Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
lulajo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.04.2010 11:45
Bydliště: Karlovarský krsj
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od lulajo »

Zdravím klubáci,
chci se zeptat jaké máte zkušenosti ze spoutřebou benzínu u motoru 1,6 AHL 74kW ?Popřípadě na jakých kolech jezdíte ?Předem děkuji za odpovědi :roll:

vincek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28.12.2008 13:37
Bydliště: Krnov

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od vincek1 »

Žere jako kráva,ale protože mám na zahrádce ropnou plošinku,tak nad tím moc nedumám.Dálnice 130,plný vůz,klima,rakev na střeše-10l/100. Město,popojíždění-10l/100. Město,zima-12l/100. Je to moc,ale při mém skromném nájezdu se mi do nafty nechce.Prostě slabý motor na tak velký vůz.Drž se,Víťa

Uživatelský avatar
olink
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 10.09.2008 17:01
Bydliště: Kroměříž

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od olink »

Neviděl bych to tak tragicky, asi záleží na více faktorech, kolik má motor nalítáno, jak tomu šlapeš atd. Já si myslím, že při normální jízdě, bez rakve a plného auta, se dá jezdit normálně za 8. Dovolenou do Chorvatska jezdím za 7,5l, půlka dálnice , půlka norm. cesty. Cestování je pohodlné, auto je poměrně lehké, netrpí náprava a motor je vcelku spolehlivý.

Uživatelský avatar
lulajo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.04.2010 11:45
Bydliště: Karlovarský krsj
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od lulajo »

Díky za odpovědi chlapi.Mám kombíka a denně dojíždím do práce třicet kilásků.Celou cestu jezdím po dálnici,jedu devadesát,otáčky do třech tisíc a žere to 11,5l na 100km,takže se ani moc nesvezu.Je pravda,že tam mám 17" kola a když dám zimu 15" ,tak žádný rozdíl.Do diselu se mi taky nechce,protože jsem spíš odpůrce nafty,ale tohle mě překvapuje.Takže to je vážně hustý

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Při 90-ce 11,5L je moc, zkus si to nechat napíchnout na VAG jestli namáš špatnou lambdu. Tolik snad neřere ani W8 při 90km/h
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
waszut
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.10.2008 18:48
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od waszut »

11,5 l v devadesáti? Něco bude špatně. Já se stejným motorem a v kombajnu jsem schopný udělat ve městě 11 l. Dálky 9-9.5l. Jinak auto budu měnit. Je to někdy až hrůza. Zřejmě nejhorší motor v tomhle modelu.
Karosárna, pneuservis, mech. opravy, montáž parkovacích asistentů a opravy laků. Vše v Ostravě http://www.wascar.cz

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od L.i.b.o.r »

On ten motor je docela na ten výkon rozežranej i v G4 a to je lechčí, tam to žere kolem 8.

No ikdyž na dálku 9-9,5 litru 8O to máš tak těžkou nohu?
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od bohumil »

Na normální České silnici spotřeba 6,9 l/100 km
Jel jsem v létě do Chorvatska, našlapanej co se vešlo, plná nádrž. Většinou na tempomat 120 - 130 km/h Tam jsme chytili za Vídní čtyřhodinovou kolonu v bouřce, takže 7,1 l/100 km. Domů hladká jízda za 6,9 l/100km.
Někdo píše o technice jízdy. Ano, chce co nejvíce využívat kynetickou energii auta, dávat nohu z plynu a předvídat, na brzdu šlapat jen když je to nevyhnutelné.
Jezdím převážně po městě a spotřeba 7,5 l, maximum 10,5 l
Pokud sleduješ toto fórum, tak zjistíš, že mimo spotřebu, nejsou na tento motor žádné stížnosti. Má nejméně problémů. Nechci naftu ale zatracovat. Také jsem ji chtěl. Vše má své pro a proti.
Jsem z Vysočiny a auto stojí deset dní i více venku na mrazu. Přijdu, škrtnu a jedu. To se u nafty nedá říc.
Kola mám 15", zimní pneu. Chtěl bych letní alu, ale až budou finance. Větší kola nechci. Jsou jen pro efekt a zvyšují spotřebu, více drncají. Pouze v zatáčce lépe sedí. 1" navíc se rovná +0,5 l. Zimní mají větší odpor a také zvyšují spotřebu.
Před tím jsem měl Feldu Kombi 1,6 GLXi a spotřeba byla stejná.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od ace_rimmer »

