Po výměně ramen stále klepe

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
msedlak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žďárná
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od msedlak »

mě to dělá jen při malých rychlostech, při velkých je to bez problémů. I ten zvuk není moc jako klepání kovu na kov. I bych věřil tý nápravnici.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od majkl1 »

Tu nápravnici bych ti nepřál. Dělal jsem to letos a horší práci jsem na autě ještě nedělal. Bez toho, aby sis udělal spešl stahováky, který se daj poté použít po úpravě jako "lisováky", to ani nezkoušej. Navíc mě to nepomohlo. :evil:
Pokud se do toho pustíš , dám ti pak pár užitečných rad, které jsem já bohužel neměl a i nějaký info o těch stahovákách. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
msedlak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žďárná
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od msedlak »

o.k.kdyžtak se ozvu. A co myslíž ohledně homokloubů-může to taky dělat?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od majkl1 »

Aby to bouchalo, by musely mít velkou vůli a tu bys poznal i ručně na nezakvaltovaným autě rukou. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
msedlak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žďárná
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od msedlak »

Zkoušel jsem kloubky v ramenech na straně, kde mě to klepe. Ale zdálo se mi, že vůle naproti kloubkům tj. gumové uložení ramene i dost lítá - teda u spodního zadního ramene. Když jsem to ale odpojil od čepu a kvedlal jen tak, tak nic nelupe. Zítra jedu na zvedák a vyzkouším montérpákou ty silinbloky na nápravnici a uvidím, protože jsem byl včera na STK a ti na nic nedošly.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od majkl1 »

Uložení spodních zadních ramen je hodně pružné - musí přenést většinu hnací síly kol na karoserii a hlavně setrvačnou sílu celého auta při brždění. Montpákou má vůli cca 2cm. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
msedlak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žďárná
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od msedlak »

Pak teda věřím už jen té nápravnici nebo uložení tlumiče.
Uvidím zítra.

tazyy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 01.10.2009 17:00
Bydliště: Mosty u Jablunkova/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od tazyy »

Já mám taky jeden problém a to následovný: Po výměně dvou horních, předních ramen mi auto začalo znovu bouchat... Zajel jsem na reklamaci a bylo mi řečeno, že to dělá v tom "upevnění" drži to takový šroubek (mimo jiné je to stejný šroub, který drží hlavu motoru š. 120), takže jsem sehnal nový šroub, dali ho tam, všechno drželo skvěle a hle po cca 300 km znovu. Co s tím?
VW PASSAT B5,5 1.9 TDI + pár koní od TDIfuna

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od majkl1 »

Vyměnit komplet nápravu. Po kusech se pak nediv. Je to dimenzovaný na stejnou životnost, tak když odejde jeden díl, očekávej, že v brzké době se odporoučí jiný.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

tazyy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 01.10.2009 17:00
Bydliště: Mosty u Jablunkova/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od tazyy »

Tak abych upřesnil můj problém: jakmile dám "plný rejd" (jen vlevo) a začnu se rozjíždět, auto se "roztřepe", ale jen na určitou chvíli (nedělá to vždy). Není to lupání v homokyneťáku... Dělalo mi to i před výměnou ramen a jakmile mi ty dvě horní ramena vyměnili, přestalo to, nyní se to začíná zase objevovat... Byl jsem u mechanika a zjistili jsme, že ramena vytlučené nejsou, ale hýbe se to v místě kde jsou ramena spojená šroubem (jedná se o horní ramena). Vyměnili jsme šroub, dotáhli a bylo vše ok, po ujetí cca 300 km se problém začal objevovat zase..., takže to není asi žádným dalším ramenem...
VW PASSAT B5,5 1.9 TDI + pár koní od TDIfuna

Uživatelský avatar
msedlak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žďárná
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od msedlak »

No tak u mne to nakonec vypadá na spodní rameno zadní, sice na druhé straně ale logiku to má. Lítá to na gumě a pomale klepe na nápravnici. V sobotu vyměním a uvidím, ale již s lepším pocitem.
Příště si koupím kvalitnější nápravu.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od johnns »

Ahoj chlapi, po komplet výměně všech ramen včetně čepů řízení je řízení tužší. Je to způsobeno tím, že staré čepy a ramena už byly "vykloktaný" a šlo s nimi po vyndání hýbat v pohodě i rukou? U nových jsem s tím v ruce (před montáží) nehnul. Předpokládám tedy, že nové čepy kladou větší odpor a je to trochu znát na tuhosti při otáčení volantem. Má někdo po komplet výměně tuto zkušenost? Díky :wink:

brutto88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.11.2010 17:30

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od brutto88 »

tazyy píše:Tak abych upřesnil můj problém: jakmile dám "plný rejd" (jen vlevo) a začnu se rozjíždět, auto se "roztřepe", ale jen na určitou chvíli (nedělá to vždy). Není to lupání v homokyneťáku... Dělalo mi to i před výměnou ramen a jakmile mi ty dvě horní ramena vyměnili, přestalo to, nyní se to začíná zase objevovat... Byl jsem u mechanika a zjistili jsme, že ramena vytlučené nejsou, ale hýbe se to v místě kde jsou ramena spojená šroubem (jedná se o horní ramena). Vyměnili jsme šroub, dotáhli a bylo vše ok, po ujetí cca 300 km se problém začal objevovat zase..., takže to není asi žádným dalším ramenem...

Zdravím. Mám rovnaký problém, klepe lavá strana, presne ako píšeš : jakmile dám "plný rejd" (jen vlevo) a začnu se rozjíždět, auto se "roztřepe"... Kde je problém lebo homokinetické klby som menil pred týždňom. Poradte. Dakujem

tazyy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 01.10.2009 17:00
Bydliště: Mosty u Jablunkova/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od tazyy »

Jsem "rád", že nejsem sám, ale jak to vyřešit??? Teď během zimy se mi to nestalo ani nepamatuju... ale pochybuju, že se daný problém vyřešil sám....
VW PASSAT B5,5 1.9 TDI + pár koní od TDIfuna

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od wrot »

brutto88 píše:
tazyy píše:Tak abych upřesnil můj problém: jakmile dám "plný rejd" (jen vlevo) a začnu se rozjíždět, auto se "roztřepe", ale jen na určitou chvíli (nedělá to vždy). Není to lupání v homokyneťáku... Dělalo mi to i před výměnou ramen a jakmile mi ty dvě horní ramena vyměnili, přestalo to, nyní se to začíná zase objevovat... Byl jsem u mechanika a zjistili jsme, že ramena vytlučené nejsou, ale hýbe se to v místě kde jsou ramena spojená šroubem (jedná se o horní ramena). Vyměnili jsme šroub, dotáhli a bylo vše ok, po ujetí cca 300 km se problém začal objevovat zase..., takže to není asi žádným dalším ramenem...

Zdravím. Mám rovnaký problém, klepe lavá strana, presne ako píšeš : jakmile dám "plný rejd" (jen vlevo) a začnu se rozjíždět, auto se "roztřepe"... Kde je problém lebo homokinetické klby som menil pred týždňom. Poradte. Dakujem
jo ja to taky řešil kouknete na silenbloky motoru rany pri rozjezdu a pri rozjezdu do kopce

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“