TEMPOMAT: ovládání, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TEMPOMAT: ovládání, poraďte

Příspěvek od abeljozef »

bodyvlk píše:To - midar. Mám Sharana 1 a tempomat jsem si dodělával sám. Sehnal jsem si páčky a připojil ke konektoru u volantu. Poté jsem tempomat aktivoval přes VAG. Ale to není to podstatné, podstatné je to, že tam žádné relátko není. Jsou tam kabely k řídící jednotce motoru, ale k relátku ne. Můžeš tam mít nějaký zkrat. Jenom pro upřesnění tempomat se deaktivuje vypnutím nebo jakýmkoliv dotykem na brzdu či spojku.
Midar ma mechnicky plyn tzn. ma aj mechanicky tempomat. Je to nieco ine ako mas v tvojom aute. Pri 1. generacii je typ tempomatu zavisly od typu motora.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: TEMPOMAT: ovládání, poraďte

Příspěvek od jenda »

u toho Forda bude asi lacinější já jsem ho sice našel, ale cena u VW bude asi 4000 Kč, když máš mechanický plyn tak asi tempomat přes relátko spíná tu vývěvu.
Přílohy
vývěva.JPG
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: TEMPOMAT: ovládání, poraďte

Příspěvek od jenda »

Pokud je mechanický plyn, tempomat vůbec není napojen do ŘJ motoru, má samostatnou jednotku a pneumatické ovládání plynového pedálu, alespoň takhle je to u Golfa který má stejnou vývěvu:
Přílohy
varianta s el. spínači na pedálu brzdy a spojky
varianta s el. spínači na pedálu brzdy a spojky
varianta s ventilky na pedálu brzdy a spojky
varianta s ventilky na pedálu brzdy a spojky
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: TEMPOMAT: ovládání, poraďte

Příspěvek od midar »

bodyvlk:je to presne jak psal abeljosef. Ja mam sice II ale motor je jeste jednickovej. Aspon ma o par koniku vic :D .

jendo:Diky moc, diky Tobe jsem aspon nasel do ceho vseho se jeste montovala tak to jeste zkusim a pokud se nepovede tak koupim novou. Jinak je to presne jak na golfu, vyveva je spojena s plynem, brzdou i spojkou. Vedou do ni tri draty. Zem, + do motorku a + do civky s kotvou. Predpokladam, ze ovlada ventilek protoze v klidovym stavu je vse pruchozi. Jeste jednou dik a snad to do leta stihnu. Ted je to celkem jedno, protoze stejne jezdim jenom mesto.

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: TEMPOMAT: ovládání, poraďte

Příspěvek od midar »

Tak uz tempomatim :D . Ozval se me klubak marky, ze ma vyvevu. Potom jeste upresnil, ze je na Audi. Nechal me ju za slusnej peniz i s konektorem, kterej je jinej. Proto ze jsem nechtel delat nevratny zmeny, udelal jsem redukci z Audi na VW a po minule zkusenoeti dukladne zatesnil vicko vyvevy silikonem. Krome konektoru je vyveva odlisna jen pouzitym materialem. To co ja mel rezavy a rozpadly, tady je z medi. Jinak odpory vinuti a uchyceni jsou stejny. A vcera pri prezouvani jsem shodil podbeh a vse namontil. Dneska rano jsem trochu vyzkousel a vsechno funguje jak ma. Zapnu a plynovej pedal cvici bez me nohy :lol: . Takze diky vsem co jste se me snazili pomoct.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TEMPOMAT: ovládání, poraďte

Příspěvek od abeljozef »

Toz nech dlho sluzi :)

scorpionns
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.05.2010 17:53
Bydliště: Určiceokres Prostějov
Kontaktovat uživatele:

oprava tempomatu

Příspěvek od scorpionns »

Ahoj kamarádi,nedávno jsem koupil Galxy 1.9 TDI r.v.2000.Automěl nějaký všuměl,ale k probolému-nefungoval tempomat a po sundání plastových krytu kolek volantu jsem zjistil,že jsou utrženy oba přívody až u samého těla páček.Sám si na opravu netroufám,našel by se někdo,kdo by byl ochoten přívody napájet?jsem od Prostějova.děkuju za pomoc 8)

olu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 19.07.2010 13:21

Pipanie tempomatu

Příspěvek od olu »

Ahoj.Mám Seat Alhambru (r.2001, 1,9/85kw) a keď zapnem tempomat tak stále pípa (ako keby z palubovky). Inak všetko funguje tak ako má (aspoň myslím), len to pípanie lezie na nervy. Nevie niekto čo by to mohlo byť?

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: Pipanie tempomatu

Příspěvek od Laclosak »

Měl jsi to na Vagu?Pokud to pípá tak asi není něco v pořádku!
Mě tempomat nepípá....
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

olu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 19.07.2010 13:21

Re: Pipanie tempomatu

Příspěvek od olu »

Mal som to na VAGu ale neviem kde mam hladat tempomat. RJ motoru (01) bez zavad. Mam chyby: parkovacie senzory a cidlo pro podelne zrychleni (ABS) ale tie s tym hadam nesuvisia.
Zatial vdaka.

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: Pipanie tempomatu

Příspěvek od Laclosak »

Parkovací asisten s tím asi nemá co dělat.....ale troufám si tvrdit ,že čidlo ABS podélného zrychlení by s tím mohlo mít co do činění.....hoď to do jiného topicu a tam to budem řešit....
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TEMPOMAT: ovládání, poraďte

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Mě tempomat bohužel zatím nefachčí. Nevíte, který je to relátko, co to má na starosti? Nic mi necvaká. Uvítám i další postup, jak hledat. Diagnostika neukazovala žádnou chybu.
Dík
MAKO

olu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 19.07.2010 13:21

Re: Pipanie tempomatu

Příspěvek od olu »

Laclosak píše:Parkovací asisten s tím asi nemá co dělat.....ale troufám si tvrdit ,že čidlo ABS podélného zrychlení by s tím mohlo mít co do činění.....hoď to do jiného topicu a tam to budem řešit....
To ABS mi vyhadzuje chybu len občas, ako keby bol vadný kontakt. Tempomat pípa aj keď je ABS v poriadku.

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: ovládání, poraďte

Příspěvek od HONEY »

Mám prosbu o radu. Nevíte někdo jestli jde na II sharanu vyměnit páčka tempomatu s tlačítkem za novější páčku s kolíbkou ???? Mam ji vadnou, a když už novou tak lepší. Díky :D :D :D

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: ovládání, poraďte

Příspěvek od patper »

Ano jde, jsou stejne :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“