špatné řízení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

dejvis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 26.01.2008 12:37
Bydliště: Praha 5

špatné řízení

Příspěvek od dejvis »

Ahoj mám dotaz, při jízdě mi pašík dost plave, konkrétně na dálnici je to celkem nepříjemný, je jedno jestli jedu na 225R17 nebo na 205R16, řízení je furt stejný, mam novou nápravu Meille HD a geometryi dělanou na lejzru, chtěl bych vědět jestli je to normální a dělaj to všechny pašíci (příliš silný "měký" posiloivač řízení) nebo jestli mam něco s řízenim ? auto reaguje na otočení volantem okamžitě a přesně, žádná znatelná vůle tam neni ale při jízdě prostě musim pořád pracovat s volantem a to i když jedu po novim kvalitnim povrchu, u jinejch aut sem na to nenarazil.... :roll:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: špatné řízení

Příspěvek od majkl1 »

A co tlumiče? :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné řízení

Příspěvek od obrocnik »

dela ti to uz davnejsie alebo ako si vymenil tetkom zimne gumi?mne ties dako zacal plavat ako som obul zimne kola
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

dejvis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 26.01.2008 12:37
Bydliště: Praha 5

Re: špatné řízení

Příspěvek od dejvis »

Tlumiče nový, zimáky taky Ultragryp7+, dělá to od začátku jek na letních tak na zimních, já myslel že to bude nápravou ale dělá to i po nandání nový nápravy, tak by mně zajímalo jestli je to normální ?...

Alutec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.12.2008 10:48
Bydliště: Břeclav

Re: špatné řízení

Příspěvek od Alutec »

Bohužel mám stejný problém s řízením:( Náprava nová VW tlumiče všechny Sachs + dorazy samozřejmě geometrie a změna žádná:( Auto se chová zvláštně jak na rovince tak i na nerovnostech prostě si nedrží stopu a při vyšší rychlosti plave ( pneu jsou nové )

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: špatné řízení

Příspěvek od majkl1 »

Já si myslím že to dělávají pneu. Ne každá, byť kvalitní pneu, si s pašíkem rozumí. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Alutec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.12.2008 10:48
Bydliště: Břeclav

Re: špatné řízení

Příspěvek od Alutec »

Pneu přece nemůže dělat to že když pustím volant na rovné silnici auto si nedrží stopu a hned chce jet jinam ( sjeté jsou rovně ) a také pokud jsou nerovnosti na cestě ttak mi volant div nevyskočí z ruky jako by byla někdě v něčem vůle otřesi ve volantu jsou cítit v každém autě ale ne že volant tancuje podle nerovností:( Dost nepříjemné je to na rovince i v zatáčkách a nerad bych omotal strom nebo do někoho navalil:(

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: špatné řízení

Příspěvek od majkl1 »

Čím širší pneu, tím víc podélné nerovnosti budou tvoje auto destabilizovat. Vsadím boty, že když bys dal klasiku 195/65/15, tak to dělat nebude.
Navíc, věř, že není pneu jako pneu. A to že je to např. renovovaná značka, tak jak jsem psal, neznamená, že si bude s pašíkem rozumět.
Pokud máš geo, tlumiče a nápravu v cajku, není jiná volba.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné řízení

Příspěvek od obrocnik »

potvrdzujem Majkov nazor na tu sirku gum ano cim sirsia tim viac plave!!!!!!!!!!!!!!viem to z praxe.treba pozicat od niekoho 195/65 a vyskusat nic zato nedate ked uz doteraz ste tolko investovali
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

dejvis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 26.01.2008 12:37
Bydliště: Praha 5

Re: špatné řízení

Příspěvek od dejvis »

No proto mě zajímá jestli je to normální, skoro každej tady jezdí 205R16 i 225R17, tak se ptám jestli to dělá všem, i ty Ultragrypy7+ tady má kde kdo, já rozdíl mezi 205kama a 225kama nepocituju, rozhodně to neni nijak markantní rozdíl, na 195 jsem jel taky a vyšlo to na stejno, když jedu s jinym autem tak na rovný dálnici jen přidržuju volant a nemusim s nim nic dělat, u pašíka musim neustále korygovat mýrnejma pohybama, to že si tě chytne vyjetá kolej je jasný a udělá ti to v každym autě o tom nemluvim...já to řízení doteď neřešil, tlumiče i nápravu sem měnil protože byly v pytli, akorát mě zaráží že když je teď vše nové tak to takhle poplavává....je to podobný jako když je jedna přední pneu poloprázdná....pokud to Passat normálně nedělá tak mě napadá špatnej posilovač ? ale olej se nestrácí a jak ho odskoušet jestli funguje bezchybně netušim...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: špatné řízení

Příspěvek od majkl1 »

Základní chybou je, že každej předpokládá, že novej díl je v pořádku.
Můžeš mít v řitce jeden tlumič a vysvětlení je na světě. To samé s pneu.
To že to plave určitě normální není. Mám taky čtyřkolku, ale na 15'' kolech. Kam ho namířím, tam jede a ani nemusím držet volant. Jen mám na něm dva prsty, nic víc.
Ale jakmile jsem měl možnost jet v pašíkách na čemkoliv jiným než na 195/65/15, tak vždy mě nepříjemě překvapilo jak si to auto "bere volant z ruky". Za tu parádu z kol mi stres při jízdě nestojí.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

dejvis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 26.01.2008 12:37
Bydliště: Praha 5

Re: špatné řízení

Příspěvek od dejvis »

No jak už jsem psal měl sem tam i 195R15ky a chovalo se to stejně, jak na starejch dílech tak na novejch, holt asi budu muset juknout na ten posilovaš akorát mě s.r. že budu muset zas dělat geošku...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: špatné řízení

Příspěvek od majkl1 »

A proč? S čepama hýbat nebudeš. Tak proč hned na geošku? :P
Posilovač jsem měnil, ale mě to vyloženě i na stojícím autě samo zatáčelo a to se prostě nedalo. Když jsem projížděl zatáčku, tak najedno šup a volant si skočil o čtvrt zatáčky a už jsem bral patníky. :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: špatné řízení

Příspěvek od živočich »

uřčite v tom posilovači jsou něco jako zámky,aby to drželo v poloze a pokud by to bylo vychozené tak ten olej se tam přepouští sám a může tam vzniknout vůle.Na svým držím volant lehce bez žádného vyrovnávání,ale mám tam 195.
Problém z udržením auta na vozovce mám jen se 120 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: špatné řízení

Příspěvek od vwtom »

Je geometrie udělaná a geometrie udělaná dobře. Laser je už dnes standard. Mně teda poprvé nemohli povolit excentry na zadní nápravě a auto si mírně plavalo. Po jejich výměně jsem pelášil zpět na dodělání geometrie zadní nápravy a koukal mechošovi na ruce, jak vybírá typ vozu co chce měřit a nestačil jsem se divit. Byl v pasti, ale tvářil se jako by tou klávesnicí startoval Boeing 747. Společně jsme se dopátrali k mé 4motion a ve finále po nastavení jsem zjistil podle již druhého protokolu o měření, že první nastavení provedli s předvolením jiného typu vozu. Požadované údaje se v obou protokolech neshodovaly, takže nastavené byly také mimo. No a ten k...t se divil 8O , že nechci znovu zaplatit udělání celé geošky. Teď už autí neplave a krásně drží směr (205/55-16 new Barum).
Vaše auto má vždy větší spotřebu než auto téže značky kohokoli druhého.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“