Nejde otevřít kapota

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
dvd73
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 24.06.2010 01:25

Nejde otevřít kapota

Příspěvek od dvd73 »

Čau lidi. mám problémek. mám passat B 5.5 a z ničeho nic nejde otevřít kapota. Prostě pod volantem zatáhnu za páku,ale kapota nenadskočí a nevysune se táhlo kterým se potom kapota otevře. Příjde mi jako kdyby ta páka pod volantem vůbec neměla tah,je strašně lehká.

Jak se teďka dostanu do motorovýho prostoru? V čem může být problém? díky
Právní rady a zastoupení
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=215552" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od vencacik »

Nejspíš bude někde utžené lanko. Možná bych se pokusil sundat masku a pokusil bych se zapůsobit na onen mechanismus tak aby se kapota otevřela. Toť má rada. Nic jiného mě nenapadá. :D

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od mike125 »

8O
Ty woe,tak to je zapeklitá situace,nevím jak bych si poradil:Dasi bych vyškubl ten plast na chlazeni jak je na tom ten znak a nejak to tam pohoňkal,nebo nevím:D

popan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.03.2010 19:33
Bydliště: liberec

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od popan »

skusil bych sundat ten plast pod motorem a protáhnout ruku mezi vrtulí a chladičem,ale je tam hodně málo místa. jinak jedině tou maskou

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od Currahee »

Nejsem si jistej, ale někde jsem četl, že se tam někdo dostal po sundání plastového podběhu, hákem ze svářecího drátu. Jinak utrhlo se to u zámku? Neutrhlo se to u páky? Pak by stačily kleště.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
kingdoom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 23.05.2009 14:10
Bydliště: Jihomoravský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od kingdoom »

Přesně tak, jak píše tady kolega nademnou, podívej se na táhlo uvmitř auta, když to bude v pořádku tak zatáhni za táhlo co to půjde a pak zkus zatáhnout za samotný lankojestly má odpor, když jo ta si vem ty kombinacky a zaber a jeste je lepsí kdyz ti nekdo jako že pozvedne kapotu... Měl sem ten stejnej problém, jako ty...

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od jirkaR »

měl jsem stejný problém na b5 a jak to dopadlo velký majzlík a kladivo a pak násilím vytrhnout ,odnesl to jen zámek a kdybych nebyl trubka a nesmeklo se mi kladivo tak bych si tenkrát nebouchl do kapoty
jinak u b5.5 ale masku nesundáš ne ? není tam místo
zkusil bych ten podběh a zhruba v prostředku blatníku na hraně je spojka kde se spojují 2 lanka alespon u b5 a tam uvidíš ,ale jestli je to u zámku kde většinou praská ta kulička tak nevím nevím
proto doporučuji mazat zámky a občas vyměnit lanka začíná to být docela častý jev :(
ale nechci dělat chytrýho
hodně štěstí
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od Lukas44 »

No tak mě se to stalo tak 2 roky zpátky ale na IV golfovi. Tehdy jsem nad tím mudrovali tak tejden a nakonec to stejně nešlo jinak než auto na zvedák a protáhnut ruku zespoda a tam to vyháknout drátem (respektive zaháknout tam pořádně drát natáhnout do až ven a pak škubnout protože ti garantuji že to rukou nepovolíš). V pasatovi je místa víc než v golfovi takže doporučuji zkusit tento postup. Jinak tu masku jsem taky chtěli obětovat ale to vám moc nepomůže, protože jsi uvědomte že ten zámek je pěkně schovanej pod plastama a trčí jenom ten háček co to drží. Je to tam sakra natěsno a ještě vám tam bude vadit ta těsnící guma. Podívejte se na to jak ta kapota tam těsně přilíhá. Vždyt kdyby to šlo jenom vyškubnutím masky a vyháčkováním drátem (což by naši snědí spoluobčané určité zvádly) tak to by bylo ukradenejch dílu z motoru.... Takže doporučuji výše zmíněnej způsob, ale připravte se na pořádný škrábance (já měl ruku jak kdyby mi jí někdo zbičoval :D )
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“