Jak se vyhnout eko dani?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Judzin2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 31.05.2009 15:11
Bydliště: Prostějov

Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od Judzin2 »

Čaute pánove prosím vás mám menší dotaz.Kupuju Golfa III A nechce se mi platit 5000 za eko daň.Máte někdo zkušenost jak se ji pomoci invalidního člověka vyhnout?Bude stačit když se odhláška a kupní smlouva napíše na tohoto invalidu a posléze se udělá další kupní smlouva z invalidu na mě plus plná moc k přepisu?
VW Golf MKII 19 E 1.8 CL r.v.1985 před dokončením a už šupe k bratrovi ale zustane to doma :-D
VW Golf MKIII 1.8i Us verze r.v. 1995

Uživatelský avatar
Wagiss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.10.2010 14:41
Bydliště: Ústí n/L

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od Wagiss »

čaues,

nedávno jsem řešil podobnou věc :) stačí když sepíšete darovací smlouvu, že odpovídáš za škody způsobené vozidlem. Sice budeš jezdit jako na jeho papíry prokazovat se budeš jeho techničákem, ale takle se dá LEGÁLNĚ vyhnout eko dani :)

Zdárec. ;)

Uživatelský avatar
tonnydenny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 13.01.2009 21:36

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od tonnydenny »

Judzin2 píše:Čaute pánove prosím vás mám menší dotaz.Kupuju Golfa III A nechce se mi platit 5000 za eko daň.Máte někdo zkušenost jak se ji pomoci invalidního člověka vyhnout?Bude stačit když se odhláška a kupní smlouva napíše na tohoto invalidu a posléze se udělá další kupní smlouva z invalidu na mě plus plná moc k přepisu?
odhlasis auto na telesne postizeneho ti jsou osvobozeni od eco dane pak si auto prihlasis na sebe uz za pouhych 800kc :-) I kdyz ho budes chtit prodat uz nikdo dan platit nebude

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od Bastard »

Wagiss píše:čaues,

nedávno jsem řešil podobnou věc :) stačí když sepíšete darovací smlouvu, že odpovídáš za škody způsobené vozidlem. Sice budeš jezdit jako na jeho papíry prokazovat se budeš jeho techničákem, ale takle se dá LEGÁLNĚ vyhnout eko dani :)

Zdárec. ;)
Blbost jak mrak... V momentě, kdy uzavřeš darovací smlouvu, tak jsi vlastníkem toho auta a vyplývá z toho mimojiné povinnost auto přihlásit... Možná jsi myslel smlouvu o pronájmu, ale to je taky celkem o ničem, protože pojistné apod. musí platit původní majitel. Nejlepší je to fakt přes to ZTP...

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od golfar »

Bastard píše:
Wagiss píše:čaues,

nedávno jsem řešil podobnou věc :) stačí když sepíšete darovací smlouvu, že odpovídáš za škody způsobené vozidlem. Sice budeš jezdit jako na jeho papíry prokazovat se budeš jeho techničákem, ale takle se dá LEGÁLNĚ vyhnout eko dani :)

Zdárec. ;)
Blbost jak mrak... V momentě, kdy uzavřeš darovací smlouvu, tak jsi vlastníkem toho auta a vyplývá z toho mimojiné povinnost auto přihlásit... Možná jsi myslel smlouvu o pronájmu, ale to je taky celkem o ničem, protože pojistné apod. musí platit původní majitel. Nejlepší je to fakt přes to ZTP...
nechci se hádat, ale proč by pojistku musel platit původní majitel ? Zajde na pojišťovnu s tím, že auto prodal, že chce zrušit pojistku a "novej" majitel si jí udělá a pohodě na sebe... Nic přece nebrání tomu aby pojistník byl někdo jinej než majitel
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od Bastard »

golfar píše:nechci se hádat, ale proč by pojistku musel platit původní majitel ? Zajde na pojišťovnu s tím, že auto prodal, že chce zrušit pojistku a "novej" majitel si jí udělá a pohodě na sebe... Nic přece nebrání tomu aby pojistník byl někdo jinej než majitel
No jasně... Pak vykuk pojistku zruší, původnímu majiteli nic neřekne a komu přijde faktura od ČKP? Samozřejmě, že to jde, aby pojistku platil kdokoliv jiný, ale stojí to za to?

