Zámky dveří

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Lesta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín 3

Zámky dveří

Příspěvek od Lesta »

Zdravím,prosím o radu.Samovolně se mi zamykají dveře,během jízdy se zamke levá strana,dnes pro změnu celé auto.Pak když stojím a z auta nikdo neotevře dveře ,tak se zamkné celé auto.Měl jsem poruchu pravého zámku ,ten je před dvěma roky vyměněnil za nový.Zkoušel jsem zámky otevřením dveří jak je doporučováno na FAQ .Jedině u zadní levých se vnitřní světlo nerozsvítí.Tyto problémy jsou jen když je auto otevřené z venkovní strany a jedu (jedeme)na cestu.Tak začne řádit nějaky šotek.Poraďte,jestli jste se setkali s podobným probléme.Velký dík za radu.Lesta

Branscombe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.12.2010 17:52

Re: Zámky dveří

Příspěvek od Branscombe »

Zdravím, v zámcích se trošku vyznám, jelikož pracuji jako quality engineer ve firmě vyrábějící zámkové systémy a dle toho jak popisuješ chybu nebude chyba v zámku, jelikož žádný zámek se sám od sebe nezamkne ani vlivem zkratu či něčeho podobného. Aby se zámek zamknul, tak musí dostat impuls z řídící jednotky nebo odkud a v tom už se nevyznám - ale v zámcích chyba s největší pravděpodobností nebude...

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Zámky dveří

Příspěvek od VWMysak »

Problém většinou bývá v mikrospínači zámku
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky dveří

Příspěvek od morlog »

mam ten stejny problem a nevim co z tim nepovedlo se nekomu to opravit a jak....

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zámky dveří

Příspěvek od duduh »

:? Začal bych u těch zadních dveří.Vnitřní světlo se musí rozsvítit. :mrgreen: A bacha:NENECHÁVEJ SI KLÍČE UVNITŘ AUTÍ.Jeden klubák tu popisoval jak čučíkoval na klíče položené uvnitř autí po samo zamknutí.

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky dveří

Příspěvek od morlog »

duduh píše::? Začal bych u těch zadních dveří.Vnitřní světlo se musí rozsvítit. :mrgreen: A bacha:NENECHÁVEJ SI KLÍČE UVNITŘ AUTÍ.Jeden klubák tu popisoval jak čučíkoval na klíče položené uvnitř autí po samo zamknutí.
bohuzel uz se me to stalo mel jsem nastartovane a zavrel jsem dvere a oni se zamkli, po chvili jsem bouchnul do dveri lehce pjesti a odemkli se od te doby si nechavam pootevrene dvre nebo stahnu okno nebo si vemu klice ale je to divne u vsech dveri sviti svetlo bez problemu ale jak ted byla zima tak to je ok ale jak se dnes oteplilo tak to zase zaclo delat

Uživatelský avatar
freezer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JM - KÓsek od BRNA

Re: Zámky dveří

Příspěvek od freezer »

zdravím měl jsem taky takovej problém se zámkama, nahodně se zamykaly i někdy odemykaly a pomohlo to že jsem všechy zámky vytáhl a rozebral pak jsem přepájel všechny kontakty ta těch tištákách a od té doby pohoda už to valí jak má :D

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky dveří

Příspěvek od morlog »

ja tomu zas tak nerozumim dnes jsem byl na diagnostice a potvrdilo se to na strane ridice je rozbitej zamek tak musim koupit novej to zase bude penez nedojizdi nebo se dostava do mezipolohy njn :roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky dveří

Příspěvek od morlog »

bylo by mozne tento zamek pouzit do meho auta???? http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... tavia.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zámky dveří

Příspěvek od duduh »

:idea: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: vyhledávač

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=124806" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zámky dveří

Příspěvek od Goauld »

Nekupuj novej, stačí ho rozdělat a přepájet kontakty, furt se to tady omílá dokola :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

hurvajs.15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 02.01.2011 14:50

Re: Zámky dveří

Příspěvek od hurvajs.15 »

chci se zeptat tady tvrdíte že v zámku přehodit mikrospínač ale není jistější koupit celej zámek a co třeba repliku ? vyplatí se nebo ne\\? vydrží to?

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Zámky dveří

Příspěvek od Shorty »

Hele mě to dělal tady člověk a říkal, že repliku zámku nebrat, že se to nevyplatí kvůli kvalitě. Mikrospínač lze vyměnit, stojí asi kilo a tak hodina práce k tomu no. Já jsem si na to sám netroufal, neumím pájet a nemám na to nářadí.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zámky dveří

Příspěvek od Goauld »

Když sem golfa koupil, taky sem musel všechny zámky rozebrat, přepájet kontakty a vyměnit jeden mikrospínač. Replika zámku nevím jak je na tom kvalitativně, ale moje oprava drží už 3 roky a stálo mě to jenom můj čas a práci. Chce to být šikovnej, kdo si na to netroufá tak holt má smůlu a bude za to platit hromadu peněz v servisu. Nicméně proč kupovat "celej trakař, když se polámalo jenom kolečko" ? V našem případě to "kolečko" stačí přepájet, pokud nejsou vadny dveřní spínače.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Lesta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín 3

Re: Zámky dveří

Příspěvek od Lesta »

Souhlasím s názorem .Jsem pro opravu,protože ve stavu nouze a bez dnešních informací ,jsem před 2 roky koupil zámek nový.Dnes je stejně v háji jak předchozí. Co by ještě pomohlo k vlastním opravám,základní postavení šoupátek ,které ovladají mikrospínače.Může se stát, že nedopatřením se dostanete mimo základní polohu a po složení bude problém.Podle mého názoru ,kdyby někdo zkušený vyfotil rozebraný zámek ,popsal který mikrospínač co zpíná a na které kontakty konektoru je zapojen.Možná před rozebráním zámku by byla možnost ověření, jestli je problém v zámku nebo ve vedení k němu.Osobně s pájením a opravou tišťáku nemám problém .Je to můj názor .

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“