Špatný studený starty 1.8T

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Jak teď venku přituhlo, tak mě zlobí stratování, tak cca týden. Projevuje se to tak, že když ráno startuju, tak to pokaždé chytne až na druhej pokus, na ten první nikdy. Pak to celej den chytá na drc bez problému a navíc to při tom prvním nastartování zachrčí -asi stratér? ale to už při dalších startech slyšet není. Takže mě prostě zlobí první start během dne. Přiložím i video, je to z tohoto týdne, tak jestli někdo neví čím by to mohlo být? Na vagu jsem to napíchlí zatím neměl. Jinak motor 1.8T. Díky za rady :)
Naposledy upravil(a) majkl02 dne 04.01.2012 19:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: špatný studený starty

Příspěvek od saax »

to chrčení je určitě starter-asi by chtěl nějakou tu generálku a ohledně těch startů-předpokládám že je to benzin-tak asi jako první věc svíčky-kontrola ale spíš výměna,případně poštělovat zapalování

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: špatný studený starty

Příspěvek od avalancheno1 »

To chrčení bude volnoběžka startéru. A to že to nechytne můžou bejt svíčky..
To saax: Co chceš prosimtě štelovat na zapalování??
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: špatný studený starty

Příspěvek od majkl02 »

Díky díky, startér zatím nechám tak, chrčí to jen teď, když je to zatuhlý při prvním startu jinak vůbec právě. Ty svíčky pak každopádně vyměním. Jinak teď jak auto stálo 2 dny, tak to startovalo ještě hůř, na 3 pokus a byl jsem rád ( stejně jak na videu, akorát to točilo ještě hůř-míň jakoby) tak jestli aji baterka nebo co :roll: No tu zkusím dobít a uvidím.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: špatný studený starty

Příspěvek od tomakecTD »

Ten start mám taky takovej, pokud nesešlápnu plyn, když ano, chytne hned. Jestli i s plynem takhle, je to horší. Každopádně moje baterka by po 2. pokusu byla KO :lol: A ten startér, to teď v -12ti udělalo mě i kamošovi na seatu a ten jeho motor je mladší než můj, takže s tom bych neviděl problém
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: špatný studený starty

Příspěvek od majkl02 »

No já právě plyn nesešlapuju, někde jsem četl, že se to nemá dělat :D Aspon teda u elektrickýho :) Ty ten start máš takovej aji když je teplo nebo taky až teď, když začaly ty mrazy? A jestli jsi měl po 2 pokusech po baterce, tak to bude asi tím, by měla vydžet víc. Jinak v tom startéru zatím taky nevidím problém, protože to dělá jen když startuju poprvé jak je to ztuhlý, pak už to není slyšet vůbec.

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: špatný studený starty

Příspěvek od Sicco »

startér by to neměl dělat vůbec, jak to dělá tak chce repas...
pod plynem se startovaly leda tak starý škodovky 120/favorit, novější auta se startují bez plynu jen se spojkou a mělo by to chytnout okamžitě at je -30 nebo +30, to že ti to kucká po startu znamená že je něco špatně, mi to dělal špatný benzin, ale možností je plno, už se to tu myslim řešilo. Pokud ti starter dlouho točí než to chytne tak je slabá baterka.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: špatný studený starty

Příspěvek od VWMysak »

Sicco píše:Pokud ti starter dlouho točí než to chytne tak je slabá baterka.
Na čem jedeš? :mrgreen: Kdyby byla slabá baterka, tak to bude sotva točit se startérem ne, ne naopak.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od tomakecTD »

K těm startům s plynem, je to takový můj zlozvyk. Mám mít v autě baterku 55AH a mam 45, byla za dobrou cenu k mání, takže radší přišlápnu plyn :lol: Ono by to sice chytlo, ale ne tak hned. Měl sem AEE a ta chytla bez plynu kdykoli na jedno otočení klíčem. Ale tohle bohužel ne. Mám v tom autě problém a taky to řeším, nebo spíš teď není čas. Taky mi to za studena cuká, to může být čím? Jinak ten startér by něco ještě vydržet měl, ne? :roll:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: špatný studený starty

Příspěvek od Sicco »

VWMysak píše:Na čem jedeš? :mrgreen: Kdyby byla slabá baterka, tak to bude sotva točit se startérem ne, ne naopak.
když je baterka uplně vyštavená tak to pak netočí startér, ale pokud je na ní napětí těsně nad hranicí potřebné pro nastartování tak to chvilku trvá než to chytne, no a jestli tady mají ještě baterku slabší než je doporučená, což může být i nižším startovacím proudem baterky.
Pokud je baterka starší třeba 5 let, tak už nemá takovou kapacitu, v létě to třeba nepoznáš, ale v zimě se to v těch mrazech projeví při prvním startu.

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Tak tak, když jsem měl Golfa ve kterým jsem měl špatnou baterku, tak to točilo celkem dlouho a už to mělo i náznaky, že to chytne, ale nechytlo, pač ta baterka na to neměla nebo to chytlo až na druhej pokus. Když jsem ji nabil, tak v poho, ale to bylo na chvilku a za 2 dny to zase sice točilo, ale nemělo to sílu to nakopnout :) Za tepla s tím problém nebyl, tak jako u současnýho auta, tak to snad bude taky jen tím :) Ty svíčky by se projevily už dřív aji za tepla ne? nebo jsou taky náchylný na to mrznutí? :D Já teď přes zimu neplánuju nějak jezdit, ale zas čím dýl s tím nejdedu, tak to točí míň podle toho jak to dnes točilo po 2 dnech co to stálo a zas někdy člověk vyjet potřebuje, takže to pořešit musím. Takže zítra zkusím tu baterku a uvidím no :) Hlavně aby to nebyla špatná baterka aji svíčky:D Ty svíčky to pozná i přes vag nebo je musím vytáhnout a nějak přeměřit? :)

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Jo a jinak mi to po startu nekucká jak tu někdo psal. Jak to nastartuje, tak je to v cajku a žádnej problém :)

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od majkl02 »

Měl bych ještě dotaz. Co mám udělat po tom co napojím tu dobitou baterku? Jako nastartovat a? :D Myslím skrz tu řídící jednotku, aby se zas nastavila jak má nebo to bude vše při starým?:) Díkec

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od Sicco »

baterku nech po dobití několik hodin odstát, pak ji připoj a o nic jiného se nemusíš starat, v žádném případě nestartuj ihned po nabití.

Uživatelský avatar
Georgy.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 13.04.2008 20:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný studený starty 1.8T

Příspěvek od Georgy. »

majkl02 píše:Měl bych ještě dotaz. Co mám udělat po tom co napojím tu dobitou baterku? Jako nastartovat a? :D Myslím skrz tu řídící jednotku, aby se zas nastavila jak má nebo to bude vše při starým?:) Díkec
jak napojis novou baterku tak je vse pri starym. Akorat se ti vymazou hodiny, zakoduje radio pokud ho nevypnes a musi znovu nakodovat okynka
Jinak k tomu starteru zadna repas ale staci ho vytahnout chytnout sikama volnobezku povytahnout ji a namazat vazelinou a ono to prestane :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“