spojka - problém

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

spojka - problém

Příspěvek od dawenow »

Potřeboval bych poradit , mám VW Golf IV 1.6 74kw (130 tis km najeto ) , spojka při jízdě neprojevuje žádné problémy , s autem lze "zahrabat " , spojka nesmrdi ,
ale dnes ráno se mi stalo , že nešla vyřadit zpátečka a auto při nastartování cuklo , spojka byla nefunkční , poté se podařilo vyřadit při vypnutém motoru , ale nešla rychlost zařadit , po několika sešlápnutí šlo zařadit při vypnutém motoru , ale né při zapnutém vždy skok s autem a konec , na další pokus se vše dalo do pořádku a auto jelo jako by nic rychlosti jde lehce řadit vše ok,
co radite toto zaseknutí , spojka KO , díky za rady

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka - problém

Příspěvek od DandyCZ »

Zkusil bych mrknout na hydrauliku spojky, jestli nejsou někde netěsnosti, případně vzduch v okruhu.
Něco pdoobnýho mi dělalo na starý 105ce kde je taky hydraulická spojka, sekal se spojkovej váleček a nešlo skoro zařadit, přitom spojka byla nová.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: spojka - problém

Příspěvek od dawenow »

ale dnes mi to udelalo po pul roce podruhe kdyby tam byla nejaka netesnost tak to dela stalé ne?

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka - problém

Příspěvek od DandyCZ »

No to je blbá frkvence pro diagnózu :( Uvidíš co ti napíšou zkušení, já mechanik nejsem, takže co sem sám nedělal, nebo někde nepřečet tak vím prd :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: spojka - problém

Příspěvek od xerxes »

chtělo by to tu spojku obvzdušnit sna by ti mělo pomoct jak nepomuže tak asi ložisko :(

Uživatelský avatar
Georgy.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 13.04.2008 20:57
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka - problém

Příspěvek od Georgy. »

jak rika luki odvzdusnit a pak budes chytrejsi ono je mozny ze ta brzdovka bude starsi a po delsim stani zpeni a jakoby se zavzdusni a po par naslapani uz to je zase ok

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“