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od golfar »

Bastard píše:
golfar píše:nechci se hádat, ale proč by pojistku musel platit původní majitel ? Zajde na pojišťovnu s tím, že auto prodal, že chce zrušit pojistku a "novej" majitel si jí udělá a pohodě na sebe... Nic přece nebrání tomu aby pojistník byl někdo jinej než majitel
No jasně... Pak vykuk pojistku zruší, původnímu majiteli nic neřekne a komu přijde faktura od ČKP? Samozřejmě, že to jde, aby pojistku platil kdokoliv jiný, ale stojí to za to?
To je pak zase druhá věc no...a navíc dopisy k podání vysvětlení, minimálně s tím jsou starosti s odkazováním s nějakou smlouvou "hele to já ne, to on, tady mám smlouvu o pronájmu" ...takže zajisté samý starosti
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od pino.t »

Asi nikdo rozumný nepřistoupí na to neodhlásit auto, je to o hubu.
Ale když nechceš platit ekodaň, tak může nechat na sebe odhlásit, ale nepřilašovat, normálně platit pojistku, chodit na STK. a pak musíš auto zvrakovat a díky tomu ho dohlásí bez EKO a hned trvala odhlásí.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od Bastard »

pino.t píše:Asi nikdo rozumný nepřistoupí na to neodhlásit auto, je to o hubu.
Ale když nechceš platit ekodaň, tak může nechat na sebe odhlásit, ale nepřilašovat, normálně platit pojistku, chodit na STK. a pak musíš auto zvrakovat a díky tomu ho dohlásí bez EKO a hned trvala odhlásí.
Zapomněl jsi na fakt, že aby to mohl odhlásit trvale, tak to musí nejdřív na sebe přihlásit a teprv pak se to může vyřadit... Což znamená EKO + 800,-...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od pino.t »

Nezapoměl, díky tomu papíru o ekologické likvidaci ho dohlásí za 800, ale jelikož auto nebude provozovánu a už je zvraakováno, nebude platit EKO.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od davcatuma »

já jsem teď přihlásil již 3 auto na dědu, je to ZTP a pohoda. Zaplatím na něj jen 200,- evidenčku a potom jdu a zaplatím 200,- evidenčku na sebe a 800,- přepis. Jde to, a snad od nového roku to bude jinak.... co mi řekli na registru vozidel. A jediné co potom ten ZTP musí udělat je, aby byla darovací smlouva, protože by po něm v některém případě mohli chtít uhradit daň za prodané vozidlo. Ale jde to a je to pohoda.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od Bastard »

Darovací daň bych do toho nemotal... Dal bych klasickou kupní smlouvu na stejnou částku, protože daň z příjmu = příjmy -(minus) výdaje. Takže i když jeden rok prodáš víc aut za stejnou nebo menší cenu, jak je nakoupíš, tak se daň neplatí. Abys auto mohl prodat se ziskem, musel bys ho vlastnit nejméně jeden rok. A darovací smlouvu bych taky nepoužíval z důvodu, že pokud ZTP není k tobě do rodiny, tak musíš zaplatit darovací daň...

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od davcatuma »

jo, tak to jo, já mám v rodině dědu od táty se ZTP+P a dědu od mamky se ZTP. Takže se není čeho bát, ale máš pravdu cena menší než pořizovací a je to v cajku :-)

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od Georgino007 »

davcatuma píše:jo, tak to jo, já mám v rodině dědu od táty se ZTP+P a dědu od mamky se ZTP. Takže se není čeho bát, ale máš pravdu cena menší než pořizovací a je to v cajku :-)
Čau, myslíš že by některej ze tvých dědů byl ochotnej mi s převodem helpnout? Určitě by jsme se dohodli na nějaký finanční odměně pro něj, což před Vánocema určitě přijde vhod :wink: :) Kdyžtak mi prosím písni SZ, byl bych ti moc vděčnej :wink:
Nebo kdokoliv jinej, kdo by o někom věděl, tak prosím SZ, potřebuju nutně převést jedno auto...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se vyhnout eko dani?

Příspěvek od pino.t »

Ale rychle hoši, nevím co je na tom pravdy, ale prej ZTP platí jen do konca roku
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“