VW Golf IV 1.8 20V+ LPG

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Umbro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.11.2010 08:17

VW Golf IV 1.8 20V+ LPG

Příspěvek od Umbro »

Zdravím všechny členy.
Dne 2.8 2010 jsem si nechala do svého autíčka namontovat LPG,jezdím denně a návratnost je jistá.Zkušenosti s LPG jsem již měla v době,kdy nebyl legální a spokojenost byla vysoká.
Bohužel mé nadšení netrvalo dlouho a 13.9.2010 jsem při startu uslyšela obrovskou ránu,kouř a zápach.Plyn jsem okamžitě vypla a seběhli se sousedi,zda jsem v pořádku.Okamžitě jsem kotaktovala firmu,ta druhý den auto odtáhla-prasklo sání :( .
Do 4dnů mi bylo auto vráceno,prý se to stává ojediněle-to jsem si mezitím konzultovala u jiných firem a chtěla vědět příčinu.Vím,že jsem magnet na maléry a tvrdím,že se do mě zamiloval ČERNÝ PETR,ale přesto jsem to vzala trochu s humorem a jezdila dál,v domění,že se to stává vyjímečně z 1000lidí-1výbuch,ale chyba 5.11.2010 ve večerních hodinách na sídlišti opět rána a vyplašení lidé 8) .Druhý den odtah.Při navrácení auta mi bylo sděleno,že propouští vstřik,mám si ho sehnat a taky sání,které je už lepené,potřebuje vyměnit.Byl to šok a trvá,mám shánět něco,co jsem neponičila.
Po dostupných informacích u jiné firmy,má být automibil před instalací LPG překontrolován diagnostikou a monáž je provedena jen,pokud je auto v pořádku.Nevím,zda v mém případě k tomu došlo,ale firma se mi k tomu nevyjádřila a ani se mnou nekomunikuje.Auto mi předtím jezdilo spolehlivě.Navrhla jsem firmě dvě možnosti-bezplatnou opravu,nebo vrácení peněz a odmontování LPG.Prý mi tam namontovali klapku k uzávěru benzínu,takže to malinko cukne než se to přepne na plyn,ale stalo se,že motor neměl palivo žádné a zhasl-to jsem vyjížděla z parkoviště jako začátečník :D.
Nevím jak vše dopadne,ale zase jsem bohatší o zkušenost a ráda Vám zde dám příspěvek jak to bude dál.Pokud máte někdo podobnou zkušenost-podělte se prosím. Jinak šťastnou cestu za volantem :P
Naposledy upravil(a) Umbro dne 11.11.2010 11:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 1.8 20V+ LPG

Příspěvek od KOŠŤÁL »

A nechala sis montovat sekvenční vstřikování,nebo klasiku-podtlak?
Obrázek

Umbro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.11.2010 08:17

Re: VW Golf IV 1.8 20V+ LPG

Příspěvek od Umbro »

Jedná se sekvenční vstřikování,BRC.Na doporučení firmy.

Uživatelský avatar
Mr.Twistr
Profík
Profík
Příspěvky: 958
Registrován: 19.09.2008 09:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 1.8 20V+ LPG

Příspěvek od Mr.Twistr »

Pokud vím, tak auto by nemělo vůbec na plyn startovat, ale mělo by se to přepnout až při nějakých 40 °C.... Starty by měly být normálně na benzín... Pokud ale ti propouští vstřik, tak je na řadě reklamace... A pokud to firma nerespektuje, pak podniknout nějaké právní kroky...

Ale docela zajímavá zkušenost....
SILNICE SILNÝM!!!

Umbro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.11.2010 08:17

Re: VW Golf IV 1.8 20V+ LPG

Příspěvek od Umbro »

Start je automaticky na benzín a až po zahřátí jde na plyn.
Navrhla jsem reklamaci a firma kontaktovala svého dodavatele,kde řešili tento problém a prý se pravděpodobně jedná o vadnou řídící jednotku.Pokud to tak bude,bude provedena i výměna popraskaného a lépeného sání na účet dodavatele.Také dodavatel se s tímto problémem setkává ojediněle-tak vidíte,mě se to stane dvakrát za dva měsíce :lol: ....to není normální,řekněte sám.
Ve čtvrtek 18.11. jedu na opravu,tak napíši nové informace :?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“