STĚRAČE: nestírají, přední ostřikovač rozběhne zadní stěrač

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

tomin.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2008 02:55
Bydliště: Třebíčsko
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od tomin. »

Takže už je to vyřešený. Nakonec prej pojistka až u motorku ostřikovačů a navíc nějakej zrezlej kontakt. Oprava kilčo, takže v klidku :-)
Sharan II r.2000, TDI "Šarón", Octavia I face r.2000, TDI "Oktáva", r.1985 "Tomin"

Uživatelský avatar
Hanibal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.09.2009 09:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od Hanibal »

Já bych to viděl na kabely, řeším stejný problém prvni mi přestaly fungovat odstřiky včetně stírání (samostatně stěrače šly) nakonec přestaly i stěrače, musel sem to překlemovat jiným vodičem, odstřikovače jsem zatím nerozchodil...

CodeKey
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 30.06.2009 14:49
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od CodeKey »

Taky mi přestali jít oba ostřikovače, a ještě ke všemu utíká i voda z ostřikovačů, ale hadička pod řidičem to není to jsem kontroloval :-) musím se zítra podívat na ten motorek pod tím podběhem. :-) K.
Programování pro internet eshopy: Online prodej pneu http://www.pneu-letni.cz, HelpDesky, CMS, www, Realitní servery, informační portály http://www.codekey.cz, nová firma : http://www.i-b2b.eu

CodeKey
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 30.06.2009 14:49
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od CodeKey »

Tak už vím čím to je, celý motorek jsem vyndal ven a když jsem ho připojil solo na 12V tak se netočil ani nevrčel, takže je asi k.o. nevíte kde sehnat levně nový motorek na ostřikovače? Pro jistotu jsem ještě zkoušel jestli tam vůbec jde štáva k tomu motorku z toho kabelu, ... jelikož jsem to dělal sám natáhl jsem si drát z toho konektoru až k volantu tam normálně přidržel žárovku z náhradní sady a když jsem zmáčkl ostřikování .. tak divte se žárovka se rozsvítila :-).. Škoda že ten motorek nejde nějak romálně rozdělat celý je zalitý v plastu ale zdá se mi že je to czech výroba?

Poradí někdo kde seženu motorek na ostřikovače na sharana 2002? díkec

K.
Programování pro internet eshopy: Online prodej pneu http://www.pneu-letni.cz, HelpDesky, CMS, www, Realitní servery, informační portály http://www.codekey.cz, nová firma : http://www.i-b2b.eu

Phyryx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 19.09.2010 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od Phyryx »

...no, tak mam stejný problém, přestaly mi jít stěrače .. kompletně .. páčka na nic nereaguje .. kde najdu tu pojistku o motorku osdtřikovačů ??? .. ted koukám na ten motorek a nic nemohu najít:// .. poooooooooomooooooooooc:)

Uživatelský avatar
pruzik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VelkoCity Vchlabí

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od pruzik »

STĚRAČE: nestírají, čenlí (čelní) ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Dnes jsem musel řešit. Byla to pojistka 33 nebo 34 (10A). Na obrázku popsáno nebylo. Musel jsem si propískat pojistky.
Sundal jsem nárazník (přední) Chvíli posvítil na zamrzlý čerpadlo halogenem. Vyndal jsem ho. Prolil nádobku teplou vodou. Odmrazil čerpadlo. Vrátil zpět, zapoji, nalil nemrznoucí směs a hurá do ulic. Píští zimu už nezapomenu určitě vyměnit vodu za nemrznoucí směs :oops:

PS: žádná sradna v tomto počasí jezdit bez stěračů :!: :!: 8O

panzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.12.2010 10:21

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od panzi »

Mám taktéž zajímavý problém se zadním stěračem. Když sednu do auta a otočím klíčkem zapalování, zadní stěrač se několikrát sám od sebe rozběhne. Ale ne v kompletním rozsahu, ale vždy tak o dvě třetiny a zastaví se ne v krajní poloze, ale někde mezi - pokaždé jinde. Páčka ovládání není zmáčknutá. Při pohybu je slyšet cvakání relátka v přístrojové desce a zároveň při tom problikává vnitřní osvětlení vozu. Když se stěrač zastaví a nastartuju auto, stěrač se zase několikrát rozběhne stejným způsobem jako při otočení klíčku zapalování a zas se zastaví v mezipoloze. Když chci potom cíleně stírat zadním stěračem, tak se otáčí, opět ne zcela normálně, relátko cvaká, vnitřní osvětlení bliká. Nefunguje cyklovač zadního stěrače. Přední stěrače fachají normálně. Nemáte potuchy, co s tím? Díky.
Sharan family, r.v. 2000, 1.9tdi, 81kW

Uživatelský avatar
LIET
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.01.2011 14:31
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěr

