Ostřikovač zadního okna

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od Shorty »

Hele, mě do zadních dveří jsou dvě gumové manžety, ostřik je v levé či pravé? Předpokládám, že je na to potřeba sundat ten světlý plastový rám okna.
Mě to totiž včera fungovalo a když to prvně stálo přes noc venku, tak už to ráno neběželo. Motorek točí i na přední ostřik, hladina v hadicích nepadá, zadní tryska nelítá za stěračem, ze dveří ani z tá kapsi na lekárnu nic neteče a ani není cítit smrad tý zimní směsy. Nějaký rady čím by to mohlo být? Přes noc by ta tryska asi nezrezla a do té doby bylo to auto garážovaný
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od tomakecTD »

Taky mám podobnej problém. Už půl roku ten zadní ostřikovač nemůžu používat. Jednou sem jel, pustil stěrač a ostřik a nikde nic. Najednou mi dovnitř ( jak je 3tí brzd. světlo ) začla do plata týct voda, někde je tam error, ale kde a jak se k tomu dostat :evil: víte někdo?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od Shorty »

No tak Ty to budeš mít asi rozpojený nahoře v rámu dveří, tam nám to dřív v kombajnu taky chcalo. Mě to ale nikde nechčije, tak fakt nevim.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od tomakecTD »

No právě to je vono :) v tom rámu od kufru, ale jak se tam dostat???
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od Shorty »

No tak chytrá kniha (Jak na to, golf 4) říká, že máš nejdřív sundat ten spodní černý kryt a pak teprve ten rám. Spodní kryt drží na 2 šroubech v těch madlech na zavírání a pak na 10 svorkách. Nejdříve se mají uvolnit ty naspodu a pak ty u hrany okna a vyckaknout ty spojnice mezi horním rámem a spodním dílem. Ten rám má pak z boku taky nějaký šrouby (budou mít určitě krytku). Jestli chceš, pošlu ten slajd na email.
Problém mám v tom, že po vyndání těch šroubů se to prostě nechce hnout, nevím kde a jakou silou zapáčit, abych nezlomil ty svorky a navíc je venku strašná kosa a mám zmrzlý ruce. Asi nám bude muset poradit někdo, kdo ten tapec už sundával.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od VWMysak »

Nejdříve musíš sundat uchycení zadního plata a to tak, že ikdyž to nevypadá, vytáhneš takovou tyčku s toho držáčku a pak už to půjde dolů samo.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od Shorty »

Hele chlapi, je možný, že mi to odtejká někde jinde. Na hraně kufru (jako na nárazníku) u hečbeka mám modrej sníh, ale uvnitř nikde není ani stopa po vhlkosti a smradu z tý kapaliny?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Aminochelat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.05.2010 22:54
Bydliště: Praha

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od Aminochelat »

Mě to taky nefachá.Pustím ostřik,motůrek vrčí a nic....předek o.k.,kapalina o.k. :(

Uživatelský avatar
lofas69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.11.2010 21:18

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od lofas69 »

Mě se to taky stalo, přesně jak popisujete, motůrek vrčel a nic nestříkalo. Jenom mi to vytejkalo mezi pátejma dveřma a tim krytem na nich. Tak sem to hodil známýmu, a ten řikal že to tam nebylo vypojený, ale rovnou přervaný, tak koupil novou hadičku (nebo mam pocit že řikal že to byla dokonce plastová trubička) a bylo po problému. :wink:

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od Shorty »

Mě to začalo zase samo chodit :-D Ale źas tak se neraduju, jelikož se to určitě zase samo posere
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
negatif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 19.12.2007 14:12
Bydliště: Solnice

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od negatif »

Ahoj clubácí,
...tak to se teda máte, že Vám to prasklo nebo se rozpojilo na celkem dobrým místě. To já se můžu pochlubit
s prasklou hadičkou za pojistkovkou přímo v místě kde vede kabeláž do motoráku :fool: hruza! Prasklo to na více místech
dneska jsem si s tim hrál celý dopoledne a prostě ne, nedal jsem to dokupy :( je to v tak blbim místěěěěěěěěěě! Potřeboval bych poradit jak se k hadičce dostanu z motoráku, abych jí protáhl, zpravil a vtáhl z5 NEVÍTE NĚKDO PROSÍM???
Negatif

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od caddy I »

Tak to tady čtu a koukám že nejsem zdaleka jedinej komu se projevila takováto závada - mně se závada ještě vylepšila v tom smyslu, že voda pravděpodobně ve dveřích zatekla do elektroinstalace a teď mi za jízdy upozorňuje vizuelně i akusticky minidot na otevřené 5té dveře. A aby toho nebylo málo, tak dnes pravděpodobně směs z ostřikovače v elektroinstalaci pátých dveří způsobila, že po uzamčení auta dálkou si to myslelo že zůstaly dveře otevřené a spustilo to alarm :-(
Dveře jsem otevřel, všechno zechcaný od modrý nemrzky jak zákon káže, no to bych blil :?
Mrzí mně, že pokrok jde takovýmto nechtěným směrem - u G III z roku 1993 s objetou zeměkoulí kolemdokola se mi podobná závada nevyskytla,zadní ostřikovač stále stříká tam kam má, nemluvě o přelomeném drátu k vyhřívání skla, které jsem řešil nedávno a to je G IV z r. 2003 čili o deset let mladší...

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od caddy I »

Tak ještě doplním:
dveře odčalouněny, uvnitř vše zdevastováno od nemrznoucí směsi - samozřejmě plastový komponent sloužící k "nacvaknutí" hadičky je už špatný, volný a tudy směs teče ven - nevím proč nezůstali konstruktéři u gumové hadičky nasazené na trubičku s osazením :fool:
Ovšem bližším průzkumem při odstraňování závady bylo zjištěno, že tato nám znepříjemňovala život v souběhu s dalšími přelámanými dráty vedoucími ze střechy do dveří. (Nedávno řešeno k výhřevu skla)
Opět krok kupředu ze strany výrobce a jeho snahy ušetřit na čem se dá - mám pocit že kabeláž dnes už zdaleka nemá nic společného s mědí... :?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od marfy8 »

Ber, že Golfy jsou cca 13 let staré auta a nic nevydrží věčně. :wink:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Ostřikovač zadního okna

Příspěvek od vtuni »

marfy8 píše: nic nevydrží věčně. :wink:
s vyjímkou lidské debility...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“