bohumil píše:Na normální České silnici spotřeba 6,9 l/100 km
Jel jsem v létě do Chorvatska, našlapanej co se vešlo, plná nádrž. Většinou na tempomat 120 - 130 km/h Tam jsme chytili za Vídní čtyřhodinovou kolonu v bouřce, takže 7,1 l/100 km. Domů hladká jízda za 6,9 l/100km.
Někdo píše o technice jízdy. Ano, chce co nejvíce využívat kynetickou energii auta, dávat nohu z plynu a předvídat, na brzdu šlapat jen když je to nevyhnutelné.
Jezdím převážně po městě a spotřeba 7,5 l, maximum 10,5 l
Pokud sleduješ toto fórum, tak zjistíš, že mimo spotřebu, nejsou na tento motor žádné stížnosti. Má nejméně problémů. Nechci naftu ale zatracovat. Také jsem ji chtěl. Vše má své pro a proti.
Jsem z Vysočiny a auto stojí deset dní i více venku na mrazu. Přijdu, škrtnu a jedu. To se u nafty nedá říc.
Kola mám 15", zimní pneu. Chtěl bych letní alu, ale až budou finance. Větší kola nechci. Jsou jen pro efekt a zvyšují spotřebu, více drncají. Pouze v zatáčce lépe sedí. 1" navíc se rovná +0,5 l. Zimní mají větší odpor a také zvyšují spotřebu.
Před tím jsem měl Feldu Kombi 1,6 GLXi a spotřeba byla stejná.
Pokud je to opravdu tak, že jsi jel dálnici za 6.9, tak to může být jedině tím, že máš ALZ, protože s AHL nevěřím, že se na takovou hodnotu může někdo dostat. Já jedu i za 6.5, ale 80 po dálnici nebo meziměsto mimo dálnici s hodně lehkou nohou. Dálnice je kolem 9, pokud jedu 130. Prahu jezdím za 9-10, většinu cesty 140-150. Spotřeba je piodle mě kvůli převodovce, protože aby měl motor relativně sílu i na 5.stupeň, jsou už v 90 celkem vysoké otáčky (cca 3000) - oproti třeba mondeu (taky 1.6, v 90km/h na 5.st. má 2500ot/min, je ale zase slabší v akceleraci). Motor šlape jak hodinky, je sice slabší, ale nemám to na závody, ale pohodlnou komfortní jízdu, na to postačí úplně v pohodě. Navíc to vyváží svou jednoduchostí a nejlevnějšími ND u passatů, proto jsem ho taky bral.

Uživatelský avatar
kingdoom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 23.05.2009 14:10
Bydliště: Jihomoravský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od kingdoom »

Jak už tady někdo řekl je to beze sporu dosti slabý motor na kombííka mam 1,6 3B5 rv. 99 v kombiku, moc dobre se k nemu nechovám, ale jezdím za 8-9l/100 km a jak uz sem tady ríkal mam spatnou lambdu od doby co sem ho koupil...

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od bohumil »

Pro závodníka:
Neznám rozdíl mezi motorem AHL a AZL a tudíž nemohu posoudit jaké má předpoklady pro nižší spotřebu. Možná by to zajímalo i jiné. Píšeš, že by to chtělo 5 stupeň v převodovce. Myslel jsi snad 6 stupeň. Pro ten bych v některé provozní situaci také byl. Nebo tvoje auto má jen 4 rychlostní stupně?
K cestě do Prahy. Bydlím uprostřed dálnice, téměř vždy, když jedu dál, tak po ní jedu. Jezdím po ní pravidelně co je postavená. Z Přerova by jsi byl v Praze o 18 minut dříve jak já, ale zaplatil bys o 210 Kč více na benzínu. To by nevadilo. Také se rád svezu. Ale D1 po stavebním a technickém stavu k tomu neláká. Hustota provozu je děsivá a při rychlosti 150 jakáko-li maličkost a auta se naštosují na sebe.
Několikrát jsem se svezl po dálnici v Německu a Rakousku. Dám tempomat na 125 a jedu v pohodě. U nás? Stále je někdo nalepenej na kufru a problikává tě, proč překážíš.
Jinak se shodnem, že pokud "Jezdec" má spotřebu při 90 km/h 11,5 litru tak má něco s motorem. Také možná, že co je udáno výrobcem, tak platí. Já si troufám říci, že ve městě jezdím za méně, něž je psáno.
"Profíka" bych chtěl uklidnit, že není sám. Také od počátku laboruji se signalizací kontrolky emisí. Po výměně sondy asi 1000 km pokoj, po následném vynulování další dobu pokoj. Lamda to asi nebude. Spíš něco s těsností výfuku, nebo katalizátorem. Na výkon a spotřebu žádný vliv. Sílu motoru nemohu posoudit, protože jiný Passat jsem neřídil. Pouze kamárádovo Audy Kombík 1,9 TDI 4x4 na normální silnici. Že by to bylo nějaké letadlo se mně nezdálo.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od ace_rimmer »