Příspěvek od LIET »

no ja mam problém z ostrekom okien .... kúpil som FG a bolo to zamrzle .... už to stoji deň v garáži pri teplote +5°C a ani boha aby sa ostrekovače rozbehli .... dokonca nieje počuť ani to či motorček zavrčí (zvyk z fabošky)
som z toho nešťastný ... pravidelne točím diaľnicu a z špinavým oknom sa isť nedá :(
kde môže byť problém a ako to rozbehať?
Nikdy se "nic neděje"
Nejsou žádné obyčejné okamžiky

Obrázek

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěr

Příspěvek od rcmony »

Pokud to bylo zamrzlé tak bych zkontroloval pojistku.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
LIET
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.01.2011 14:31
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěr

Příspěvek od LIET »

podla manuálu by mali byť ostrekovače a stierače na jednej poistke ..... alebo je to blaf?

pretože stierače idú oba 2 ale ostrekovače ani za svet :(
Nikdy se "nic neděje"
Nejsou žádné obyčejné okamžiky

Obrázek

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěr

Příspěvek od Honza42 »

Taky mně přestaly jít stěrače, při stisknutí předního ostřikovače se spustil zadní stěrač, jinak páčka mrtvá.
Tímto děkuji fóru, protože bych to hledal asi složitě a kdo ví co bych všechno rozebral. Takhle postačilo vyměnit pojistku č.34 (10A) a je klid.
Pojistka má symbol, že bych to na ostřikovač nikdy netipoval, natož v -19°C na dálnici v 6 ráno. Asi jsem zmrzlý ostřikovač nutil k činnosti déle než bylo zdrávo.
Bohužel "moderní pojistky" jsou důkazem, že svět se v řiť obrací. Jedině měřák a propískat, nebo postupně všechny vytahat. Starý porcelánky stačilo zkouknout a jedním pohledem byla zkontrolovaná elektroinstalace celého auta.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěr

Příspěvek od Julinaa »

tak dneska jsem konečně rozmrazil nádobku ostřikovačů,nalil jsem pozdě nemrznoučku a dno nádobky bylo zamrzlé včetně čerpadýlek.Hodil jsem pod nádobku 400W topení se spirálou a prohříval 45 minut-po tomto prohřátí se i čerpadýlka rozeběhla (naštěstí se mrazem neroztrhla) a na čelní sklo už stříkám :yahoo: ,zadek zamrzlej kdesi v hadičkách.

Jinak pokud někdo budete mít problém s divnou funkcí zadního stěrače,včetně problikávání kontrolek palubky atd,tak je na vině opět průchodka 5.dveří

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE: nestírají, čenlí ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od petrklm »

Ucpal se mi ostřikovač před spolujezdcem a tak jsem ho zkusil vyndat... no a protože sem píšu, tak je jasný, že se mi to nepovedlo :-). Poraďte, znalci, jak na tenhle problém.

panzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.12.2010 10:21

Re: STĚRAČE: nestírají, přední ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od panzi »

panzi píše:Mám taktéž zajímavý problém se zadním stěračem. Když sednu do auta a otočím klíčkem zapalování, zadní stěrač se několikrát sám od sebe rozběhne. Ale ne v kompletním rozsahu, ale vždy tak o dvě třetiny a zastaví se ne v krajní poloze, ale někde mezi - pokaždé jinde. Páčka ovládání není zmáčknutá. Při pohybu je slyšet cvakání relátka v přístrojové desce a zároveň při tom problikává vnitřní osvětlení vozu. Když se stěrač zastaví a nastartuju auto, stěrač se zase několikrát rozběhne stejným způsobem jako při otočení klíčku zapalování a zas se zastaví v mezipoloze. Když chci potom cíleně stírat zadním stěračem, tak se otáčí, opět ne zcela normálně, relátko cvaká, vnitřní osvětlení bliká. Nefunguje cyklovač zadního stěrače. Přední stěrače fachají normálně. Nemáte potuchy, co s tím? Díky.
Tak problém vyřešen: bylo prozkratováno několik drátů ve svazku v průchodu do pátých dveří. Sletoval jsem je, některé nastavil a vše fachá...
Sharan family, r.v. 2000, 1.9tdi, 81kW

JozoH.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.04.2016 19:24

Re: STĚRAČE: nestírají, přední ostřikovač rozběhne zadní stěrač

Příspěvek od JozoH. »

zdravim, som tu novy a ma podobny problem ako Beruska, mam vsak Alhambru 2003 7M: "Přední nefungují vůbec, při ostřikování předního okna se rozběhne zadní. Při postupném propojování konktorů na páčce fungují všechny režimy předních i zadního stěrače, kromě ostřikovačů. Dal jsem novou páčku, stále stejné. VAG nic nenašel. Sharan 04 (model 05), bez jakýchkoliv čidel na stěrače. Nesetkal jste se sím někdo? ".
Asi je to v relatku: Ako viem rozobrat poistkovu skrinu, aby som sa dostal k spodnemu panelu s relatkami? dakujem

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“