špatně topí

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: špatně topí

Příspěvek od phanomen »

Mne to taky nejak nechce topit. A kdyz jsem menil fridex uz na jare, tak to se ta bublina z topeni po celoletnim jezdeni uz musela vyhnat, ne? Mne se spis zda, ze proste ten naftovej motor neni nejlepsi na to,aby topil...

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

Odvzdušnit - je to práce na 20 minut i s úklidem...

Uživatelský avatar
estanda13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.05.2010 14:47
Bydliště: Na samotě u lesa

Re: špatně topí

Příspěvek od estanda13 »

Pánové mám stejnej problém. Doteď mi nafovej pašák topil jako v pekle. doopravdy krásný rychlý teplíčko, ale předevčírem to zčistajasna přestalo topit. Teplota motoru je stále 90, fridexu mám akorát, u climatronicu jsem udelal zakladni nastaveni ( tedy myslím si to . Dal jsem sipka ksicht a econ dohromady a nastavily se ty klapky) a pořád mi to fouká studenej vzduch. Eště že mám vyhřejvaný sedačky, jinak bych trpěl. Asi zkusím to propláchnutí a odvzdušňění. Někde jsem tady četl, že to mám postavit z kopce a že se to odvzdušní samo. Máte s tím někdo nějaký zkušenosti, nebo je to pitomost? A to proplachování hadicí ze zahrady se dělá proti normálnímu směru kapaliny? Jakej proud? Díky moc. Brrrrrrrrrrrr

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: špatně topí

Příspěvek od albertp »

:kap:
Naposledy upravil(a) albertp dne 21.11.2010 17:01, celkem upraveno 1 x.
@lbert

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: špatně topí

Příspěvek od albertp »

U me skoro stejny problem,skoro netopi,fridex tam je presne na miru,zkoušel jsem odvzdušňovat system,ale narazil jsem na jeden problem,po odpojeni hadice privod a odvod žadna voda tam nestřikala,začina tict jen když pridam otačky na 1,8ot.Prosim o poradu
Přílohy
Motor beži už 5 minut na volnobeh a zadna voda ne teče,jen když pridam plyn na 1,8otaček(nadobka s fridexem je na max.)
Motor beži už 5 minut na volnobeh a zadna voda ne teče,jen když pridam plyn na 1,8otaček(nadobka s fridexem je na max.)
@lbert

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

Tak to máš právě zavzdušněný :wink:
Voda z malé dirky na levé hadici musí lehce téct i při volnoběhu - tak se právě pozná, že je to pořádně odvzdušněno :mrgreen:

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: špatně topí

Příspěvek od albertp »

pasat píše:Tak to máš právě zavzdušněný :wink:
Voda z malé dirky na levé hadici musí lehce téct i při volnoběhu - tak se právě pozná, že je to pořádně odvzdušněno :mrgreen:
Tak jsem nasadil hadice zpatky a nechal na leve hadice ty diry na odvzdušneni,tak ta voda opravdu začinala tect jen na 1,5Ot. Na volnoběh ani prd.
@lbert

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

A držíš ty vysoký otáčky 2-3 minuty = aby to vyfouklo ten luft?

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: špatně topí

Příspěvek od albertp »

pasat píše:A držíš ty vysoký otáčky 2-3 minuty = aby to vyfouklo ten luft?
Ano,držel jsem otačky asi na 2,5 tak asi 2minuty,tak to strikalo až na kapotu,ale na volnobeh ne.Pokud jsou otačky tak fouka teply vzduh pokud beži na volnobeh-vlažny.
Každe rano jezdim do prace asi 23 km.tak vždy topim na HI v aute teplejc ale na tričko to neni a to venku nemrzne.Zakladni nastaveni prez VAG a přimo na klimatroniku,hlasilo chybu 4FA-vymazal ale stejne to nepomohlo.
Nevim co ještě muže byt.
@lbert

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

Mohl bys mít zanešený výměník - koupit výplach na topení - také jsem do na jaře absoloval... :? A pak zase odvzdušnit :wink:

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: špatně topí

Příspěvek od albertp »

pasat píše:Mohl bys mít zanešený výměník - koupit výplach na topení - také jsem do na jaře absoloval... :? A pak zase odvzdušnit :wink:
Jo,to jsem zapomel napsat,vyplachnul(protiproud) jsem ho tlakem s hadici jestě pred odvzdušnovanim.Žadnej bordel tam nebyl.
@lbert

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

Ale můžeš tam mít (a vzhledem k ročníku auta se to dá předpokládat) "vodní kámen" a ten jen proudem vody nevypláchneš (osobní zkušenost) - na to jsou "special" prostředky na čištění topení v autě (cena cca. 200Kč)

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: špatně topí

Příspěvek od albertp »

pasat píše:Ale můžeš tam mít (a vzhledem k ročníku auta se to dá předpokládat) "vodní kámen" a ten jen proudem vody nevypláchneš (osobní zkušenost) - na to jsou "special" prostředky na čištění topení v autě (cena cca. 200Kč)
Vodni kamen??? :158: To snad ne,G12 mužeš mit nekolik let a porad bude OK.Četl jsem to zde na forumu.Ale zitra pro jistotu koupim prostředek a novou G12.Starou mam asi tri roky.
Mam mam pašika 1.9 TDI PD 74Kw 2002 r.v.tak že pochybuji že by byl vodni kamen.
Vodni kamen je v pračkach kteri použivaji vodu a ne G12. :)
@lbert

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: špatně topí

Příspěvek od živočich »

albertp píše:U me skoro stejny problem,skoro netopi,fridex tam je presne na miru,zkoušel jsem odvzdušňovat system,ale narazil jsem na jeden problem,po odpojeni hadice privod a odvod žadna voda tam nestřikala,začina tict jen když pridam otačky na 1,8ot.Prosim o poradu
a jak je na tom vodní pumpa,byla někdy měněná,třeba s rozvodama.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: špatně topí

Příspěvek od albertp »

živočich píše:
albertp píše:U me skoro stejny problem,skoro netopi,fridex tam je presne na miru,zkoušel jsem odvzdušňovat system,ale narazil jsem na jeden problem,po odpojeni hadice privod a odvod žadna voda tam nestřikala,začina tict jen když pridam otačky na 1,8ot.Prosim o poradu
a jak je na tom vodní pumpa,byla někdy měněná,třeba s rozvodama.
Byla menena v 190000tis.ted mam najeto 236560km.
Nad tym jsem taky uvažval.
@lbert

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“