bohumil píše:Pro závodníka:
Neznám rozdíl mezi motorem AHL a AZL a tudíž nemohu posoudit jaké má předpoklady pro nižší spotřebu. Možná by to zajímalo i jiné. Píšeš, že by to chtělo 5 stupeň v převodovce. Myslel jsi snad 6 stupeň. Pro ten bych v některé provozní situaci také byl. Nebo tvoje auto má jen 4 rychlostní stupně?
K cestě do Prahy. Bydlím uprostřed dálnice, téměř vždy, když jedu dál, tak po ní jedu. Jezdím po ní pravidelně co je postavená. Z Přerova by jsi byl v Praze o 18 minut dříve jak já, ale zaplatil bys o 210 Kč více na benzínu. To by nevadilo. Také se rád svezu. Ale D1 po stavebním a technickém stavu k tomu neláká. Hustota provozu je děsivá a při rychlosti 150 jakáko-li maličkost a auta se naštosují na sebe.
Několikrát jsem se svezl po dálnici v Německu a Rakousku. Dám tempomat na 125 a jedu v pohodě. U nás? Stále je někdo nalepenej na kufru a problikává tě, proč překážíš.
Jinak se shodnem, že pokud "Jezdec" má spotřebu při 90 km/h 11,5 litru tak má něco s motorem. Také možná, že co je udáno výrobcem, tak platí. Já si troufám říci, že ve městě jezdím za méně, něž je psáno.
"Profíka" bych chtěl uklidnit, že není sám. Také od počátku laboruji se signalizací kontrolky emisí. Po výměně sondy asi 1000 km pokoj, po následném vynulování další dobu pokoj. Lamda to asi nebude. Spíš něco s těsností výfuku, nebo katalizátorem. Na výkon a spotřebu žádný vliv. Sílu motoru nemohu posoudit, protože jiný Passat jsem neřídil. Pouze kamárádovo Audy Kombík 1,9 TDI 4x4 na normální silnici. Že by to bylo nějaké letadlo se mně nezdálo.
S tím 5. stupněm jsem měl na mysli, že je nastaven moc do otáček, samozřejmě, že mám 5 rychlostí ;-), 5ka mi akorát připadá zbytečně vytočená oproti jiným autům když porovnám rychlost vs. otáčky, proto bych v tomhle viděl vyšší spotřebu passatu 1.6 oproti např mondeu jak jsem zmiňoval. Taky jezdím denně po dálnici - do práce 70km, jen jsem chtěl podotknout, že si myslím, že tvůj typ motoru bude mít možná nějaký jiný (lepší) způsob řízení, pokud má takovou spotřebu, jelikož nevím o nikom kdo by se s ahl 1.6 v passatu dostal na takové hodnoty, je to jen úvaha. A ano, ta spotřeba která se tady řeší je opravdu vysoká, za tolik já jezdím,když spěchám a šlapu tomu na krk (stejně zbytečně, protože ve výsledku nadeženu 10 minut :-)

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od bohumil »

Pátral jsem jak se liší AHL a AZL. Pouze vím, že AHL má Simos a AZL Simos 3 a že AZL má nepatrně vyšší výkon a točivý moment.
Nejsem odborník na motory, ale selský rozum středně technicky vzdělaného mně říká, že takto "posazenu" 5 bych neviděl jako nevýhodu. Jednak ji můžeš využívat již při nižších rychlostech a nejvyšší točivý monent má při otáčkách 3800 a to je rychlost asi 130 km/h.
Ještě ke spotřebě. Včera jsem jel na chalupu, což je 50 km na státní silnici po Vysočině, to zn. s kopce do kopce. Ráno jsem navštivil, se studeným motorem, dvě garáže a do kufru dal plynový sporák a na střechu kuchyňskou skríňku. Jel jsem pomaleji, tak 80 km/h. Na spotřebě byl náklad znát - 8,1 l/100 km. Zpátky jsem vše sundal, ve dvou hladká jízda, náklaďáky ve svátek žádné, rychlost, mimo omezení, 95 - 100 km a spotřeba 6,2 l /100 km.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
Radis130
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od Radis130 »

Po cca 2 měsících užívání mám prům. spotřebu 8,3 l/100km. Tankuju N85/N95 v poměru 1:1. Každodení cesta cca 70 km, převážně dálnice, prům. rychlost cca 110 km/h.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od ace_rimmer »

Radis130: tankuješ 85? to mě zajímá...žádné problémy?co výkon?Spotřeba asi taky není odlišná od 95, já jezdím taky dálnici 70km denně, 100km/h a spotřebu mám +- stejnou jako ty.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“