1.6 16V - jede na tři válce

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
sadd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 02.10.2010 18:03
Bydliště: Opava

Re: 1.6 16V - jede na tři válce

Příspěvek od sadd »

Jestli ti ty cívky nepomůžou, podívej se na kabely od svíček, měl sem totiž stejný problém, a nech popřípadě zkontrolovat tlaky ve valcích ...
VW Golf IV 1.6 sr, Škoda Octavia 1.9 TDi -- egr off

Uživatelský avatar
Tomi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 29.11.2007 11:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 16V - jede na tři válce

Příspěvek od Tomi »

sadd píše:Jestli ti ty cívky nepomůžou, podívej se na kabely od svíček, měl sem totiž stejný problém, a nech popřípadě zkontrolovat tlaky ve valcích ...
zdar, jde to vytáhnout i tak, že se to podebere drátem a tahat nahoru, tím šroubovákem se to dělá dost blbě.

ale jak píše brácha, vyměnit všechny za nové, je tam dokonce na každé rok výroby, tak jde zjistit jak jsou staré.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 16V - jede na tři válce

Příspěvek od xerxes »

přesně tak :wink:

Uživatelský avatar
jam3s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.02.2009 21:14

Re: 1.6 16V - jede na tři válce

Příspěvek od jam3s »

Tomi píše:
sadd píše:Jestli ti ty cívky nepomůžou, podívej se na kabely od svíček, měl sem totiž stejný problém, a nech popřípadě zkontrolovat tlaky ve valcích ...
zdar, jde to vytáhnout i tak, že se to podebere drátem a tahat nahoru, tím šroubovákem se to dělá dost blbě.

ale jak píše brácha, vyměnit všechny za nové, je tam dokonce na každé rok výroby, tak jde zjistit jak jsou staré.
Dík moc, drátem to šlo celkem snadno. Golf zase jede :) Škoda že sem neměl prachy na zbylý dvě. V servisu si minule za jednu řekli 2500, to je fakt zlodějna za takovou práci :D

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.6 16V - jede na tři válce

Příspěvek od srotty »

Jestli jsi je ještě nekoupil můžeš je vzít odtud http://originalniautodily.cz/ProductDet ... ct=2784163" onclick="window.open(this.href);return false; je to origo a cena 750 suprová.Jinak měl jsem ten stejný problém jako ty odešla první cívka,za 2 měsíce druhá tak jsem se naštval a vyměnil všechny.Od té doby(asi 3 roky)je klid.Výměnu si uděláš sám-dvěma šroubováky proti sobě vypáčíš starou cívku,přecvakneš konektor nasadíš novou a jedeš :D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 16V - jede na tři válce

Příspěvek od xerxes »

je duležité dodržet přesné číslo cívky,prý to dělá pak nějaké poblémy ale já jsem je nespozoroval tak nevím :roll:

_kooobe_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 20.05.2010 07:55
Kontaktovat uživatele:

G4 - 1.6 77kw - jede na tři válce ( cívka to neni )

Příspěvek od _kooobe_ »

Zdravím, řeším nový problém. Dnes mě auto jelo na tři válce ( cca 1h cesty ). Blikalo check, zajel jsem na rychlo ke známému do dílny. Napíchnuli jsme to a napsalo to: ( 16684 )1 válec vynechává, malý kompresní tlak, pak další válec č.2 (16685 ). Myslel jsem si , že to dělá cívka, ale tou to není... Následně po diagnostice jsem to nastartoval zhaslo to a jelo normálně. Dojel jsem domu a pred barákem se znovu problém opakuje. Zítra jedu do jiného servisu, kde se na to jakoby specializujou....ale i tak mě to zajímá...neměl jste někdo něco podobného?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“