výměna gateway

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
majkbbc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.01.2010 14:37
Bydliště: Plzeň

výměna gateway

Příspěvek od majkbbc »

Ahoj, mám dotaz. Vyměnil jsem ve svém passatu 3C Variant navigaci 2. generace za navigaci 3. generace RNS 510. Vybíjelo mi to baterku. Tady na forum jsem si přečetl, že je potřeba vyměnit jednotku gateway za novější. Auto jsem tedy dal do autorizovaného servisu, aby mi to vyměnili, ale tam mi řekli, že to samotný vyměnit nejde, a že je potřeba vyměnit ještě další díly a celá oprava by stála přes 10.000,--. Můj dotaz tedy je zda to je pravda nebo zda stačí pouze vyměnit jednotku gateway. A zda by byl někdo schopný mi to udělat (jsem z Plzně). Prozatím mi tam udělali v servisu nějaký vypínač, který vždy po vytažení klíčku navigaci zcela odpojí, ale to má svoje nevýhody, protože když třeba zastavím na benzínce vytáhnu klíček a pak znova nastartuju musím navigaci znovu celou nastavit.

Budu rád za každou radu. Díky M.

majkbbc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.01.2010 14:37
Bydliště: Plzeň

Re: výměna gateway

Příspěvek od majkbbc »

Jo a passat je výroby 2006. Díky

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: výměna gateway

Příspěvek od uncompromised »

majkbbc: stačí vyměnit jednotku, třeba kemar je nabízí za cca 2000,- a určitě se ozve nějaký Plzeňák co ji nakóduje

PAL33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 20.02.2009 21:21

Re: výměna gateway

Příspěvek od PAL33 »

staci vimenit gateway za novsi oznaceni Q a nakodvat .a ta nestoji 10tisic :mrgreen: a
kopit gpes antenu kdis mas gps antenu tak jenom koupit konektor ten stoji asi 100

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: výměna gateway

Příspěvek od uncompromised »

ta GW by měla stačit s indexem H, nebo aspoň na RCD to stačí

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: výměna gateway

Příspěvek od blefa »

Jak uz tady psali kolegove - staci pouze nova GW a novy konektor k antene radia, k navigaci by mel bejt stejnej.. Kdybys nikoho nesehnal na kodovani, tak dej vedet, kdyztak SZ

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: výměna gateway

Příspěvek od uncompromised »

ani ten konektor antény není nutný, na sterém rádiu jsou dva AM/FM, kdežto na nový je potřeba "sdružený", ale jde to udělat tak, že ti ten jeden bude pasovat do jedné půlky na rádiu, žádné zhoršení signálu jsem nezpozoroval, nebo to jde udělat tak, že ty konektory rozděláš (není to nic těžkého a jde to vrátit) a pichneš tam jenom samotné drátky, drží tam docela dobře, toto ti ušetří u VW 300,-

Uživatelský avatar
huhu
Pilot
Pilot
Příspěvky: 752
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ivančice 733 311 764
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna gateway

Příspěvek od huhu »

kontaktuj mistního člena motorpower je z Prahy a on ti to udělá sw a nebudeš muset měnit gateway :wink:

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: výměna gateway

Příspěvek od blefa »

uncompromised píše:ani ten konektor antény není nutný, na sterém rádiu jsou dva AM/FM, kdežto na nový je potřeba "sdružený", ale jde to udělat tak, že ti ten jeden bude pasovat do jedné půlky na rádiu, žádné zhoršení signálu jsem nezpozoroval, nebo to jde udělat tak, že ty konektory rozděláš (není to nic těžkého a jde to vrátit) a pichneš tam jenom samotné drátky, drží tam docela dobře, toto ti ušetří u VW 300,-
Ta kocovka, kterou koupis u VW a prepinujes (4E0 035 672 K ), stoji necelou stovku a mas jistotu, ze to nevypadne...

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: výměna gateway

Příspěvek od uncompromised »

blefa: jojo, sem se sekl, ale stačí tam zapojit jen ten jeden origo, kdo dneska poslouchá AM? :) Na druhou stranu, když auto nechávam delší dobu venku, tak rádio vydělávám, takže bych drátky kontroloval. Ale sehnal jsem si ten konektor jinde než ve VW za ty prachy, to bych byl raděj bez něho :)

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: výměna gateway

Příspěvek od Alficek »

To by me zajimalo, co tam ty trubky od VW chteli jeste menit, kdyz za to chteli 10.000.-

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna gateway

Příspěvek od tornado1 »

nemáte pravdu hoši.. oba dva konektory jsou pro FM!!! rádio přepíná mezi anténama a tím je lepší signál!!!! nejlepší řešení pro auto s jednou anténou je kmitočtová výhybka!!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: výměna gateway

Příspěvek od uncompromised »

tornado1: aha, to si jako rádio vybere z které antény jde lepší signál, nebo je to složitější?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna gateway

Příspěvek od tornado1 »

podle příjmů přepíná - jednoduše řečeno..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Navigace“