Sundání kol Vyřešeno

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
vwmilh4us3
Profík
Profík
Příspěvky: 1138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Sundání kol Vyřešeno

Příspěvek od vwmilh4us3 »

Nevim kam to zařadit, jediné co mě napadlo bylo sem. Už se vám někdy stalo, že někdo před vámi nasadil disky z Opla na VW a i když mu neseděla středová díra, vůbec mu nepřišlo divný, že je něco špatně.Jedno se podařilo kladivem sundat, druhé vůbec.A nevím si stim moc rady, abych nezničil ložisko atd. Poradili mi abych jezdil s povolenym kolem, ale beze změn.Nemáte někdo další napády? Díky za rady! Jde vidět že OPEL s VW a je hned průser.
Naposledy upravil(a) vwmilh4us3 dne 21.11.2010 17:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
powerhunter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 25.08.2010 21:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundání kol

Příspěvek od powerhunter »

Čaues... co to zkusit vohřát třeba PB hořákem a pak to zkusit stlouct kladivem...
Při nejhoršim asi nařezat disk flexou a rozbít...
Možná píšu kraviny, ale nic jinýho mě nenapadá... :kto:
Chiptuning - Diagnostika - Budiky - IMMO
tel.: 607 40 90 90
Chiptuning, diagnostika
Motto: JE LEPŠÍ TO DRŽET VE VOTÁČKÁCH, NEŽ SEDĚT DOMA NA GAUČI.

blonn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 03.09.2008 21:35
Bydliště: Praha

Re: Sundání kol

Příspěvek od blonn »

Prostrikat kvalitnim rezozroutem,nastred plnou podlozku a velkym stahovakem dolu.Kdyz nebude kam stahovak zahaknout tak udelat forichtung.
Naposledy upravil(a) blonn dne 19.11.2010 14:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundání kol

Příspěvek od bRG »

Neboj se poradnyho kladiva,sundaval jsem kotouce na Fordu Probe a ty sem musel nakonec narezet flexou aby sly stahnout.ale pred tim jsem jim nandal co se do nich veslo az sem kousky toho kotouce urazil a v pohode loziska drzej do dneska.Pokud to tam nekdo narval s presahem nemas sanci jinak nez silou to sundat,pripadne si udelat nejakej stahovacek.

Uživatelský avatar
vwmilh4us3
Profík
Profík
Příspěvky: 1138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundání kol

Příspěvek od vwmilh4us3 »

Flexu beru jako krajní řešení.Stahovák by bylo nejlepší jenže tak velkej se snad ani sehnat nedá a v garáži nemam ani COčko abych si něco vyrobil.Nastříkal jsem bernerem, WD40 uvidime jestli to zítra trošku povolí.Problém je že to tam neni zarezlé, ale nalisované.Jestli říkáte že to ložisko přežije, zkusim ještě zítra trocha násilí

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundání kol

Příspěvek od pino.t »

Stahovák není problém sehnat, pak hlavně záleží na tom jaké prolisy a díry jsou v disku, za co to pevně chytit. nejlepší by byl asi tříramenej. Pokud máš vzadu buben, tak ho můžeš sundat i s diskem a na stole to rozebrat. Ale kotouč bude těžší.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Sundání kol

Příspěvek od majkl1 »

Povolený šrouby vždy zabraly. Ono nestačí jen jezdit. Je potřeba velkej rejd(parkoviště) a ať gumy pískaj.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: Sundání kol

Příspěvek od john.1 »

vwmilh4us3 píše:Flexu beru jako krajní řešení.Stahovák by bylo nejlepší jenže tak velkej se snad ani sehnat nedá a v garáži nemam ani COčko abych si něco vyrobil.Nastříkal jsem bernerem, WD40 uvidime jestli to zítra trošku povolí.Problém je že to tam neni zarezlé, ale nalisované.Jestli říkáte že to ložisko přežije, zkusim ještě zítra trocha násilí
Žádná trocha násilí, ale velkou palici a pořádně do disku mlátit zezadu. Pokud nepovolí, tak ja píše Majkl, gumy musí hvízdat, jednou mi tak nešli kola na zadku tak jsem zadek párkrát urval přes ručku a bylo po problému, jenom se projet s povolenýma kolama nestačí....

Matias.N
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 19.03.2009 14:17
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundání kol

Příspěvek od Matias.N »

Jj, jak radí ostatní, povolit šrouby. Zajet na veliký parkoviště, dělat osmičky a zatáhnout pak ručku a střídat dopředu a dozadu. Takhle jsem trhal zarostlý trony z fabie.
http://www.repres.eu" onclick="window.open(this.href);return false; - Opravy panelu přístrojů, piny, reaktivace bagů, odkódování rádií, chiptuning, atd.

Uživatelský avatar
vwmilh4us3
Profík
Profík
Příspěvky: 1138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundání kol

Příspěvek od vwmilh4us3 »

Tak kolo sundané, bouchání palící moc nepomohlo, přišla na řadu flexa.Rači jsem obětoval disk z opla než ložisko atd.

Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundání kol Vyřešeno

Příspěvek od RomanRW »

Vím ,že tohle je už staré a vyřešené téma :lol: ale i tak se najde někdo ,kdo hledá a čte co a jak 8) já jsem z G3 sundaval oplácký disky tak,že jsem si položil auto na kolo ,tak aby to kolo co chci sundat bylo ve vzduchu (na hevéru to ani nezkoušejte :D) udělal přes kolo smyčku z tažného lana ,sehnal ochotného kamaráda. Zapřáhl za auto ,párkrát cuknul a kolo je venku :wink:
Přílohy
Kolo dole
Kolo dole
Na kole
Na kole
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

Uživatelský avatar
SYNCHRON
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzně

Re: Sundání kol Vyřešeno

Příspěvek od SYNCHRON »

RomanRW píše:Vím ,že tohle je už staré a vyřešené téma :lol: ale i tak se najde někdo ,kdo hledá a čte co a jak 8) já jsem z G3 sundaval oplácký disky tak,že jsem si položil auto na kolo ,tak aby to kolo co chci sundat bylo ve vzduchu (na hevéru to ani nezkoušejte :D) udělal přes kolo smyčku z tažného lana ,sehnal ochotného kamaráda. Zapřáhl za auto ,párkrát cuknul a kolo je venku :wink:

Inspirace z - JAK VYTRHNOUT VELRYBĚ STOLIČKU??? :o)))
AŤ SE PRÁŠÍ ZA KOČÁREM!!!

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“