak zajistit aby se nehoupal na brzdový hadičce.No tak když někdo tohle udělá,tak se nějak poškodí ten vnitřek a pouští to brzdovku jenom jednim směrem,ale tohle všechno jsem si posychroval,tak nevim.Jak řikám zkusim ten hl.brzdovej válec a uvidim co dál

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od majkl1 »

To by mu to dělalo jen po zabrždění. On píše, že mu to začne brzdit samo od sebe. To bude dle mě problém hlavního válce nebo ESP/ABS. :thk:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od jirkaR »

ještě se zeptám blbě nejde to abs a ten druhej blázinec vypnout třeba přes pojistku??

a pak to projed
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od seabees »

to nevim jestli to jde nebo nejde vypnout ale myslim že když by to bylo ABS nebo ESP tak mi to bude ukazovat na Vagu a tam taky nic

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od majkl1 »

Omyl. Jednotka nepozná chybné hodnoty. Ta pozná jen když nejsou hodnoty žádné (kostra na plus/minus). :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY

Příspěvek od seabees »

Dneska jsem měl radost,udělalo to za celý den asi jenom dvakrát a slabounce,takže spotřeba jak víno jinak jezdim tu samou trasu za 9 :x

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY ---- VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od seabees »

Tak to byla obštrukce jak prase.Koupil jsem hadice od předních třmenů a opravnou sadu na hl.brzdovej válec.Začal jsem tou horší věcí,brzdovej válec.Vůbec jsem netušil že abych ho vyndal musim vyhodit i posilovač,kvuli šroubu na spojovačce s pedálem odstrojit přístrojovku i pod volantem.A ve finále když jsem dostal posilovač ven,zjistil jsem že z něj teče voda,sundal jsem válec a posilovač se celej vysypal ven.Uvnitř ten plast byl prasklej,uvnitř posilovače se vylomila závlačka a ještě se tam vyloupla taková malá kovová blbůstka.No peklo,Posilovač jsem opravil,přetěsnil,ani to celý nebudu popisovat,protože ani nevim jak ty součástky popsat,ale strávil jsem u toho celou neděli.Hadice šli vyměnit úplně sami,pak jsem to odvzdušnil a ejhle jak to hezky jezdí,nepřibržďuje to samo a taky to h***o žere.Díky všem za rady a modlete se ať se vám to nikdy neposere bo se z toho poserete sami.Čaues

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pomoc BRZDY ---- VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od majkl1 »

Jak si opravil ten posilovač? Mám doma jeden taky a utíká mezi komorama. Když jsem ho rozdělal, tak tam nic krom membrány s průchodkama na šrouby není. Když netěsní, tak už stím nic dle mě dělat nejde. :thk:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: pomoc BRZDY ---- VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od jirkaR »

tak to je super !!!! :wink:
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY ---- VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od seabees »

já tam mám dvoukomorovej posilovač a jestli ti netěsní v těch bočních spojích,mělo by jich být osm dokola,tak ho celej rozeber.No a jsme u toho že nevim jak to popsat :-) Kolem dokola je osm a osm spojů,ten spoj vypadá jako prohnutej plech,fakt nevim jak to líp popsat.Tak ten plech odehni zpátky,sundej celej ten kryt posilovače,bude to vypadat,ta sundaná část,jako velkej trychtíř.Vyčisti to uvnitř,já to vytřel celý hadrem,všude jsem tam měl vodu a bláto.Vytři to i pod tou membránou jestli tam máš nějakej bordel a zase to zaklop tim trychtýřem.Znovu zadělej ty spoje jak to bylo původně a pak si vem černej silikon na lepení autoskel.Celý jsem to tim silikonem objel dokola i ty spoje jsem zamáznul,nechal jsem to zaschnout a pak jsem to celý zazátkoval a pustil do toho cca 2Bary z kompresoru,nikde nic neutíkalo,tak jsem to tipnul že to bude ok a na autě se to jeví taky jako ok.Tak jsem to asi opravil :lol:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: pomoc BRZDY ---- VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od majkl1 »

Hmm, jenže mě to myslím utíkalo nějak kolem těch průchodů pro šrouby uvnitř a tam jsem nevěděl jak to utěsnit. Tak mi to leží ve skříni rozebraný. Taky jsem koukal, že ta guma je potřená nějakou platickou vazelínou či co a ta to asi utěsňuje.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: pomoc BRZDY ---- VYŘEŠENO !!!

Příspěvek od seabees »

vem silikon a pořádně to tam vytmel.Nejdřív si to dobře odmasti a použij na to nějakej kvalitní silikon,třeba ten na skla.Žádnou opravnou sadu na ten posilovač stejně neseženeš tak ti nezbude nic jinýho než to zkusit.Prostě pokus omyl.Ta vazelína tam je aby ty čepy v prachovkách hezky jezdily a nezadíraly se.Když jsem to měl rozebraný tak jsem to pořád mačkal abych se dopídil jak to funguje a ten vnitřek má docela dlouhej chod.Třeba 10cm tak to dostává docela záhul.Na druhou stranu kdo brzdí každej den až na krev?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“