Cukání 1.8T

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
jindrazamek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Cukání 1.8T

Příspěvek od jindrazamek »

Neví někdo čím může být způsobeno cukání u auta při plném a rychlém zatížení motoru? Když jedu normálně, problém není ale jakmile to chci okouřit ve třech až čtyřech tisících ot. auto začne cukat a nejede. Po překročení krizových otáček- zhruba tak o 500 se auto zase rozletí. Už nevím čím to je. Na počítači je chyba lambdy, která je ovšem v pořádku, váha vzduchu taky, hadice jsou kontrolovaný dvakrát... Je to motor 1.8 T, má najeto 105tis. Díky

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Vycisti skrtici klapku .....

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Příspěvek od peppa »

ghostrider píše:Vycisti skrtici klapku .....
jsi si jistej?? :wink:

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Chyba může být jenom v ukostření lambdy a proto někdy vypadává a háže to chybu. Teoreticky to může být třeba palivový čerpadlo, zapalovací cívka, kabely ke svíčkám nebo svíčky. Nejdřív bych zkusil vyčistit tu škrtící klapku, za to nic nedáš. Pokud se dlouho neměnily svíčky a kabely, tak bych je vyměnil. Ten zbytek už se hodně blbě zjišťuje, když to VAG nehlásí...

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

peppa píše:
ghostrider píše:Vycisti skrtici klapku .....
jsi si jistej?? :wink:
Na 90% jo :lol:

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Příspěvek od peppa »

Mr. Death píše:Chyba může být jenom v ukostření lambdy a proto někdy vypadává a háže to chybu. Teoreticky to může být třeba palivový čerpadlo, zapalovací cívka, kabely ke svíčkám nebo svíčky. Nejdřív bych zkusil vyčistit tu škrtící klapku, za to nic nedáš. Pokud se dlouho neměnily svíčky a kabely, tak bych je vyměnil. Ten zbytek už se hodně blbě zjišťuje, když to VAG nehlásí...

děla mi přesně to samé,, 18 turbo nema kabely,,, ta ma cívku přece hned na svíčce,,,, mam nové svíčky novou vahu,,,

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Příspěvek od peppa »

ghostrider píše:
peppa píše: jsi si jistej?? :wink:
Na 90% jo :lol:
dam na tebe a zítra jí vyčistím ale moc tomu něřím,když je zasrana tak špatně držy volnobeh to je jasny, ale že mezi 3 až 4 ticíci cuka,, nevím nevím:)

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: Cukání 1.8T

Příspěvek od peppa »

jindrazamek píše:Neví někdo čím může být způsobeno cukání u auta při plném a rychlém zatížení motoru? Když jedu normálně, problém není ale jakmile to chci okouřit ve třech až čtyřech tisících ot. auto začne cukat a nejede. Po překročení krizových otáček- zhruba tak o 500 se auto zase rozletí. Už nevím čím to je. Na počítači je chyba lambdy, která je ovšem v pořádku, váha vzduchu taky, hadice jsou kontrolovaný dvakrát... Je to motor 1.8 T, má najeto 105tis. Díky

neděla ti to jen když maš tem motor opravdu hodně ohřaty?? pač mě to děla,, když je pod 90stupnů tak mi to neděla,,,,,, myslím si že jsem špatně zvolil svíčky a ty to nezvladaj, pač mam načipovano,,, :wink:

Uživatelský avatar
jindrazamek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jindrazamek »

Svíčky jsem dal nový a je to stejný. Klapku jsem přez VAG nastavoval, tak ji můžu zkusit vyčistit. Jinak studený to necuká ale po lehkým zahřátí už jo.

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Příspěvek od peppa »

jindrazamek píše:Svíčky jsem dal nový a je to stejný. Klapku jsem přez VAG nastavoval, tak ji můžu zkusit vyčistit. Jinak studený to necuká ale po lehkým zahřátí už jo.
tak to jsem na tom na stejno,,, a svíčky jsi dal jaky?? myslím cenovou relaci

Uživatelský avatar
jindrazamek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jindrazamek »

peppa píše:
jindrazamek píše:Svíčky jsem dal nový a je to stejný. Klapku jsem přez VAG nastavoval, tak ji můžu zkusit vyčistit. Jinak studený to necuká ale po lehkým zahřátí už jo.
tak to jsem na tom na stejno,,, a svíčky jsi dal jaky?? myslím cenovou relaci
Platinový cena za jednu 570Kč, lepší už snad nejsou.
Zkoušel jsi tu klapku?

Uživatelský avatar
MadJackob
Pilot
Pilot
Příspěvky: 717
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlowá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MadJackob »

mně to pánové dělalo---při načerpání nějakého zajeb...ho naturalu 95 z shellky

Uživatelský avatar
MadJackob
Pilot
Pilot
Příspěvky: 717
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlowá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MadJackob »

ale taky jsem asi plácl blbost---ale po natankování new benzínu bylo vše ok

Uživatelský avatar
jindrazamek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jindrazamek »

MadJackob píše:ale taky jsem asi plácl blbost---ale po natankování new benzínu bylo vše ok
Na to jsem to taky sváděl než jsem projel další 4 nádrže. Tím to asi neni a nebo jo ale tobe se ten problém odstranil sám, kdežto nám ne. Může být zasraný vstřik nebo co já vim.

Uživatelský avatar
MadJackob
Pilot
Pilot
Příspěvky: 717
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlowá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MadJackob »

hmm...tak to už newím--mně se odstranil sám--taky mi už radili to samé co tobě klapky a nebo vstřikování paliva

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“