Brzdy :(

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

MiguelB6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 04.07.2009 20:23
Bydliště: Na ICQ
Kontaktovat uživatele:

Brzdy :(

Příspěvek od MiguelB6 »

Zdraviško kluci mám problém když brzdím začne vrnět ABS to bych pochopil brzda ale stvrdne a nejde dal myslim si že to brzdí nic moc včera jsem malem napálil do auta který předemnou zabrzdilo na místě jak poznam že mi to brzdí dobře ?? a to ABS ne že by jako nějak hučelo ale hjako CHROUPE CHR CHR CHR CHR a mužu jec na čem koliv i na snehu proste jenom chroupe

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy :(

Příspěvek od majkl1 »

Tak to chroupání jenormální - vrčej pumpy. A že ztvrdne pedál je taky v pořádku. A že to brzdí dobře poznáš na STK. Za kilčo běž na válce a máš jasno. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

DarkMan30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.08.2009 09:06
Bydliště: Zilina - Slovensko

Re: Brzdy :(

Příspěvek od DarkMan30 »

Ja mam zasa takyto problem. Pri beznom dobrzdovani a brzdeni je vsetko ok, ale ako musim nahle prudko zabrzdit, prvy krat dobre ale ako nahle pustim brzdovy pedal a znova chcem zabrdit, ostane uz tvrdy hore a auto skoro vobec nebrzi. Ked pridam zasa plyn, brzdy zacnu zasa fungovat normalne. Hlavny brzdovy valec som vymenil, platnicky a brzdovu kvapalinu tiez, odvzdusnenie brzd a problem mam stale. Nevie niekto kde moze byt chyba? ( podtlakovka, vedenie, posilovac alebo este nieco ine?) Posledny servisak sa vyjadril, ze mi aj ABS zapina stale, aj ked auto este nejde do smyku...je mozne ze by to mohlo byt len stale zle odvzdusnene?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy :(

Příspěvek od majkl1 »

Pomalu se ti vytváří podtlak v posilovači. Příčin může být mnoho. Začni kontrolou náhubku na tandemu (pokud máš PD), kontrolou průchodky v mezipřepážce, kontrolou posilovače a celkovou kontrolou/výměnou všech podtlakových hadiček.
Pokud máš rotačku, může ti pomalu odcházet vývěva. Každopádně to může mít i vliv na celkové řízení motoru (EGR, turbo).
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

DarkMan30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.08.2009 09:06
Bydliště: Zilina - Slovensko

Re: Brzdy :(

Příspěvek od DarkMan30 »

Jo je to 1,9 TDI PD 74kW , problem bude asi nekde v tych hadickach nebo v pruchodke, dnes mi v servise s nimi hybal chalan a teraz to brzdi este horsie, pedal uz tvrdne hned po zabrzdeni....nemal ale cas mi to dnes dalej skusat, tak snad zajtra. Dik za radu jinak.

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Brzdy :(

Příspěvek od živočich »

to tam bude nejaká netěsnost, prasklina,jak jstím zahýbal a zhoršilo se ti to.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Brzdy :(

Příspěvek od proche77 »

tak to přitahni eskapaskou v te pruchodce od baterky do motorove časti,a nebo přimo u tandemu,ale to musiš odělat sani,je to dole,pod nim

DarkMan30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.08.2009 09:06
Bydliště: Zilina - Slovensko

Re: Brzdy :(

Příspěvek od DarkMan30 »

Tak dnes som ho mal zasa v servise, problem zatial nevyrieseny, mierne zlepsenie po ciastocnom odvzdusneni systemu. Po kompletnej vymene brzdovych hadiciek a naslednom celkovom odvzdusneni ( u passatov je to vraj dost komplikovane ) dam vediet, ci to nakoniec robili iba zavzdusnene brzdy alebo nieco ine.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy :(

Příspěvek od majkl1 »

Tak dle mě jsi vyhodil prachy zbytečně (a servisáci to vědí, nebo to nejsou servisáci, ale to je jejich běžný postup). Nevím kolik, ale minimálně dvojku si tam nechal, co?
Teď je to lepší, protože můj odhad je voda v posilovači a když ti zmrzne, tak to dělá to, co jsi popisoval. Teď je nad nulou, proto ten subjektivní pocit, že je to lepší. S vytvářením a distribucí dostatečného podtlaku do posilovače nemá z toho, co ti měnili nic společnýho. Rád bych se mýlil, ale nejpozději až bude mrznout, problémy se vrátí. :thk:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

DarkMan30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.08.2009 09:06
Bydliště: Zilina - Slovensko

Re: Brzdy :(

Příspěvek od DarkMan30 »

Ja mam tento problem uz vyse pol roka, len som ho nejako neriesil ked v 2 odlisnych servisoch mi to nevedeli dat doporiadku pokial na dialnici asi v 150 km/h predomna nevletel jeden pako a zacal prudko brzdit (asi myslel ze predbehol policajneho pašíka s radarom :) ) a ja som dobrzdil vtedy asi ocami 8O . Tak som sa to rozhodol zasa riesit a dat konecne doporiadku. Este v predchadzajucom servise mi pozerali ci nie je voda v posilnovaci, a bolo tam sucho, podtlak v hadici az pred posilnovacom bol ok, ( no "ok" skusane prstom a nie merakom - ten nemal) tak potom uz asi ostava len, ze bude v prdeli posilnovac, kedze aj hlavny brzdovy valec bol tiez meneny.. Zatial som neplatil nic, ze az ked to urobi komplet - tak som zvedavy kolko tam zasa necham, tak ale co uz, dobre brzdy su zaklad

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy :(

Příspěvek od roti »

to se mi stalo 2 dny po koupi. ko*ot prudce zabrzdil, ja na to slapnul (bylo mokro a kolem nuly) a jen to chroustalo a byl jsem v nem :) Nastesti jen spz, lak na narazniku a praskla maska, ale pojistka to vyresila.
Tenhle jev jsem na snehu nebo ledu pozoroval na kazdym aute, takze to neresim-proste abs. A tobe to dela na kluzkym povrchnu nebo i na suchu? Na audine me to delalo spatny abs cidlo.
Ale zda se mi, ze mi to nic moc brzdi. Hlavne ted jak jsou na dalnici sracky nebo prsi. Slapnu brzdu a 100% se to chytne az za okamzik (to ale podle me dela voda na kotouci). Navic zadni kotouc je asi z 30% orezlej a desky tak 2mm. O vikendu delam zadni brzdy a brzdovku, tak uvidim.

Jak poznam vodu v posilovaci? Vyresi to vymena brzdovky?
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Brzdy :(

Příspěvek od Hudy »

Nazdar pánové,jak mají správně reagovat zadní kola při prudkým sešlápnutí brzdového pedálu?Stejně jako přední?Mám po výměně zadních desek,ručka brzdí suprově,ne že by auto nebrzdilo ale ted jsem to zkoušel ve sněhu a nezdá se mi že by zadní kola dělaly to co přední,teda podle stop.

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Brzdy :(

Příspěvek od Hudy »

Nikdo neví jak mají správně fungovat teda brzdit zadní kola?

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy :(

Příspěvek od sss601 »

hele kazde nove desky si musi cca 300km sednout a pak zacnou brzdit tak jak maji proto chvilku vydrz kdyz jsi je ted menil

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Brzdy :(

Příspěvek od Hudy »

JJ ok vydržím ale jak se mají správně chovat zadní kola při plném brždění s ABS?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“